Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Do wszystkich mających kłopoty z prądem. Za 500 zł w każdym supermarkecie, a na giełdzie samochodowej za 350 zł zaopatrzcie się w mini agregacik 650/950 W. Na tym maleństwie 100 l betoniarka (taka na 1 worek cementu) śmiga bez problemu. ZE mam w D. Elektronarzędzia do 1.2kW spoko.

Np. na aukcjach Allegro : http://www.allegro.pl/item98786629_einhell_ste_850_agregat_pradotworczy_nowy_fv_gwa.html

 

Dokładnie o ten agregat mi chodzi. Z tą różnicą (praktyczną), że na pełnym baku 4 litry chodzi ponad 12 godzin bez wyłączenia. Oczywiście nie jest bez przerwy obciążony.

 

http://www.murbeton.h.win.pl/murator/agregat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

do Wookash - ja też jestem na etapie umowy o przylaczenie do sieci. Dostałem umowę wraz z warunkami przyłaczenia i kiedy przyjechałem ją podpisać okazało się że wszystkim zmieniają umowy bo podobnoć zmieniają się nieznacznie opłaty na korzyść odbiorców. Niestety żeby podpiąć się z prowizorką budowlaną muszę mieć umowę. Mam zaczynać od poniedziałku a umowę dostanę za 2 tygodnie. :evil:

 

No ja mam przed soba obie umowy - porownujac stara i nowa - oplata przylaczeniowa wzrosla :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie powaliła kwota za jaką musieliśmy kupić żwir i piach do zasypania fundamentów.Za kupę piachu tyle forsy :evil:

Oczywiście bez poślizgu nie może być budowy,czekamy teraz do czwartku bo instalator dopiero wtedy nam może zacząć zakładać pierwsze rury które idą pod wylewkę.A myślałam już że pójdzie z kopyta.A po wylewce następny tydzień czekania aż wyschnie i dopiero wtedy będzie coś widać.

Narazie tylko kupa szmalu poszła a efekty mizerne :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh po co im prąd? Zajrzyj na moją stronke - mam tak pogięte fundamenty ze po prostu nie dało sie wszystkiego powyginac a ciąć stal żebro 14 ręcznie - to Wam życze powodzenia :lol:

Nieważne. Ważne to że prąd już jest :lol: .że zbrojenie zakońćzone na pół dnia przed czasem :lol: bo się majstry spieli mocniej :lol: no i to że Kierownik odebrał zbrojenie praktycznie bez uwag i poprawek :lol: no i to że JUTRO LEJEMY BETON!!!!!!!!!!! ( hmm 3 gruszeczki na 8 rano zamówione :lol: ciekawe ile się spóźnią :evil: ? - nie pytam już "czy" ale "ile" - mam nadzieje że się przyjemnie rozczaruje.

Zamówiem też dziś wszystkie materiały na stan 0. czyli :2300 bloczków M6, tone cementu, jakieś coś do izolacji :lol: uplatystyczniacze do cementu; Wszystko dostarczone w 3 ratach co 2 dni. faktura łączna będzie około 5tyś zł. Jutro zamawiam 30 ton żwiru i robie sobie tygodniowy wypad nad morze :lol: :lol: :lol: . Jak wróce to ściany fundamentowe powinny się już wyłaniać z ziemi. Przynajmniej się nie będę denerwował i patrzał wszystkim na łapy czy równo murują :lol: .

Majstry mają test czy mogą sami się tam bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam problem z wodą. Co gorsza nawet nie mogę wykopać ani wywiercic studni bo... po prostu nie ma warstw wodonośnych w okolicy... Na razie chce pożyczyć od sąsiada Rolnika stary Wóz drabiniasty a na nim wielki zbiornik na wode który kiedyś używał do pojenia zwierzaków. Ma jakieś 5-6 kubików. Więc na początku jakoś sobie poradzimy. Wójt obiecał wodę na 10.05.2006 że bedzie z wodociągów. Muszą pociągnąć jakieś 100m. Projekt już jest. Zobaczymy czy dotrzyma słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas elektryk nie stawiał nowej skrzynkiu budowlanej tylko do skrzynki ZE przykręcił taki panel na którym są gniazdka zwykłe tj na 220 i na siłę. Wszystko jest na wierzchu więc zabezpieczyłem folią i jest ok. Roboty było na 45 minut i koszty ograniczyły się praktycznie do tego panelu.

