Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy w Beskidach nikt nie buduje?


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To była taka mała przenośnia :)

 

Dlatego trzeba wybrać sprawdzoną firmę i co najważniejsze.... dotrzeć do tych co już budowali i przy kawie szczerze z nimi porozmawiać!

 

 

A odnośnie takich ekip to pamiętam jak mój znajomy w zeszłym roku budował piwniczkę w ogrodzie (całkowicie pod powierzchnią ziemi).

Był to monolit odlany z betonu wkomponowany w skarpę. Wszystko ładnie pięknie szło do momentu gdy przyszło do ocieplania tego z zewnątrz...z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych wykonana została hydroizolacja typu ciężkiego za ogromne pieniądze, na którą miał przyjść styropian. Styropian przyszedł, ale też przyszedł pan z wiertarką udarową i workiem kołków do styropianu....

Na szczęście udało się go odwieść od kołkowania i dziurawienia hydroizolacji. Tak bywa z przygodnymi, sezonowymi ekipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś korzystał z firmy ART -okna z Bielska -Białej ul . Bukowa. Okna Schuco

Czy komuś montowali okna i jest zadowolony? Czy ktoś coś o nich wie?

Najbardziej chodzi mi o to czy dobrze montują.:)

 

zamowilem u nich okna; w kwietniu ocenie u siebie montaz; widzialem ich podczas montażu na innej budowie - wszystko ok; wybrałem ich m.in. ze wzgl na Pana Jacka http://montaze.info.pl/2013/01/03/montazysci/jacek-jarmundowicz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jest jak się najpierw dzwoni, przedstawia temat, dosyła projekt i............nic. Ani me, ani be, a padło tyle zapewnień.

 

A co do kierownika budowy itp. to wydaje mi się, ze najważniejsze to trafić na dobrą ekipę, która z zasady nie odwala fuszery, bo wie że na tym traci długofalowo i pozbędzie się w ten sposób przyszłych zleceń. Koniec budowania przez jakiegoś tam majstra i zbieraninę przezroczystych spod monopola i co piątek prośba o zaliczkę.

 

widocznie za bardzo skomplikowany projekt i się wystraszyli, albo się doszkalają jak to zrobić:lol2::lol2::lol2:,

Koniec tych poronionych praktyk jeszcze długo nie nadejdzie, tym reguluje popyt, zanim zdecydowałem że będę budował sam sprawdzałem znane mi ekipy od lat takie za która mogę ręczyć, najkrótsze terminy jakie dostawałem po znajomości to było 2 lata więc jak krócej czekacie na te przez was sprawdzone ekipy to naprawdę dokładnie sprawdzajcie bo prawdopodobieństwo że będziecie mieli szczęście którego wam ŻYCZĘ jest małe, a o tym co potrafią wymyślić bezmyślni budowlańcy to pisał nie będę bo się wystraszycie i budować nie będziecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, na tym forum prawie każdy uprawia jakąś formę "czarnowidztwa" :) Ja powtarzam jedno jak mantrę- skoro udzielają gwarancji 5-cio letniej, a działają prawie 20 lat, to chyba nie mogą wszystkiego na potęgę zepsuć!

 

to nie czarnowidztwo tylko realizm i "dmuchanie ma zimne" a dokładnie przeciwdziałanie tematom "pomocy, ratujcie itp" których na forum pełno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Od jakiegoś już czasu odwiedzam to forum. Tu popatrzę, tam poczytam... no ciekawy jestem z natury. Nic nie pisuję i nie komentuję, no ale przyszedł czas się ujawnić, a gdzie zrobić to lepiej jak nie właśnie tu :-)

W Beskidach, a dokładniej w B-B pojawiłem się niedawno, przesiedliłem się że tak powiem i jak na razie staram się tu odnaleźć. Ponieważ pojawiła się okazja do własnego M z ogródkiem, postanowiliśmy z żoną zabrać się do dzieła.... to znaczy ja się zabieram, bo połowica powiedziała że ona co najwyżej kibicować może.

 

Projekt i papiery jeszcze w produkcji, trochę mi z tym zeszło ale to już finisz, mam obawy co do przeciągającej się procedury w urzędzie która mnie czeka, bo się konserwator wojewódzki w to wszystko wmieszał ale co tam, przeżyję. Czy wystartujemy z budową w tym roku ?? Bardzo bym chciał ale..... bez pozwolenia to się nawet za szukanie ekip nie zabieram, no bo na kiedy niby się umawiać ? Gdybyście jakąś godną polecenia znali, chętnie przygarnę kontakt.

Najbardziej mi zależy na dobrych dekarzach co potrafią blachę na rąbek stojący kłaść.

 

Co do samej budowy, to niestety brak mi zaplecza rodzinnego, które mógłbym do łopaty zagonić, więc ograniczę się do tego na czym się najlepiej znam, na kontraktowaniu prac. Może coś sam podłubię ale to przy wykończeniach dopiero.

