Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zielona Góra, Żary - meldować się!!!


Recommended Posts

Kochani!!! Pozazdrościłam budującym z Gorzowa Wlkp. (pozdrawiam!!! :D ), którzy tak się wzajemnie wspierają i postanowiłam spróbować w południowej części województwa. Piszcie, gdzie budujecie, co przed Wami, co się już udało i czego pożytecznego już się dowiedzieliście o cenach materiałów, składach budowlanych i wykonawcach. Do dzieła!!! :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro sama zawezwałam, to sama zacznę. Buduję w pobliżu Tuplic, moja budowa to adaptacja starej stodoły na agroturystykę. Niesie to wiele problemów, bo trzeba dostosować się do istniejących murów, więźby itd., ale za to od razu mam budowę pod dachem... :wink: Znalazłam bardzo dobrego wykonawcę - pan jest niezależny, samorządny, jednoosobowa brygada do wwszystkiego. Rzetelny, bardzo szybki i słowny, nawet komin o wysokości 9 m postawił sam jeden w ciągu 4 dni. Dysponuje betoniarką, rusztowanie, itd. Jeśli ktoś chętny, polecam, mogę podesłać telefon na priva. Materiały w większości kupujemy w składzie budowlanym w Tuplicach - mają naprawdę niezłe zaopatrzenie, ceny są umiarkowane, a dowóz do klienta gratis. No i proszę - nic, tylko budować! Potrzebuję okien używanych dużych - nie wiecie, gdzie można dostać w miarę tanio? Pozdrawiam wszystkich i zachęcam - piszcie! :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha z Zielonej Góry - myślę, że cena za rzeczoznawcę jest OK, my jakiś czas temu też tyle płaciliśmy. Ile kosztuje u nas siporex nie wiem, ale mogę się dowiedzieć, to dam znać na forum. Trzymaj się dzielnie i nie poddawaj się! :wink: :D Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do włączenia się tutaj, w grupę zielonogórsko - żarską. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło Cię powitać! Nie wiem, czy pisałam o tym, ale NAPRAWDĘ podoba mi się Twój dom. Okna znalazłam w Budziechowie k/Lubska, za takie dwuskrzydłowe o długości 2,20 m dałam 350 zł, a za jednoskrzydłowe mniej więcej kwadratowe o boku 1,50 m 250 zł + 30 zł za transport do domu. Uznałam, że cena do wytrzymania, nie? Do Drożkowa mieliśmy zamiar jechać, ale doszliśmy do wniosku, że z Budziechowa nam łatwiej bo krótszy transport. Jak tam u Ciebie? Wykopy gotowe? A może zalałeś fundamenty? :wink: :D

Zaproś tutaj jeszcze innych z naszych okolic, na pewno będzie nam łatwiej! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mycha, to jeziorko to albo trzeba zdrenować i to porządnie, albo zobaczyć co będzie po wykopaniu oczka, jeśli takowe planujecie. :wink: :D A tak poważnie - najlepiej będzie zrobić drenaż, żeby potem Ci nie siadały fundamenty, a z nimi cały dom. Sprawa jest poważna, bo jak się to źle zrobi, to potem koszty są ogromne. Najlepiej spytaj swojego kierbuda, jeśli już masz. Pozdrawiam! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło Cię powitać! Nie wiem, czy pisałam o tym, ale NAPRAWDĘ podoba mi się Twój dom. Okna znalazłam w Budziechowie k/Lubska, za takie dwuskrzydłowe o długości 2,20 m dałam 350 zł, a za jednoskrzydłowe mniej więcej kwadratowe o boku 1,50 m 250 zł + 30 zł za transport do domu. Uznałam, że cena do wytrzymania, nie? Do Drożkowa mieliśmy zamiar jechać, ale doszliśmy do wniosku, że z Budziechowa nam łatwiej bo krótszy transport. Jak tam u Ciebie? Wykopy gotowe? A może zalałeś fundamenty? :wink: :D

Zaproś tutaj jeszcze innych z naszych okolic, na pewno będzie nam łatwiej! :D :D :D

 

Witaj Dompodsosnami u mnie geodeta siedzi na działce i ustawia dokładnie dom i wysokość fundamentów! Ekipa ma wkroczyć na początku następnego tygodnia. Mają zacząć robić szalunki itp.

Fajnie, że podoba Ci się mój domek :) Mi Twój również!

Jak poznam kogoś z naszej okolicy to zawołam go do naszego wątku!

Mało nas jest. Ludzi dużo buduje w naszej okolicy, ale chyba mało zagląda na te forum.

Fajnie, że masz okna.

Podrawaim

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiacior, a ile płacisz za geodetę i kto Ci to robi? Geodeci też się nieźle cenią. :roll:

Chyba niewielu tu nas na forum, ale jakoś damy radę, nie? :D Pozdrawiam! :D

A właściwie w której okolicy Żar budujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dompodsosnami za geodetę zapłaciłem tak:

-przygotowanie mapki do celów projektowych 550zł

-wytyczenie budynku na działce 550zł

Wbijanie i kopanie palików trzeba robić samemu.

