Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy w Beskidach nikt nie buduje?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie!

Od dwóch lat pomieszkuję w Leśnej koło Żywca i chcę tam pobudować domek wg projektu Magnolia bez garażu z Horyzontu. Chętnie się przyłączę do dyskusji, gdyż w moich dotychczasowych budowlanych perypetiach polegałem na sąsiadach. Oni znają swój teren i są chętni do pomocy. Jestem z centralnej Polski i to co mnie tutaj zaskoczyło to ceny materiałów budowlanych. Np. deski w dwóch tartakach w Lipowej są droższe niż na składach w okolicach Płocka. Cement także droższy, a o kruszywie nie ma co gadać. Mam nadzieję że znajdę tańszych dostawców.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt ceny materiałów w naszych okolicach są wysokie i nie dotyczy to tylko cementu, kruszywa itd... Również ceny klei do płytek, płyty KG itd... czyli wszystkiego co jest potrzebne do wykończenia wnętrz są wyższe. Dlatego mój wykończeniowiec przywozi te same materiały ze swoich okolic - średnio 20%-30% można zyskać. Choć mówi, że gdyby pojechać raz a dobrze do Niemiec to można zyskać jeszcze więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Z wielką chęcią przyłączam się do waszej grupy ponieważ również razem z żonką budujemy domek w okolicach Żywca a dokładnie Lipowej. Na chwilę obecną mamy już za sobą stan surowy zamknięty ale jeszcze cała masa pracy przed nami. Na chwilę obecną jestem na etapie poszukiwania bramy garażowej z automatyka i jakiejś solidnej w miarę cenowo firmy od tynków, tylko sam jeszcze nie jestem pewien czy gipsowych czy wapienno cementowych. Jeśli ktoś z was ma namiary na jedną z takich firm to czekam na informacje za które będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka emisb

 

Jeśli chodzi o materiały to głównie i praktycznie w całości zaopatrywałem się w Budowlance u Słowika jak dla mnie wyszło troszeczkę taniej bo od razu kupowałem materiał na cały dom(mam na myśli ściany, strop, dach), choć wiem że jakieś pół roku później ceny materiałów znacznie spadły.To trzeba kontrolować i być na bieżąco z wszystkimi cenami. Domek budowała zaprzyjaźniona ekipa i też trochu po znajomości, jeśli zaś chodzi o kierownika to poleciła mi go firma budowlana. Tak z ciekawości to która ta sąsiednia wioska? Może wpadnę ma mała inspekcje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Poniewaz juz jestem po wylewkach i tynkach to moge polecic te dwie sprawdzone ekipy- moze komus sie przyda:

 

Wylewki:

888 500 538

Tynki

507 374 359

 

Obie ekipy robia BARDZO szybko i tak dobrze, ze po raz pierwszy jestem naprawde zadowolony:)

 

Pozdrawiam

 

Witaj XRT

 

A czy mozesz powiedzieć coś więcej na temat tych ekip tzn. ceny i teraz po dłuższym czasie efekty? Ciekaw jestem jaki tyn u siebie zrobiłeś? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt ceny materiałów w naszych okolicach są wysokie i nie dotyczy to tylko cementu, kruszywa itd... Również ceny klei do płytek, płyty KG itd... czyli wszystkiego co jest potrzebne do wykończenia wnętrz są wyższe. Dlatego mój wykończeniowiec przywozi te same materiały ze swoich okolic - średnio 20%-30% można zyskać. Choć mówi, że gdyby pojechać raz a dobrze do Niemiec to można zyskać jeszcze więcej.

 

Hejka

Mógłbyś podać namiary na Twojego wykończeniowca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maximus85

Bramę garażową w dobrych cenach oferował mi przedstawiciel z Hormana i Wiśniowskiego: Hard Bud w Bielsku przy Żywieckiej tel. 663 163 954. Ja kupiłam Wiśniowskiego.

 

Wklejam jeszcze namiary na moich tynkarzy ( pisałam bardziej szczegółowo na poprzedniej stronie), stawkę miałam niecałe 19 zł / m2 z materiałem:

PAN ROBERT 698 828 640

 

Mam też dobrego fachowca wod-kan.c.o. i do tego z Lipowej :) PAN MIREK tel 503 191 330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...