 

Jak starczy mi czasu i zapału, to może dziennik budowy tu zaprowadzę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich budujących ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu odwiedzam to forum. Tu popatrzę, tam poczytam... no ciekawy jestem z natury. Nic nie pisuję i nie komentuję, no ale przyszedł czas się ujawnić, a gdzie zrobić to lepiej jak nie właśnie tu :-)

W Beskidach, a dokładniej w B-B pojawiłem się niedawno, przesiedliłem się że tak powiem i jak na razie staram się tu odnaleźć. Ponieważ pojawiła się okazja do własnego M z ogródkiem, postanowiliśmy z żoną zabrać się do dzieła.... to znaczy ja się zabieram, bo połowica powiedziała że ona co najwyżej kibicować może.

 

Projekt i papiery jeszcze w produkcji, trochę mi z tym zeszło ale to już finisz, mam obawy co do przeciągającej się procedury w urzędzie która mnie czeka, bo się konserwator wojewódzki w to wszystko wmieszał ale co tam, przeżyję. Czy wystartujemy z budową w tym roku ?? Bardzo bym chciał ale..... bez pozwolenia to się nawet za szukanie ekip nie zabieram, no bo na kiedy niby się umawiać ? Gdybyście jakąś godną polecenia znali, chętnie przygarnę kontakt.

Najbardziej mi zależy na dobrych dekarzach co potrafią blachę na rąbek stojący kłaść.

 

Co do samej budowy, to niestety brak mi zaplecza rodzinnego, które mógłbym do łopaty zagonić, więc ograniczę się do tego na czym się najlepiej znam, na kontraktowaniu prac. Może coś sam podłubię ale to przy wykończeniach dopiero.

 

Jak starczy mi czasu i zapału, to może dziennik budowy tu zaprowadzę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich budujących ;-)

Witamy na forum i trzymamy kciuki za postęp prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś już czasu odwiedzam to forum. Tu popatrzę, tam poczytam... no ciekawy jestem z natury. Nic nie pisuję i nie komentuję, no ale przyszedł czas się ujawnić, a gdzie zrobić to lepiej jak nie właśnie tu :-)

W Beskidach, a dokładniej w B-B pojawiłem się niedawno, przesiedliłem się że tak powiem i jak na razie staram się tu odnaleźć. Ponieważ pojawiła się okazja do własnego M z ogródkiem, postanowiliśmy z żoną zabrać się do dzieła.... to znaczy ja się zabieram, bo połowica powiedziała że ona co najwyżej kibicować może.

 

Projekt i papiery jeszcze w produkcji, trochę mi z tym zeszło ale to już finisz, mam obawy co do przeciągającej się procedury w urzędzie która mnie czeka, bo się konserwator wojewódzki w to wszystko wmieszał ale co tam, przeżyję. Czy wystartujemy z budową w tym roku ?? Bardzo bym chciał ale..... bez pozwolenia to się nawet za szukanie ekip nie zabieram, no bo na kiedy niby się umawiać ? Gdybyście jakąś godną polecenia znali, chętnie przygarnę kontakt.

Najbardziej mi zależy na dobrych dekarzach co potrafią blachę na rąbek stojący kłaść.

 

Co do samej budowy, to niestety brak mi zaplecza rodzinnego, które mógłbym do łopaty zagonić, więc ograniczę się do tego na czym się najlepiej znam, na kontraktowaniu prac. Może coś sam podłubię ale to przy wykończeniach dopiero.

 

Jak starczy mi czasu i zapału, to może dziennik budowy tu zaprowadzę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich budujących ;-)

 

 

Moge polecic fantastycznego dekarza,ktory robil mi dach-akurat nie z blachy ale gosc jest absolutnie THE BEST!!!Mielismy go z polecenia i wszyscy wychwalali goscia pod niebiosa:)Jest w grupie 10 najlepszych dekarzy Podbeskidzia-pan sie nazywa Tadeusz Leja(telefon bede miala w godzinach wieczornych-maz ma w swoim telefonie)

 

TADEUSZ LEJA 603 674 863

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Zarejestrowałam się by trochę poczytać o budowie itp....na razie jest to odległa przyszłośc,ale trochę wiedzy zawsze można zaczerpnąć....mam za to świeże doświadczenia z remontem mieszkania,więc mogę służyć radą:).Jestem z Bielska i pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Zarejestrowałam się by trochę poczytać o budowie itp....na razie jest to odległa przyszłośc,ale trochę wiedzy zawsze można zaczerpnąć....mam za to świeże doświadczenia z remontem mieszkania,więc mogę służyć radą:).Jestem z Bielska i pozdrawiam wszystkich serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Szukam sprawdzonej i rozsadnej cenowo ekipy do budowy domu w Bielsko-Białej.

Rozpoczęcie ok czerwca/lipca prace etapami fundamenty, sciany, dach itd.

Technologia tradycyjna fundamenty betonowe, ściany silka lub ceramika.

Powierzchnia całkowita ok. 125 m2 (piętro i poddasze użytkowe).

 

Więcej na forum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...