Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grupa zaczynających na wiosnę '06


Gość Monika $ Seba

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Jeszcze jedna kobitka w klubie. :wink:

Uśmiechałam się, kiedy czytałam co napisały - szymoszkowa, Agutek, Nika_2005, Monika, EFKAkonewka - bo u mnie podobnie (wersja z dziećmi na głowie :wink: )- i całą budową muszę zająć się JA. Mężuś ma "tylko" zdobyć pieniążki na nasz domek, więc chociaż kredyt on będzie załatwiał. To, że mu wszystko jedno, to mi nawet na rękę, bo mogłam wybrać taki projekt, jaki mi pasuje. Chociaż niezupełnie...

 

A to było tak:

Pierwszy projekt, który wybrałam miał 192 pow. użytkowej.

On na to: -No co ty! Za duży!

To zredukowałam garaż do jednostanowiskowego - zrobiło się 178

On na to: - Za duży!

Znalazłam więc inny projekt - 156.

On: - Za duży!

Potem kolejny 140.

On: - A może dałoby się go jeszcze zmniejszyć.

No to znalazłam 127.

On: - Może być.

Ja: :o :o :o uuufffff

 

To może jeszcze napiszę na jakim jesteśmy etapie.

Mamy więc już projekt Dom w groszku 2 - lustrzane odbicie. (Widzę, że już zaglądały osoby, które go budują. Znamy się z wątku o tym projekcie :wink: - Pozdrawiam)

Teraz czekamy na warunki z gazowni i energetyki. Projekt jest w adaptacji.

 

Wiem, że powinnam zacząć szukać ekipy, ale to mnie przeraża, bo jakoś nie mogę się do tego zabrać. Mam kilka namiarów, ale zadzwonię i co - o co mam pytać? No oprócz tego, czy jeszcze mają wolne terminy na wiosnę. Może mi podpowiecie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My ekipę już mamy tzn.do murów ,dachu i okien :D Ekipa z polecenia więc nie było co sie zastanawiać.My już kredyt mamy w BPH a w poniedziałek odebraliśmy pozwolenie na budowę.Trochę mnie przeraża zrobienie wody bo nie możemy tego wymóc na byłym właścicielu który miał nam to zrobić.

No i mam nadzieję że prąd nam zrobią do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My ekipę już mamy tzn.do murów ,dachu i okien :D Ekipa z polecenia więc nie było co sie zastanawiać.My już kredyt mamy w BPH a w poniedziałek odebraliśmy pozwolenie na budowę.Trochę mnie przeraża zrobienie wody bo nie możemy tego wymóc na byłym właścicielu który miał nam to zrobić.

No i mam nadzieję że prąd nam zrobią do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Jeszcze jedna kobitka w klubie. :wink:

Uśmiechałam się, kiedy czytałam co napisały - szymoszkowa, Agutek, Nika_2005, Monika, EFKAkonewka - bo u mnie podobnie (wersja z dziećmi na głowie :wink: )- i całą budową muszę zająć się JA. Mężuś ma "tylko" zdobyć pieniążki na nasz domek, więc chociaż kredyt on będzie załatwiał. To, że mu wszystko jedno, to mi nawet na rękę, bo mogłam wybrać taki projekt, jaki mi pasuje. Chociaż niezupełnie...

 

A to było tak:

Pierwszy projekt, który wybrałam miał 192 pow. użytkowej.

On na to: -No co ty! Za duży!

To zredukowałam garaż do jednostanowiskowego - zrobiło się 178

On na to: - Za duży!

Znalazłam więc inny projekt - 156.

On: - Za duży!

Potem kolejny 140.

On: - A może dałoby się go jeszcze zmniejszyć.

No to znalazłam 127.

On: - Może być.

Ja: :o :o :o uuufffff

 

To może jeszcze napiszę na jakim jesteśmy etapie.

Mamy więc już projekt Dom w groszku 2 - lustrzane odbicie. (Widzę, że już zaglądały osoby, które go budują. Znamy się z wątku o tym projekcie :wink: - Pozdrawiam)

Teraz czekamy na warunki z gazowni i energetyki. Projekt jest w adaptacji.

 

Wiem, że powinnam zacząć szukać ekipy, ale to mnie przeraża, bo jakoś nie mogę się do tego zabrać. Mam kilka namiarów, ale zadzwonię i co - o co mam pytać? No oprócz tego, czy jeszcze mają wolne terminy na wiosnę. Może mi podpowiecie?