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo jak mip2002. tyle że trzeba to ponoć w miarę cicho zrobić. Koszt - 300zł 9 w większości koszt fuchy bo materiału było tam może za 20 zł....

 

Jeżeli to tylko koszt robocizny to nie warto wywalac 300 zł na fachowca. Zrobic to może każdy facet... no może nie artysta pianista. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to byc panel z sila i 220 za calosc chce 500zł......mowil ze wiekszosc w tej cenie to uprawnienia...potrzebuje jego pieczatki aby ZE zalozyla mi licznik :(

Pozdrawiam

Paradox

 

Myślę że pomieszały sie tu dwie różne sprawy.

1 - przyłącze budowlane i potem docelowe (technicznie to to samo) do skrzynki w ogrodzeniu.

2 - rozdzielnia budowlana.

 

Jeśli chodzi o pierwsze to oczywiście 500 zł razem ze skrzynką to raczej niezbyt wygórowana cena jak na obecne czasy.

Jesli chodzi i rozdzielnię to już w/g mnie za drogo bo na budowie potrzeba 1 gniazdo siłowe i jedno zwykłe. Mozna to samemu podłączyć pod licznik i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh po co im prąd? Zajrzyj na moją stronke - mam tak pogięte fundamenty ze po prostu nie dało sie wszystkiego powyginac a ciąć stal żebro 14 ręcznie - to Wam życze powodzenia :lol:

Nieważne.

 

Zaglądnołem. ;) Ładny projekt...

Ale fundamenty o wiele bardziej od moich pogięte nie są.

A ja jeszcze na dodatek wyginałem zbrojenie w kilku miejscach

tzn. nie jedno zagięcie na drucie tylko dwa. I jakoś się dało.

Uciąć ręcznie też się dało. ;)

Nieważne... Ale coś ci budowlańcy się za wygodni robią. Bez prądu

się niczego nie tkną, herbatkę im trzeba zrobić, obiadek podać... i płacić jeszcze za to.... ;)

 

Powodzenia w wylewaniu betonu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam zazdroszczę że juz budujecie, ja się nie moge doczekac choc czekam cierpliwie!!!

W końcu czekaja nas rozmowy z ekipami budowlanymi (amy 3 na oku)- więc trzymajcie kciuki !!!!

 

 

trzymam mocno :D kiedy planujecie zaczac? Moze bedziemy budowac w tym samym czasie? :wink:

 

Ja tez zazdroszcze wszystkim, ktorzy juz zaczeli :oops: :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YES YES YES JAk krzyczy Marcinkiewicz!

 

WYkopy zalane taką półpłynną lepką masą zwaną potocznie Betonem :lol:

Planowałem 18m3. .. Weszło 21m3..... czyli w sumie dojechały 4 gruszeczki. Całą robota to w sumie 2,5 godzinki.

Teraz przerwa do środy. Wtedy ruszają ze sciankami fundamentowymi. majster ma przykazane pięć razy zmierzyć, pomierzyć i wymierzyć zobaczymy jak sobie poradzi choc na razie na niego nie mogę złego słowa powiedzieć!!! Widziałem jak wybierał z półpłynnej ławy kawałki gliny które spadły do wykopu. NA razie wygląda mój majsterek na bardzo solidnego.

Teraz jadę na budowę - muszę w końcu zbić im z desek kibelek, a korzystając z okazji że koleżnka małżonka ma prawo jazdy, zabieram ze sobą 1/2literka i popitke :lol: :lol: :lol: :lol: Ponoć każdy etap trzeba dobrze opić :p . Chyba podzielę robotę na więcej etapów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...