Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Mogę także poprosić na priv? Pewnie za ok. 5-6 tygodnii bedzie trzeba kopac!!!

 

PS. robił ktoś z Was ekspertyze geotechniczna w Markach? Przydatne? Mam jezioro 200 metrów dalej i las na działce - i sie zastanawiam, czy z uwagi na te NI ENATURALNE czynniki nie zrobic takiej ekspertyzy - i na jej podstawie okreslic parametry fundamentu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Serdecznie niedawno staliśmy się szczęsliwymi posiadaczami działeczki w Markach dokładnie rejon ulicy Wesołej i Sowiej :) Działeczka nie jest jeszcze ogrodzona, ani wyrównana dlatego powoli muszę się tym zająć Dlatego jak może ktoś podesłać namiary na kopareczkę to chętnie :) No i na mapce chciałbym umieścić nas tylko nie bardzo wiem jak. :( Pytań mam od liku, ale na początek to chyba wystarczy

Pozdrawiam i witam raz jeszcze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dante witaj w rodzinie :D

 

:D Witam kurcze jak Miło rodzinka to podstawa :D

 

Mam tyle pytań do was, że sam nie wiem od czego zacząć, ale narazie podstawa dla Mnie to wytyczenie działeczki (mam już namiar na geodetę), wstępne ogrodzenie, wyrównanie i nawiezienie ziemi :), ale narazie muszę ochłonąć po zamieszaniu z samym zakupem działeczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dante punkcik do mapki dodany. Jakby trza go było w którąś stronę pchnąć to daj info na priv ;)

 

rysiek dzięki za namiar. Najpóźniej na początku przyszłego tygodnia musze mieć wszystko zaplanowane. To jest z kim, kiedy i za ile. Tak więc mniej więcej w tym czasie będę obdzwaniał wszystkich koparkowych, studniarzy i innych grabarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to wycena którą dostałem na styropian

 

Witam

 

Wycena styropianu Swisspor:

 

eps100 100mm - 7,2m3 x 187,00pln = 1346,40pln

eps100 50mm - 13,5m3 x 187,00pln = 2524,50pln

eps100 40mm - 6,6m3 x 187,00pln = 1234,20pln

eps70 50mm - 4,5m3 x 160,00pln = 720,00pln

razem: 5725,10pln brutto

 

zamiana eps100 100mm na HYDRO 100mm - doplata 1173,60pln

 

Do ocieplenia fundamentów wystarczy HYDRO 60mm (taki sam opór cieplny jak eps100 100mm), czyli:

Hydro 80mm - 5,6m3 x 350,00pln = 1960,00pln (różnica to "tylko" 613,60pln)

 

Folia kubelkowa - 6,00pln/m2 (przy 5 rolkach transport gratis)

 

wszystkie ceny brutto

dostawa bezplatna

 

pozdrawiam

Krystian Sikora

http://www.ihb.pl

077 412 68 93

502 071 258

 

I jak to wygląda na tle innych?

Parametry lepsze od dalmatyńczyka wg producenta

W razie kontaktu z p. Sikorą powołać się na forum

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dante punkcik do mapki dodany. Jakby trza go było w którąś stronę pchnąć to daj info na priv ;)

 

 

Dzięki za mapkę lokalizacja prawie idealana :) ale tak ma być mapka poglądowa :)

 

Mam do was pytanko apropo wyrównania ziemi na działce u mnie są dosyć spore nierówności a pozatym ziemia jest z kawałkami gruzu itd i zastanawiam się czy kopareczka sobie z tym poradzi ale w sumie i tak zamierzam nawozić ziemię, aby podnieśc działeczkę względem drogi bo poziom wody w tym rejonie jest raczej wysoki :)

A co wy radzicie i czy macie kontakt do kogoś kto mógłby podwieźć kilkanaście samochodzików ziemi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. robił ktoś z Was ekspertyze geotechniczna w Markach? Przydatne?

Ja mam w "Wypisie z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego" taką adnotacje " Realizację zabudowy należy poprzedzić rekultywacją terenu i szczegółowymi badaniami Geotechnicznymi" bardzo Mnie to zaciekawiło dlatego pytałem o te badanka w Urzedzie Miasta w Markach i człowiek mi powiedział, że te badania nie są obowiązkowe i tak naprawdę to człwoiek odpowiedzialny za projekt powinien się w tej kwestii wypowiedzieć i on może takie badania zlecić. ( Koszt to podobno jakies 600 zł) Podobno chodzi tu o poziom wód gruntowych i np. budowę budynku z podpiwniczeniem. Ja tak czy ianczej zamierzam podnieść teren o jakieś 30-40 cm względem drogi i przyległych działek chcę uniknąć wody np: z ulicy jak jest to na niektórych ulicach w Markach. To chyba tyle co mogę na ten temat powiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nad tymi badaniami geotechnicznymi zastanawiam - mam jezioro 200 metrów dalej, choc dzialka jest podniesiona i cała zime i wiosne na niej jest sucho - to w sumie moze sie okazac, ze po takich badaniahch moze bedzie mozna mniej betonu wylad w dół,albo wiecej i zminimalizowac ryzyko, ze cos sie w przyszłosci stanie. Koszt rzeczywiscie to 500-600 PLN..