 

Pozdrawiam

 

Cześć Kozanka w Groszku

Coś czuję, że się internetowo zaprzyjaźnimy gawędząc o naszym domku.

A propos twojej historii wyboru projektu, to u mnie było dokładnie odwrotnie: zaczęło się od 90m2 a skończyło na 127m2. Ale chciało by się ze 200, oj chciało!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na mnie...

 

Tak jak wszyscy na tym forum, marzymy o domu, zawsze marzyliśmy, powiem więcej, stało się to naszą obsesją, celem celów...

Dłuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nie mogliśmy zdecydować się na projekt- miał być mały, ale spełniający oczekiwania i potrzeby wszystkich, no i w końcu spełniający warunki zabudowy...i tani w realizacji i eksploatacji

 

w końcu znaleźliśmy- ja i mój syn-lat 11 (czytuje muratora i to forum!!!)

 

TAK jestem początkującą budującą kobietą 8) , mąż się wdraża...

 

mieszkamy w lubuskiem, ale działkę mamy w wielkopolsce- pozdrawiam wielkopolan

 

ktoś już tu napisał: jak puszczą mrozy.....będzie się działo

jak ja na to znajdę sił?

 

a teraz codziennie jadąc do pracy w pewnym momencie odwracam głowę i patrzę na ten mój skrawek ziemi i już nie mogę się doczekać...

 

pozdrawiam wszystkich i niebawem coś wkleję, tzn link do projektu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przeraża zrobienie wody bo nie możemy tego wymóc na byłym właścicielu który miał nam to zrobić.

No i mam nadzieję że prąd nam zrobią do wiosny.

My zrobienie wody przez bylego wlasciciela mielismy wpisane do aktu notarialnego (mial na to 8 miesiecy) i termin do konca listopada. I tak od tygodnia mamy wode na dzialce :D Ale gdyby tego nie zrobil w terminie nie dostalby 1/4 ceny dzialki wiec mial motywacje :D

Z dotychczasoych doswiadczen - wszycy robia soje zawsze na ostatnia chwile i czesto przesuwaja terminy, wiec oplaca sie dawac jak nakrotsze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeżyliśmy pierwsze spotkanie z potencjalnym wykonawcą. Było... strasznie. Nie wiedziałąm o co pytać mimo, że wcześniej miałam 100 pytań do.... zapraszam do dziennika bo juz siła nie mam opisywać. Jakie macie pomysły na pytania do wykonawcy?? zróbmy sobie tu listę. Co wy na to? w końcu za chwilę to będzie problem wielu z nas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj przeżyliśmy pierwsze spotkanie z potencjalnym wykonawcą. Było... strasznie. Nie wiedziałąm o co pytać mimo, że wcześniej miałam 100 pytań do.... zapraszam do dziennika bo juz siła nie mam opisywać. Jakie macie pomysły na pytania do wykonawcy?? zróbmy sobie tu listę. Co wy na to? w końcu za chwilę to będzie problem wielu z nas

Ta lista to swietny pomysl w ciagu kilku dni tez zamierzam odbyc pierwsze spotkanie z przyszlym wykonawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK TAK!!!!!! Ja sie przychylam!

Poczytalam sobie dziennik budowy i mam takie same odczucia - ze u nas tak samo bedzie :(

Na razie sie wycwanilismi i dalismy projeskt na naszymi wytycznymi do co materialow do wyceny 5 poleconym ekipom. Terminy oddania dali nam od 5 dni do 3 tygodni. Na razie wiec za duzo nie rozmawialismy, ale jedno wyszlo podobnie: "po co budowac z betonu komorkowego skoro porotherm jest lepszy a cenowo podobny! co ceramika to ceramika! wszycy teraz z ceramini buduja! Po co oszczedzac na betonowej dachowce! dach jest na cale zycie i ceramiczne lepsza!"

I zmiesc sie tu planach inwestycyjnych :( Tez mam budowlanego kaca :(

 

Ja jak otrzymam wyceny z referencjami to wezme dzien urlopu i pojezdze po innych budowach tych ekip. I jak wybiore 2 najlepszych to bede dalej rozmawiac. A na razie zabierzmy sie do przeszukiwania forum pod katem pytan do wykonawcow przed podpisaniem umowy - na pewno co tu jest. Jak ktos znajdzie niech wkleja linki.

