Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Ja rowniez od wiosny zaczynam budowe ,niestety do tej pory nie wybrałam projektu poniewaz nie wiem na co sie zdecydowac.Zawsze marzyłam o domku z niepodpiwniczonym ale z poddaszem uzytkowym.Niestety musze ten nie wybrany jeszcze domek podpiwniczyc poniewaz moja działka jest pod skosem-2 metry na całej długosci działki.Jeden z formułowiczow tak jak zauwazyłam pisze ze ma rowniez działke pod skosem i wykonuje jakies połki.Czy mogłby mi w prosty sposob wytłumaczyc na czym to polega.Czy ja rowniez bede mogła to zastosowac na swojej działce i czy to jest droga inwestycja.Bede wdzieczna za wskazowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A my wczoraj odebralismy nasz projekt! :D Teraz pozostalo nam znalezc architekta, ktory zrobi jego adaptacje i geodete, aby nam mapki porobil. :) No i bedziemy skladac wniosek o pozwolenie na budowe :D

 

Ech... moj maz tez sie jakos malo interesuje, ale mam nadzieje, ze to sie zmieni. Poki co, to ja czytam i probuje sie czegos naumiec ;)

 

 

Gratulacje! Budowanie to niesamowita frajda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie!

W końcu grupa dla mnie!

My też -mam nadzieję- zaczniemy na wiosnę. Narazie mamy warunki zabudowy i wybrany projekt - z32 z pracowni z500.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z doświadczeń niektórych w tej grupie- to mi właśnie było potrzebne!!!!!!!!

pozdrawiam

 

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie!

W końcu grupa dla mnie!

My też -mam nadzieję- zaczniemy na wiosnę. Narazie mamy warunki zabudowy i wybrany projekt - z32 z pracowni z500.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z doświadczeń niektórych w tej grupie- to mi właśnie było potrzebne!!!!!!!!

pozdrawiam

 

Kasia

 

 

witamy Kasiu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja. Tez planujemy start na wiosne- Kasiu tez wybralismy projekt z z500 tylko z10 z paroma ;) zmianami wlasnymi. Wersje z garazem i uzytkowym poddaszem.

 

Materialy juz wybrane(ba nawet mamy wybrane umywalki ;)) Wyszlam z zalozenia ze musze miec wszystko bardzo dokladnie zaplanowane przed finalnym projektem, zeby pozniej nic nie zmieniac. Kolezanka zrobila nam wizualizacje naszego domku w 3d z naszymi meblami i wybranymi materialami- normalnie czad. Przy pierwszej wersji w 3d wyszly wszystkie niedociagniecia projektu ktore poprawilismy i mam nadzieje ze wszystko bedzie tak jak to sobie wyobrazamy.

 

Nasza gmina ma aktualny plan zagospodarowania przestrzennego. Teraz robia sie nam mapki(beda za jakies 2-3 tygodnie), zmiany w projekcie(robi nam z500 wg wytycznych naszej przyjacioki architektki wnetrz) zaczynaja sie robic w czwartek.

 

Jak tylko dostane te mapki ruszam po warunki. Czy mozecie mi wyjasnic jak krowie ;) co robi sie dalej gdy juz dostaje sie warunki? Na czym polegaja praktycznie krok po kroku uzgodnienia w ZUD i czy ciagle sa, bo czytalam ze mieli zlikwidowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witajcie!

W końcu grupa dla mnie!

My też -mam nadzieję- zaczniemy na wiosnę. Narazie mamy warunki zabudowy i wybrany projekt - z32 z pracowni z500.

Bardzo się cieszę, że będę mogła korzystać z doświadczeń niektórych w tej grupie- to mi właśnie było potrzebne!!!!!!!!

pozdrawiam

 

Kasia

 

 

Witajcie:) Może moglibyście wkleić linki do swoich projektów pod swoim nickiem? Będzie milej jak lepiej się poznamy i będziemy kojarzyć dokładnie co kto buduje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( no i tu mamy problem,

nie umiem wklejać linków- no może inaczej, nie miałam nigdy czasu, żęby się tego nauczyć......

może spróbuję w wolnej chwili

 

teraz mam nawał pracy, ale w wolnej chwili odezwę się i napiszę więcej o sobie

 

pozdrawiam :)

Sluze pomoca przy wklejaniu linkow, tyle co z tym przeszedlem to chiba juz sie nauczylem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ja rowniez od wiosny zaczynam budowe ,niestety do tej pory nie wybrałam projektu poniewaz nie wiem na co sie zdecydowac.Zawsze marzyłam o domku z niepodpiwniczonym ale z poddaszem uzytkowym.Niestety musze ten nie wybrany jeszcze domek podpiwniczyc poniewaz moja działka jest pod skosem-2 metry na całej długosci działki.

 

U nas jest podobnie, a żadnych piwnic nie robimy- taki spad to żadna tragedia. Mamy 3 schodki do domu i 5 na taras ( w projekcie) . Podejrzewam, że zrobimy 1 do domu i 3 na taras. Przecież nie będziesz zabudowywać całej działki. Niech geodeta wykona mapę do celów projektowych z punktami wysokościowymi. Architekt w trakcie adaptacji projektu powie Wam ile wynosi spadek terenu pod samym budynkiem. Jaką długą masz tą działkę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również witam wszystkich - w tym kobiety budujace dzieki ktorym trafilam do tego klubu :D

Bardzo mi cieplo na sercu i milo, ze bedziemy mogli sie powymianiac doswiadczeniami - tym bardziej ze lokalni (z Poznania jak ja) tez juz tu zawitali :D

 

My przez pol roku zdobywalismy w bojach WZ, w zeszlym tygodniu byly wlasciciel podciagnal nam wode (reszta mediow juz jest). Projekt kupiony - z Archonu - Dom w daliach 3 (poczytam instrukcje i zamieszcze link :lol: ). Teraz tylko czekamy na zamowione u geodety mapki i pozniej pozwolenie na budowe.

NA WIOSNE ZACZYNAMY!!! :D Ja juz bardzo chce mieszkac na swoim...

 

Chcemy aby bylo w mare tanio (ale z dobrych materialow) i szybko. Troche to paradoks, ale mam nadzieje ze sie uda:)

 

Czeka nas tez kredyt i wybieranie ekipy - na razie mam kilka namiarow. 2 juz robi wycene.

Wstepnie wybralismy beton komorkowy i ocieplenie styropiane, choc gdyby bylo mnie stac, to budowalabym z ceramiki a ociplala welna. Pocieszczie mnie, ze nasz wybor nie spowoduje, ze bede zyla w szkodliwym i nieoddychajacym domu - troche sie tego boje...

 

No to sie przedstawilam :wink:

Pozdrawiam wszystkich goraco - byle do wiosny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...