Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Gdzieś czytałem, że kieeeeedyś w okolicach Lisa Kuli (chyba!) wywożono popiół/pył z elektrociepłowni warszawskich. Nie pamiętam gdzie to czytałem no i czy to prawda też nie wiem ;) A może Wy coś wiecie?

 

Bajdełej... Potrzebował będę kilka (ok. 25-35) stempli na ogrodzenie tymczasowe. Ma ktoś na zbyciu i ewentualnie chciałby odsprzedać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści z placu boju:

Dziś odwiedziłem :

ISOBUD w Michałów Reginów- przesympatyczny kierownik, dostałem wycenę za wełnę UNI MATA

200 mm i 50 mm

Cena jest dobra i trzeba troszkę poczekać

Warto tam pojechać

 

No i kupiłem tam węlnę na cały domek

Dostałem przyzwoity rabacik a co najwazniejszę mam otwartą drogę do dalszych dobrych zakupów.

Polecam KR ISOBUD ul Warszawska 56a Michałów Reginów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nad tymi badaniami geotechnicznymi zastanawiam

Ja w okolicach 2000-2001r oglądałem działki w Twoim rejonie. Bardzo tanie były, ale jeszcze było widać, że to jest 2-3m gruzu nawiezione na bagienko. Po tych kilku latach może to być już niewidoczne. Lepiej sprawdź co masz na głębokości 5m :( chyba, że znasz przeszłość tej działki i wiesz, że tam zawsze sucho było.

 

P.S. Również polecam Geoservice - Marcin Grabiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec bede robił te badania w next sobote.

 

Przy okazji, rozmawialem z wlascicielem, mowil, ze jak kopał studnie to do 3 merow byl piach, potem przez 4 metry bardzo mocno zbita glina, a poten znow bardziej miekko i dopiero woda - on ma dzialke granicaca z moja - obok siebie (bo wydzielal)...

 

Fakt, kupił ją w 1999 r za smieszne pieniadze - ale takie wtedy byly realia - podobno jezioro wtedy bylo wieksze i blizej konca dzialki (jakies 50metrów - teraz jest ponad 150-200m). Natomiast na działce (w kilku miejscach) ma wielkie, kilkudziesiecioletnie dęby (takie po 50-70 cm w przekroju!) nie mowiac o sosnach i brzozach - wiec, raczej ta czesc nie była nigdy wcześniej zajeziorowiona!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem, że kieeeeedyś w okolicach Lisa Kuli (chyba!) wywożono popiół/pył z elektrociepłowni warszawskich. Nie pamiętam gdzie to czytałem no i czy to prawda też nie wiem ;) A może Wy coś wiecie?

 

Bajdełej... Potrzebował będę kilka (ok. 25-35) stempli na ogrodzenie tymczasowe. Ma ktoś na zbyciu i ewentualnie chciałby odsprzedać? ;)

 

daj znać na priv - mam coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących lub przyszłych budujących. Proszę uniżenie o wpisanie mnie również na mapkę ul. Dzika.

Planuję dopiero rozpocząć drogę, jak widzę długą i mozolną, do własnego domku. Troszeczkę poczytałem Waszych postów i ... jestem podbudowany. Dzięki Waszym informacjom wiem, że wybudowanie domu w Markach jest możliwe. Wszystkim, którzy już rozpoczęli tę drogę mocno dopinguję i zabieram się za pracę - na razie plan, myśli , wieści, projekt i ... papiery!

Dziękuję za wszelkie informacje uzyskane do tej pory! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko? Czy ktoś z budujących w Markach buduje w Technologii Szkieletu Drewnianego jak ktos nie wie o co chodzi to bardziej popularnie Dom Kanadyjczyk. Co do samej Technologii ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników Ja jestem zdecydowany teraz jestem na etapie rozmów z firmami budującymi w tej Technologii. I mam już swoje pierwsze typy jeśli ktoś jest zainteresowany wymianą doświadczeń zapraszam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem kogos na allegro i wyslalem zapytanie, moze warto, ja dopiero pozna jesienia, wiec nie ciagne tematu :

 

Do: [email protected]

Data: 23 marca 2007 19:53

Temat: Pytanie o przedmiot: KRYCIE DACHÓW Warszawa i okolice (numer: 178391921)

 

> Witam, jakie koszty uslugi - dach 300 m, blachodachowka, prosty,czterospadowy, bez udziwnien.

 

Witam , koszt takiego dachu w przybliżeniu to około 6000 złotych, jeśli jest pan zainteresowany możemy zrobić pomiary i kosztorys robocizny i materiału. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko? Czy ktoś z budujących w markach buduje w technologii szkieletu drewnianego jak ktos nie wie o co chodzi to bardziej popularnie dom kanadyjczyk. Co do samej technologii ma ona swoich zwolenników jak i przeciwników ja jestem zdecydowany teraz jestem na etapie rozmów z firmami budującymi w tej technologii. I mam już swoje pierwsze typy jeśli ktoś jest zainteresowany wymianą doświadczeń zapraszam :)

 

top-bud? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, mam niestety bardzo gliniasty grunt, który na szczęście muszę trochę podnieść, więc szukam ziemi, czystej ziemi (nie czarnoziemu).

Macie może jakieś sprawdzone źródła? :p

Potrzebuję kilka (naście) wywrotek :cry:

 

Potrzebuję też namiary na mielony asfalt, żużel lub coś podobnego do utwardzenia drogi.

 

I na koniec potrzebuję gościa z dużą maszyną (spycharką) do niwelacji terenu :roll:

 

Pomóżcie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem co potrafi GoogleMaps. Pod poniższym linkiem są pierwsze efekty. Można klikać na znaczniku i w dymku, który się pojawi - obrazek się powiększa, login kieruje na profil w forum, a nazwa projektu na stronę z projektem.

 

Nie udało mi się zrobić, żeby login był pokazany przy znaczniku, pojawia się tylko na chwilę jak myszą najedzie się na znacznik.

 

RRobert - jeśli się to Tobie podoba to możesz dowolnie skorzystać ze źródła tej stronki - np. wkleić zamiast swojego obrazka lub jako druga mapka grupy - zobaczymy czy się forumowiczom spodoba.

 

W pierwszej wersji rzecz jasna jestem tylko ja na mapie, ale to się może w każdej chwili zmienić :)

 

Mapka grupy przez GoogleMaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi mili, mam niestety bardzo gliniasty grunt, który na szczęście muszę trochę podnieść, więc szukam ziemi, czystej ziemi (nie czarnoziemu).

Macie może jakieś sprawdzone źródła? :p

Potrzebuję kilka (naście) wywrotek :cry:

 

Potrzebuję też namiary na mielony asfalt, żużel lub coś podobnego do utwardzenia drogi.

 

I na koniec potrzebuję gościa z dużą maszyną (spycharką) do niwelacji terenu :roll:

 

Pomóżcie proszę :)

 

maszyny przesłałem na priv

inne rzeczy też bym chciał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...