Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy w Beskidach nikt nie buduje?


Recommended Posts

Co do cen stali, to warto zajrzeć tu http://www.puds.pl/rynek ... ceny w składach mocno zależą od tego, z którego momentu była odstawa stali. Z ciekawości polecam prześledzić dane historyczne. Jak będę budował się po raz kolejny, na samej stali będę dużo do przodu ;) Szukam podobnych danych na temat styropianu, drewna, okien, itp...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej hej,

A ja sie dalej bawie z moim architektem ktory jest na wakacjach i oczywiscie nie odbiera telefonu..grrr, masakra z nim jest no ale juz blizej konca wiec mam nadzieje ze nasza wspolpraca sie skonczy wkrotce

 

MAm wazne pytanei bo w koncu po wyczekanych przerobkach mamy prawie to co chcielismy od poczatku tylko teraz wyszlo tak ze łazienka na gorze nie jest wcale nad kuchnia czy tez łazienka tylko po calkiem drugiej stronie, nie do konca chcemy to przenosic bo cala reszta fajnei wspolgra teraz ..ale zawsze musi byc ale zastanawiamy sie o ile wieksze beda koszty zeby łazienki nie robic nad łazienka ani nad kuchnia tylko z drugiej strony, i jak to bedzie z rurami, kosztami..

 

Moze ktos ma,tak w domu, albo miał podony dylemat, albo po prostu sie zna lepiej niz ja :)

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Róbcie tak jak wam pasuję i się podoba.

Koszty prawie żadne.

Piony do przeniesienia w inne miejsce + rozprowadzenie w fundamencie troszkę inaczej.

Widząc projekt kanalizacji można powiedzieć coś więcej więc to tylko teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może to niezbyt dobre miejsce, ale z drugiej strony chyba najlepiej szukać w swoim sąsiedztwie: mam na zbyciu pustak Leiera, 25 cm, 11 palet, oryginalnie zapakowanych. Cena za szt. 4,5.

Gdyby ktoś był chętny z Bielska, Jasienicy , Jaworza lub innych miejscowości w tym rejonie to, proszę o info na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt
Witam

 

Czy zna ktos jakas firme godna polecenia wykonujaca izolacje pionową i docieplenia fundamentow oraz drenaz opaskowy (dom w Gorkach Wielkich)

 

 

a propos stali ja kupowalem w Centrostalu Bielsko i Cieszyn (otwarci na negocjacje cenowe :-)

 

Zapytaj może u Wasilewskiego w AgroMixie leżą tam zawsze na biurku jakieś wizytówki miejscowych firm

a jak zapytasz to może kogoś polecą.Generalnie wspomniany skład mogę polecić właściciel kontaktowy

a ceny bardzo dobre (co mnie czasem aż zastanawia ale nie będę narzekał )

PS.Gdzie się w Górkach budujesz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i jakich firm kupowaliście drzwi zewnętrzne, drewniane, pcv, aluminium, czy jeszcze jakieś inne?

Jestem na etapie zakupu i wbrew pozorom wielkiego wyboru nie znalazłam, a zależy mi na optymalnym dobraniu drzwi do okien i bramy garażowej które mam w kolorze tabasco teak. Dzięki za wszelkie inf :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w DEWRO w Bielsku zarówno drzwi zewnętrzne jak i wewnętrzne. Mają spory wybór i wyglądają extra wypaśnie no i można u nich "wynegocjować" rabat.

Drzwi zewnętrzne już mam wstawione z tym, że specjaliści-montażyści za pierwszym razem wstawili je na odwrót....bo tak im pasowało, a mnie tam nie było. No ale się szybko poprawili.

Co do drzwi wewnętrznych to miałem mieć montowane w tym tygodniu, ale już wiem, że mają obsuwę 3 tyg. ot i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie i jakich firm kupowaliście drzwi zewnętrzne, drewniane, pcv, aluminium, czy jeszcze jakieś inne?

Jestem na etapie zakupu i wbrew pozorom wielkiego wyboru nie znalazłam, a zależy mi na optymalnym dobraniu drzwi do okien i bramy garażowej które mam w kolorze tabasco teak. Dzięki za wszelkie inf :)

 

Nasze drzwi zewnętrzne były zamówione u producenta, tu:

 

http://www.holz-mat.pl/kontakt.html

 

Jesteśmy zadowoleni, sami dostaliśmy namiar od innych, też zadowolonych użytkowników.

Dodam, że nawymyślałam sobie, że okienko ma być na wys. 1/2 drzwi, a nie 1/3 jak było we wzorach, no i z zewnątrz drzwi mają inny kolor (jak drzwi wewnętrzne) z zewnątrz też inny (jak stolarka okienna). O dziwo za moje wymysły nie było dodatkowej dopłaty :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za inf o drzwiach. Zrobię sobie objazdówkę i pooglądam :)

 

JA polecam Tomis W Rybarzowicach ale wydaje mi się że są to jeszcze Łodygowice przed Bielskiem. Ja kupowałem tam drzwi zewnętrzne aluminiowe w cenie drewnianych. Kupiłem aluminium bo się już sprawdziło u moich rodziców w domku, są ponad 20 lat i zero śladu zużycia. Dodam tylko że moję drzwi były wycudowanę przez moją żonkę mam na myśli łuk na drzwiami i cena wcale nie była wygórowana bo coś koło 4 tyś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem więc pytam i proszę o pomoc. Poszukuje tzw. szalunków słupków ogrodzenia mam na myśli ogrodzenie przednie tak abym przyszłościowo mógł je czymś obłożyć np. kamieniem. Wiem że coś takiego istnieje bo kiedyś widziałem ale nie zwróciłem szczególnie na to uwagi a teraz jak potrzebuje to nie mogę znaleźć. Dlatego zwracam się z prośbą do was drodzy forumowicze może ktoś wie gdzie coś takiego można wypożyczyć? Poszukuję również rzetelnego i godnego polecenia wykonawcę wylewek jeśli ktoś posiada namiary proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wypożyczałam szalunki do fundamentów w BPBP - wypożyczalnia na Boruty Spechowicza 27 w Bielsku, może mają też szalunki słupków.

Jesli chodzi o wylewki to ja zamówiłam fachowca z BB, który robił u moich dwóch sąsiadów i są b.zadowoleni, a w okolicy ma bardzo dobrą opinię. Pan Ryszard 601 497 274najlepiej dzwonić do niego wieczorem. Za metr bierze coś kolo 12 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...