W zespole sila!

 

pozdrawiam wszystkich zaczynajacych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na razie zabierzmy sie do przeszukiwania forum pod katem pytan do wykonawcow przed podpisaniem umowy - na pewno co tu jest. Jak ktos znajdzie niech wkleja linki.

W zespole sila!

 

To jest właśnie to, czym się ostatnio zajmuję. :)

Na razie takie pytania sobie zanotowałam:

- Czy można przez nich kupować materiały i wystawiają faktury na 7% Vat?

- Czy jeśli ewentualnie kupowaliby materiały to można liczyć na transport na m-ce budowy?

- Czy mają wszystkie niezbędne narzędzia i sprzęt?

- Ile osób w ekipie?

- Czy robią też więźbę?

- Co z zakwaterowaniem? Jakiś własny barak czy trzeba im zapewnić?

- Ile czasu potrzebują na każdy etap i jaka cena za każdy etap?

 

To na razie tyle. Ktoś coś doda?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Ja również chciałabym się przyłączyć do tego forum.

 

Wraz z mężem i córeczką zaczynamy w przyszłym roku budowę :D Już się nie moge doczekać !!! Ja od zawsze chciałam mieć dom (zresztą w domu się wychowałam). Całe szczęście mąż też popiera moje marzenia :wink: Ostatnio nawet znajomi podarowali nam w prezencie łopatę, abyśmy mogli ją wbić pod wykop fundamentów naszego domu :D .

 

My robimy projekt indywidualny, ponieważ żaden z projektów gotowych nie spełnił naszych wymagań. Dom jest dość duży - ponad 230 m2 :o . Próbowaliśmy go trochę zmniejszyć, ale nie udało się. Ja lubię duże przestrzenie.

 

W tej chwili jesteśmy na etapie kończenia projektu - a tak naprawdę została nam elewacja zew :lol: . Zaczynamy zbierać potrzebne dokumenty, robimy mapkę u geodety i to wszystko nasza architekt będzie zbierać do kupy aby uzyskć pozwolenie na budowę.

 

Kierownika budowy już mamy. Facet jest polecony i naprawdę bardzo solidny :D

 

A co najważniejsze w tych naszych budowlanych potyczkach :evil: będą nam towarzyszyć znajomi, którzy mają koło nas działkę i wspólnie zaczynamy nasze inwestycje :D W gruncie rzeczy co cztery głowy to nie dwie :wink:

pozdrawiam,

Lidka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka super!

Ja w swoich notatkachzawarlam czesct Twoich pytan.

Dodatkowo:

- wymienic co dokladnie (od poczatku do konca) wchodzi w zakres uslugi - czy. np. sprzatja (i wymoc zeby po sobie sprzatali - podobno jak sie tego nie ustali sa nieporozumienia).

- czy jesli zdecydujemy sie na zakup materialow przez nich - jakie moga nam zaoferowac znizki na przykladowe materialy. Przy tej opcji nalezy istale i tak sprawdzac jakie uzyskalibysmy ceny bez posrednika - ale czasem moze sie oplacam. My szraczki nie mamy raczej szans na 40-50% znizki :( A niektorzy podobno takie maja :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Byliśmy wczoraj na 2 spotkaniu u architekta i dom zaczął nam rosnąć :o zamiast planowanej szerokości budynku 10 mmamy już 11,8 od strony garażu i 11,2 od strony ogrodu. Ażstrach się bać. Za około 3-4 miesiące będziemy mieć pozwolenie na budowę ( wariant optymistyczny, ale i realny) i powoli trzeba będzie szukać ekipy i ....kasy. Zobaczymy co przyniesie jutro...

 

 

Na szczęście nie mam problemów z samotnym budowaniem, bo szukaliśmy projektu razem, kasę zarabiamy razem i dzieci wychowujemy razem- niestety efektem tego jest, to że dla siebie na razie nie mamy czasu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joanna i Janusz a nie boicie sie, że szukanie ekipy za 3-4 misiące to będzie za późno? No chyba , że sie Wam nie spieszy. Zobaczcie jednak, że ekipy do robót na wiosne zamawia się już teraz. Potem będziecie musieli brać takich co zostana bez roboty, wszystko będzie przebrane no i różnie może się okazać.

Życzę abyście jednak znaleźli TĄ odpowiednią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...