No i po wybudowaniu domku też musi być geodeta wtedy weżmie najwięcej coś ponad tysiąc złotych. Robi mi to jedna geodetka z mężem jak chcesz namiary to wyślę Ci na priv.

Buduję w kierunku na olbrachtów, prawie pod olbrachtowem, przy wyjeżdzie!

Z obwodnicy będzie widać mój dom.

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wykieruję któregoś synka na geodetę. Będzie żył jak pączek w maśle! :D A Mąż zaczął już zakładać okna, tzn. zabrał się za wykuwanie dziury pod nadproża. Jak będę jechać na Olbrachtów, to będę wypatrywać, może gdzieś Ciebie zobaczę, hahaha :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się przedstawię, zaczynam właśnie budowę IRYSA z DomNaHoryzoncie, jutro rano geodetka będzie wytyczać budynek i od nastepnego czwartku się zacznie, mejsce akcji Grabik k. Żar.

 

Jak połowa budujących w tym dziwnym kraju rozglądam się za suporeksem i dobrym murarzem do stanu surowego otwartego :)

 

Dzisiaj po południu dowiem się ile dokładnie kosztuje wytyczenie domu, na razie za kierowanie budową 3000zł (płatne w 3 ratach), projekty przyłączy itp itd 600zł. Poprawienie projektu zagospodarowania działki 200zł. Projekt oczyszczalni z badaniem gruntu 350zł netto.

 

Mam nadzieję, że kierownik się zwróci, na razie wszystko na to wskazuje, ale nie chwalmy dnia....

 

Pozdrawiam,

e2rd

Darek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Dompodsosnami jak będziesz jechać od strony Olbrachtowa to pierwsza krzyżówka na obwodnicy. Stoją tam dwie takie ładne wille, holendrzy tam mieszkają. Mój domek będzie na przeciwko nich po drugiej stronie drogi po lekkim skosie. Tam jest takie małe osiedle domków, stoją tam stare i nowe chałupy. Jakby co to zapraszam, ekipa zaczyna jutro. Ale mnie nie bedzie pewnie często na budowie, wszystko nadzoruje ojciec!

 

e2rd ja kupiłem bloczek ceramiczny na Tatrzańskiej! Jeżeli chodzi o bloczki fundamentowe to w Kunicach po 2.80zł w Alfa Will facet produkuje

od nie dawna i ma taniej. Stal dostaniesz od ręki obok centrostalu!

Pozdrawiam

:)

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem gdzie, obok zdaje się ktoś sprzedaje (sprzedawał) domek, klocek z osiemdziesiątych lat.

 

AZ klinkier ma chyba tylko ceramikę. Bloczki znalazłem w ZGórze, po 10zł br od ręki ew. po 9,24br z transportem do Zar, ale trzeba poczekać 3-4 tygodnie.

 

Za namiar na bloczki fundamentowe thx, co do stali, to jutro dowiem się dokładnie ile czego potrzebuję ale może uda mi się załatwić coś po znajomości w ZG.

 

Jak znajdę chwilę to podjadę chociaż zobaczę gdzie się stawiasz :)

 

Pozdrawiam,

e2rd

Darek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej sprzedaje ten klocek, gościu ma tam jeszcze warsztat i jakby drugą część domu. Nie może tego utrzymać bo mieszka z synem i niby dlatego sprzedaje!. To ja właśnie obok niego buduje na Słonecznej! Na przeciw mojej działki stoi taki niedokończony chyba z 500metrowy budynek, piękny i wiellki.

 

Ciekawe w której części Grabika Ty budujesz. Wiem gdzie były działki na sprzedaż tuż za torami w polu.

 

A co do bloczków to możesz jeszcze zajrzeć na Witosa ale jak z dostępnością materiałów to nie wiem? A ceny zmieniają się z dnia na dzień!

 

Możesz wpadać na budowę. W sobotę tj. jutro zaczynają coś robić budowlańcy. Także ja już ruszam!

 

Pozdro,

Jacek N.

aka fiacior

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trafię :)

 

A ja kawałek od tych grabiskich działek, ale w druga stronę - jadąc od wioski koło transformatora nie w prawo a w lewo, i jakieś 200m za krzyżówką polnych dróg między dwoma stodołami jest moja działka.

 

Ceny materiałów wariują, zresztą jak i producenci. Ale dzisiaj dowiedziałem się, że np. Prefbet Powodowo nie produkuje już suporeksu tylko silikaty. To jak niby ma się zrobić taniej.... ;(

 

Pozdrawiam,

e2rd

Darek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oddzywam sie tutaj, poniewaz jestem z Zielonej Gory.

Bede wymienial okna w domku (klikanascie lat juz ma). Szukam dobrej firmy do wymiany i dobrych okiem PCV z wojewdztwa lubuskiego (najlepiej poblize ZG). Moze ktos poradzic jakies dobre sprawdzone zrodlo.

Dodatkowo bede tez robil remont w lazience i kuchni. I do tego potrzebuje dobrego "fachure". Poprzedni niestety :( zrypal prace. Chodzi o polozenie plytek.

Moze ktos podac namiary na "dobrego czlowieka" :).

 

Za wszelka pomoc serdeczne dzieki

Kopie prosby zamiescilem takze w grupie lubuskiej.

 

pozdrawiam

masmedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...