 

 

Czy ktoś z Was robił takie badania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego jeziorka:) to faktycznie to jeziorko czy raczej jakies bagienko:) bo Ja powiem szczerze widziałem je na mapie ale jeszcze sie nie wybrałem żeby je oblukać a odemnie to też niedaleko :) Kiedy zamierzasz ogradzać działeczkę, rozpocząć budowę itd. Bo ja na dniach bede dzwonił do geodety żeby mi ją wytyczył, potem kopareczka wyruwnanie terenu, ziemia i ogrodzenie takie mam plany zobaczymy co tego wyjdzie :) A przy dobrych wiatrach na nastepną wiosenkę start z budową :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z placu boju:

Dziś odwiedziłem parę miejsc:

ISOBUD w Michałów Reginów- przesympatyczny kierownik, dostałem wycenę za wełnę UNI MATA

200 mm i 50 mm

Cena jest dobra i trzeba troszkę poczekać

Warto tam pojechać

 

TOP DACH (na granicy z Legionowem)

ul. Zegrzyńska 17

tel : (22) 784-72-36

tel : 774-97-99

fax : 767-21-86

Emial: [email protected]

 

Zleciłem wycenę na BRASSA i RUPPA.

Miła obsługa no bez problemu na 7% nawet jeżeli mam swojego dekarza

Czułem się znacznie lepiej jak w DACH MURZE

Czekam na wycenę od nich i kilku innych

 

Kolejny etap Betoniarnia przy ulicy CZAJKI 2

Kierownik tzw swój chłop

Myślę że ceny są do mocnej negocjacji

Mają wszystkie betony jakie są produkowane w Polsce

I ten który mnie najbardziej interesuje z włóknami - idzie na szlichtę bez potrzeby układania siatki zbrojeniowej

Aha bloczki w ciągłej sprzedaży

Namiary na kiera na priv

 

Minox prośba o wycenę wełny no i zostanie mi 700 zł w kieszeni chyba że URSA jest dużo gorsza od ISOVERA

 

Po powrocie zamówiłem styropian u p. Sikory

Żadna hurtownia nie dała mi lepszej ceny nawet za gorszy jakościowo produkt

Ale decyzja należy do Was ja już mam spokój w tym temacie

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopcie kawałek i zobaczcie co jest pod spodem. Ja byłem przeczulony i zrobiłem badania. Okazało się że miałem na działce 2,7 m nasypu niekontrolowanego - tzn dziesiątki wywrotek gruzu i gliny przywiezione na działkę dośc dawno temu i wyrównane. Na tym sobie wyrosły krzaczki i drzewka i było pięknie :(

Skończyło się tym, że musiałem zapłacić za fundamenty 2,5x ponad standard :cry:

Jakbym chciał robić bez tego to mogłoby się skonczyć jakąś niezłą wtopą (np. budowlańscy zrobiliby ławy fundamentowe jak w projekcie czyli na 1,2m i dom by się zapadał lub przechylał)

 

Tego typu rzeczy raczej warto zrobić mimo, że to dodatkowe koszty :(

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopcie kawałek i zobaczcie co jest pod spodem. Ja byłem przeczulony i zrobiłem badania. Okazało się że miałem na działce 2,7 m nasypu niekontrolowanego - tzn dziesiątki wywrotek gruzu i gliny przywiezione na działkę dośc dawno temu i wyrównane. Na tym sobie wyrosły krzaczki i drzewka i było pięknie :(

Skończyło się tym, że musiałem zapłacić za fundamenty 2,5x ponad standard :cry:

Jakbym chciał robić bez tego to mogłoby się skonczyć jakąś niezłą wtopą (np. budowlańscy zrobiliby ławy fundamentowe jak w projekcie czyli na 1,2m i dom by się zapadał lub przechylał)

 

Tego typu rzeczy raczej warto zrobić mimo, że to dodatkowe koszty :(

 

K

 

POLECAM

Geoservice - Marcin Grabiec

 

tel./fax:

(22) 772 83 67

 

tel. kom.:

0-609 625 131

 

adres pocztowy:

Michałów Reginów, ul. Nowodworska 19A

05-119 Legionowo

http://www.geoservice.waw.pl/oferta.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...