Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Pamiętam opowieści o tym że BK jest rakotwórczy itp brednie... :lol:

 

Powstały one w dawnych "dobrych czasach" w których to równierz krążyły opowieści o czarnej wołdze ... :D

 

Niestety te zabobony pokutują do dzisiaj ... choć badania pokazały że BK ma mniejszą promieniotwórczość niż każda ceramika.

 

Jak widać przesądy są wieczne…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

moje pytanie - SIPOREKS CZY BETON KOM> - było sformułowane w ten sposób dlatego że jak zauważyłem są ludzie którzy odróżniają te dwa sformułowania mysląc o ytongu jako o betonie komórkowym a o siporeksie jako o .... spiorpeksie czy też suporeksie jak niektórzy wymawiają.

A propo rakotwórczości - kiedyś Stalin ogłosił ponoć że chleb jest rakotwórczy bo piekarnie w kraju rad nie nadążały produkować i trzeba było zmniejszyć jakoś popyt :lol: Jakbyśmy zerknęli na raokotwórczość to domy trzebaby chyba budować tylko z drewna i gliny ( choć nie wiadomo do końca bo przecież Czarnobyl ślad i tam zostawił...)

Osobiście uważam że najzdrowszy dom będzie ze starej palonej cegły ale niestety nie stac mnie na to aby budować z tego materiału utrzymując normy ocieplenia ściany itd.

a tak szczerze to padło na siporeks przedewszystkim dlatego że tak jest w projekcie i nie chciało mie się już tego zmieniać i kobinować :lol:

Jak mówi mój kierownik - Jak masz rekuperatora - to siporeks + wełna i robimy termos.Problem będzie tylko jak sie rekuperator zepsuje i będą go naprawiać przez pół roku... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siporeks czy beton komórkowy....

 

Tak dla wyjasnienia...

 

Siporeks i Ytong - obydwa materiały sa betonem komórkowym.

 

NICZYM się nie różnią jeśli chodzi o skład. Ytong ma lepszą reklamę i ładniej go pakują. Czasem jest równiejszy od niektórych Siporeksów (ten ma wielu wytwórców).

 

Obydwa materiały produkowane są (były) na szwedzkich licencjach (o ile dobrze pamiętam).

 

Z tego co wiem to Ytong stosuje wapno jako spoiwo a Siporex bazował na spoiwie cementowym - moze się coś zmieniła - technologiem nie jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś poda przykład jaką pompę zakupic na czas budowy( nie docelową za ok2000zł) a taka za 200 lub 300zł, bo podobno takie się zakupuje na czas budowy. nie moge kupic docelowej , bo takiej nie można odłączyc i zabrac pod pachę do domu.Buduję na pustkowiu.

Mój studniarz polecił mi zakup pompy na stadionie od panów za wschodniej granicy koszt ok 120-130 PLN. Ma napis na obudowie rućka (po rosyjsku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo budojącym... ja też już jestem ponad ziemią :D.

 

Wszystkim budującym ku przestrodze wstawiam zdjęcie które zrobiłem dzisiaj w mojej wsi :-D.

 

Lepiej dwa razy pomyśleć niż potem poprawiać. A wystarczyło zobaczyć jak głęboko jest woda gruntowa i ewentualnie zalac to szambo wodą na zimę.

 

http://pzm.republika.pl/obraz002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuuuuuugim łikendzie :wink:

Widzę, że dużo osób z naszej grupy już zaczęło :D Ja też się bardzo cieszę, bo nasi murarze wyrobią się prędzej na innej budowie, więc zaczynamy w połowie czerwca - miesiąc prędzej hurrrrra!!!! :D :D

 

P.S. A w sobotę będziemy staczać batalię ze studnią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo budojącym... ja też już jestem ponad ziemią :D.

 

Wszystkim budującym ku przestrodze wstawiam zdjęcie które zrobiłem dzisiaj w mojej wsi :-D.

 

Lepiej dwa razy pomyśleć niż potem poprawiać. A wystarczyło zobaczyć jak głęboko jest woda gruntowa i ewentualnie zalac to szambo wodą na zimę.

 

http://pzm.republika.pl/obraz002.jpg

 

 

Ex67!\

Przerażajace zdjęcie.

To jest WYWALONE przez wode nad ziemie czy po prostu pękło bo woda naszła?

straszne rzeczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo budojącym... ja też już jestem ponad ziemią :D.

 

Wszystkim budującym ku przestrodze wstawiam zdjęcie które zrobiłem dzisiaj w mojej wsi :-D.

 

Lepiej dwa razy pomyśleć niż potem poprawiać. A wystarczyło zobaczyć jak głęboko jest woda gruntowa i ewentualnie zalac to szambo wodą na zimę.

 

Ex67!\

Przerażajace zdjęcie.

To jest WYWALONE przez wode nad ziemie czy po prostu pękło bo woda naszła?

straszne rzeczy..

 

To jes podobno częste zjawisko na terenach z wodą gruntową blisko powierzchni. To woda wypchnęła to szambo z ziemi z powodu tego że było puste.

 

Poprostu facet zakopał je jesienią kiedy woda w gruncie była nisko i zostawił puste na zimę. Wiosną woda gruntowa podniosła się i wypchnęła zbiornik. Przewidując takie zjawisko należało poprostu zalać je częściowo wodą. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...