Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zielona Góra, Żary - meldować się!!!


Recommended Posts

Witam,

na bloczki wszędzie trzeba czekać, chyba pojadę i zamówię, zanim zrobię fundamenty i dostanę kasę akurat minie kilka tygodni.

 

W sobotę wytyczyli mi budynek (400zł, namiar na geodetkę mam), od środy mogę zaczynać prace.

 

Czy ktoś wie gdzie można kupić stare betonowe podkłady kolejowe? Potrzebuję ok. 120mb na wyłożenie boków wykopu na drogę, środek uzupełnię tłuczniem i nie będzie mi sie to rozjeżdżać w gruncie. Najbliższe znalazłem w Poznaniu, ale koszt transportu to kilkakrotność wartości ładunku :)

 

Pozdrawiam,

e2rd

Darek K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to i ja się przedstawię, zaczynam właśnie budowę IRYSA z DomNaHoryzoncie, jutro rano geodetka będzie wytyczać budynek i od nastepnego czwartku się zacznie, mejsce akcji Grabik k. Żar.

 

Jak połowa budujących w tym dziwnym kraju rozglądam się za suporeksem i dobrym murarzem do stanu surowego otwartego :)

 

e2rd

Darek K.

 

Jeśki chcesz mam bardzo dobry namiar, mogę przesłać na priva, muruje jednoosobowo, ma rusztowania i betoniarkę, szybki i rzetelny. Byliśmy z niego bardzo zadowoleni.

 

Witam wszystkich, którzy dołączyli do grupy - cieszę się, że jest nas coraz więcej. Piszcie, budujcie, może kiedyś zrobimy sobie spotkanie grupy... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U nas na działeczce wody coraz mniej :D , mam nadzieję, że ta pogoda się utrzyma i nie ędzie deszczy.

 

Mycha, Ty sprawdź, czy nie powinnaś mieć zrobionego drenażu pod fundamenty, bo potem woda w piwnicy, mokre ściany, grzyb i co tam jeszcze chcesz... :( Lepiej niech Twój kierownik budowy dobrze obejrzy grunt, być może warto zrobić badania geologiczne. Jeśli się to zlekceważy, potem cały dom może nie nadawać się do zamieszkania. :( Ale mam nadzieję, że będzie dobrze i pozdrawiam. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U nas na działeczce wody coraz mniej :D , mam nadzieję, że ta pogoda się utrzyma i nie ędzie deszczy.

 

Mycha, Ty sprawdź, czy nie powinnaś mieć zrobionego drenażu pod fundamenty, bo potem woda w piwnicy, mokre ściany, grzyb i co tam jeszcze chcesz... :( Lepiej niech Twój kierownik budowy dobrze obejrzy grunt, być może warto zrobić badania geologiczne. Jeśli się to zlekceważy, potem cały dom może nie nadawać się do zamieszkania. :( Ale mam nadzieję, że będzie dobrze i pozdrawiam. :D :D :D

 

Jupiiiiiiiiiiiiii, woda spuszczona :D :D :D :D :D .

 

Co do drenażu to wiemy, że musimy zrobić :wink: , ale dopiero jak będzie dom postawiony do stanu surowego zamkniętego.

 

 

W wodanie nie trzeba czekać na bloczki i suporex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U nas na działeczce wody coraz mniej :D , mam nadzieję, że ta pogoda się utrzyma i nie ędzie deszczy.

 

Mycha, Ty sprawdź, czy nie powinnaś mieć zrobionego drenażu pod fundamenty, bo potem woda w piwnicy, mokre ściany, grzyb i co tam jeszcze chcesz... :( Lepiej niech Twój kierownik budowy dobrze obejrzy grunt, być może warto zrobić badania geologiczne. Jeśli się to zlekceważy, potem cały dom może nie nadawać się do zamieszkania. :( Ale mam nadzieję, że będzie dobrze i pozdrawiam. :D :D :D

 

Jupiiiiiiiiiiiiii, woda spuszczona :D :D :D :D :D .

 

Co do drenażu to wiemy, że musimy zrobić :wink: , ale dopiero jak będzie dom postawiony do stanu surowego zamkniętego, bo drenaż robi się wkoło fundamentów.

