Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

No właśnie Iga nie mieliśmy zamówionej ceramiki, bo chociaż interesowaliśmy się tym tematem od wiosny, to wszyscy w hurtowniach jak słyszeli na kiedy potrzebujemy, to machali ręką z odpowiedzą macie na to czas :evil: I ciągle tak było: macie czas, macie czas. W zeszłym roku U220 stało cenowo cały czas tak samo i podobno cały czas to cholerne U było dostępne. A w tym roku koszmar! Ceny szybują w górę prawie że z każdym dniem, U nigdzie, dosłownie NIGDZIE nie ma! A w hurtowniach wielce teraz zdziwieni co się dzieje! Widzisz Iga człowiek głupi, słucha takich, a później ma za swoje :evil: :( Okazało się, że najwcześniej możemy mieć U za miesiąc półtora, a tak długo nie możemy czekać. Porotherm mogliśmy mieć ponoć wcześniej, ale nikt nie był w stanie określić nam kiedy, nie byli w stanie zagwarantować ceny nawet, a dla nas ta obecna jest już nie do przyjęcia - prawie 5 zeta za klasę 15! :o Mogliśmy zamówić U z kilku hurtowni, bo każda ma trochę na placu, ale gra nie warta świeczki. Wczoraj mieliśmy tak zwariowany dzień że szok! Normalnie caluśki dzień wisieliśmy na telefonach, ja tu, mąż w pracy i jeszcze między sobą mieliśmy hot line :lol: Ale udało się w końcu. Mamy thermopor Leiera za 3,7 brutto klasa 15, więc najniższa jaką znaleźliśmy. Nie planowaliśmy tej ceramiki, ale musieliśmy się ratować więc decyzja była natychamistowa. Zobaczymy :wink: Na razie jestem dobrej myśli, bo wygląda dobrze i podobno inwestorzy są z niej zadowoleni. Uff....... mówię Ci Iga jaja jak berety!

 

Pozdrawiam i witam po urlopie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zuczek a dziekuje - ulopik krotki (choc z dluim weekendm wyszlo 5 dni :D ) ale bardzo mobilizujacy :wink:

Faktycznie - łatwo nie mieliscie - i tak dobrze, ze sie wam udalo dorwac tego pustaka. Ja tez kiedys sporo o U22 czytalam i wiem, ze Leier to dobra firma. Takze niezle sie wam udalo. A ceny widze, ze faktycznie koszmarne :-?

Ale i tak uwazam, ze lepiej placic i budowac niz poltora miesiaca czekac - tego bym nie zniosla :wink:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga naprawdę ta cena była najniższa jaką udało nam się dorawać. Nigdy byś nie zgadła gdzie kupiliśmy i pewnie powiesz, że na łeb upadliśmy. Ja sama gdyby ktoś mi powiedział jeszcze miesiąc temu, że kupię pustaki na chatę w Leroy Merlin to bym go wyśmiała. A strzał w dziesiątkę! :D Mąż w desperacji i bez wielkich nadziei zadzwonił do nich, a tu się okazało, że mają dużo pustaków leiera w magazynach i chcą je za tak niską cenę sprzedać :lol: Nieźle co?! Żadna hurtownia nie chciała dać nam takiej ceny! Ba! Nie chcieli nawet zagwarantować ceny! Nawet transport z rozładunkiem ze Swarzędza mamy za przysłowiową złotówkę! Cieszę się bardzo! Dzisiaj już mają te pustaki po prawie 4 złote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A budują,budują.Sezon rzeczywiście zwariowany.Miałam to szczęście,ze wszystko zamówiłam wczesniej bo teraz nie dałoby rady-i czasowo i cenowo też.Dostepność kredytów sprawiła,że budujemy się jak szaleni.No i dobrze.Mój domek jest w tej chwili w rekach murarzy-ścianki działowe i cieśli-konstrukcja dachu.Oj,chciałoby się,żeby to już urządzać wnętrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja na szarym końcu :( :wink: U nas kładą zbrojenie w fundamenty. Ale za to ile jeszcze przede mną :D :wink:

 

Nie przejmuj się, bo zanim ja dach skończę, to Ty pewnie będziesz przy wykończeniówce. ;)

 

Taaa, jasne! :lol: :wink:

 

No wiesz... Jak się samemu wszystko robi to zajmuje to trochę więcej czasu. ;)

Gdyby mi sie do końca roku dach udało zrobić to byłbym bardzo zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej budowie dopiero zaczeli(10 czerwca) a już dziś zaczynają wieźbę dachową- przyjechała z kilku dniowym poślizgiem ale dotarła. Natomiast cegła k3 którą zamówilismy prosto z cegielni miała być kilka tyg. wcześniej pan sie z nami umawiał na konkretny dzień potem cisza to my za telefon a pan no że nie przywiezie bo mu sie lepszy kurs trafił i że może za tydzień i tak kilka razy aż tu nagle przyjechały palety doszczętnie zniszczonej cegły -masakra i teraz zobaczymy czy pan wymieni bo jak nie to go tu opublikuje ku przestrodze innych-a ten pan ogłasza sie gdzie tylko moze z tą tanią i "dobrą"cegiełką zdjecia oczywiście mam jako dowód. Czekam teraz na odpowiedź tego pana. Czy Wy mieliscie podobne przypadki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej budowie dopiero zaczeli(10 czerwca) a już dziś zaczynają wieźbę dachową- przyjechała z kilku dniowym poślizgiem ale dotarła. Natomiast cegła k3 którą zamówilismy prosto z cegielni miała być kilka tyg. wcześniej pan sie z nami umawiał na konkretny dzień potem cisza to my za telefon a pan no że nie przywiezie bo mu sie lepszy kurs trafił i że może za tydzień i tak kilka razy aż tu nagle przyjechały palety doszczętnie zniszczonej cegły -masakra i teraz zobaczymy czy pan wymieni bo jak nie to go tu opublikuje ku przestrodze innych-a ten pan ogłasza sie gdzie tylko moze z tą tanią i "dobrą"cegiełką zdjecia oczywiście mam jako dowód. Czekam teraz na odpowiedź tego pana. Czy Wy mieliscie podobne przypadki?

 

Witam,

 

U mnie w trakcie trwania budowy zdarzyły się dwa przypadki, kiedy to przywieźli mi uszkodzony materiał. Szczęśliwie uprzedziłem ekipę, aby w takim wypadku nie pozwoliła rozładować towaru no i transport wracał do hurtowni. Należności regulowałem zawsze po dostawie więc nie miałem kłopotu z wymianą towaru na nowy.

 

pozdrawiam :p

 

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...