 

 

W wodanie nie trzeba czekać na bloczki i suporex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatajcie!

Ja już zaczełem. Dziś ekipa zbijała szalunki na działce a jutro zamawiam już beton na ławy.

Zdjęcia i dziennik budowy można zobaczyć na mojej stronie

http://www.domjacka.prv.pl

 

Pozdrawaim

:)

 

Gratki, fiacior! Pięęęęęękne fundamenciki! :lol: A dom tylko wydaje się mały - też tak miałam, jak były tylko fundamenty, nie chciało się wierzyć, że to te wymiary, o których się myślało. :roll: Życzę szybkiego postępu prac! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Zielonogórzanie i Żaranie - życzę Wszystkim smacznego jajka, mokrego dyngusa i udanych realizacji Waszych marzeń. Radosnych, rodzinnych i spokojnych świąt oraz spełnienia najskrytszych życzeń za sprawą Chrystusa Zmartwychwstałego! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poświatecznie witam cieplutko. Cieszę się Myszko, że już szykujecie się do rozpoczęcia. :D Napisz coś o kredycie - w jakim banku, jakie procedury, ile 8) czasu na rozpatrzenie, jaka prowizja i oprocentowanie? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z expandera pocieszył nas tak, że prawdopodobnie nie dostaniemy nigdzie kredytu, ponieważ moja połowa nie ma zdolności kredytowej, ciężko wyliczyć jego dochód bo jest ryczałtowcem :-? .

 

Jedyna nadzieja to ten kredyt dom, ale pan z expandera powiedział, że wysokie jest oprocentowanie bardzo, bo 4,5% dla CHF.

 

Jak nie dostaniemy kredytu to zaczniemy bez budowę, a bedziemy się starac za 8 mcy dopiero :( , więc za szybko się nie wybudujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszko, Ty się nie przejmuj, my też budujemy systemem gospodarczym, bo dla banku nie mamy zdolności kredytowej jako rolnicy (hm....). :wink: Ma to swoje dobre strony, bo nie popędzają Cię terminy realizacji transzy bankowych, realizujesz inwestycję swoim tempem i - śpisz spokojnie, nie mając długów na głowie. Znam już sporo osób na tym forum, które także budują systemem gospodarczym. Nie dajcie się!!! 8) Życzę wytrwałości i determinacji, na pewno Wam się uda! :D :D :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

Cieszę się że ktoś założył grupę zielonogórsko żarską ,

do tej pory bywałam na forum grupy lubuskiej

ale tam jest znacząca przewaga osób z Gorzowa i okolic .

 

Ja rozpoczynam budowę w Słonem :D

 

04.04.br otrzymałam POZWOLENIE NA BUDOWE !!!!!

 

Wykopy już częściowo zrobione , geodeta ma być w przyszłym tygodniu dokładnie wytyczyć dom .

 

A poza tym : Suporex kupiony już w lutym , w marcu kupiona dachówka i więźba ,

mamy też wykonawców na dach i fundamenty .

To co damy radę to chcemy budować systemem gospodarczym .

 

Narazie tyle , pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,

Cieszę się że ktoś założył grupę zielonogórsko żarską ,

do tej pory bywałam na forum grupy lubuskiej

ale tam jest znacząca przewaga osób z Gorzowa i okolic .

 

Ja rozpoczynam budowę w Słonem :D

 

04.04.br otrzymałam POZWOLENIE NA BUDOWE !!!!!

 

Wykopy już częściowo zrobione , geodeta ma być w przyszłym tygodniu dokładnie wytyczyć dom .

 

A poza tym : Suporex kupiony już w lutym , w marcu kupiona dachówka i więźba ,

mamy też wykonawców na dach i fundamenty .

To co damy radę to chcemy budować systemem gospodarczym .

 

Narazie tyle , pozdrawiam .

 

Witaj i gratki!!! Widzę, że zabezpieczyliście sobie zawczasu materiały budowlane - baaaaardzo mądrze! :D Skoro wykonawców już macie, to pewnie prace lada chwila ruszą z kopyta. Pisz, pisz, będziemy pomagać! Pozdrawiam! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...