Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

no właśnie...

 

W Starostwie twierdzą, że dokument taki powinien napisać architekt tworzący plan zagospodarowania działki, natomiast sam architekt twierdzi, że pisemko takie załączone powinno byc do projektu (gotowego-kupionego). Oczywiście problemu z napisaniem przez jednego czy drugiego nie ma. Pytam tylko, czy też mieliście z czymś takim do czynienia, bo ja w życiu o tym nie słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie szukam firmy która mi wytnie i wykarczuje drzewa oraz generalnie oczyści działkę z zawartości licznych dołów na śmieci.

 

Pierwsza zażyczyła sobie za to 6000 zł. Nieźle jak za 1, maks. 2 dni roboty, nie? Z dwoma kolejnymi gościami nie mogłem sie przez trzy kolejne dni umówić. Kolejny okazał się już bardziej sensowny i ocenił prace na maksymalnie 1 dzień po 100 zł za godzinę plus 350 zł za każdy kurs 15 tonowej wywrotki. Może się na niego zdecyduję, jeszcze muszę sprawdzić kolejnego, poleconego przez sąsiadów.

 

Czy drewno z 20-25 letnich sosen i brzóz da się jakoś sprzedać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gdzie tanio mozna kupić siatkę leśną do tymczasowego ogrodzenia dzialki.

Potrzebuje 40 - 50 mb

Może ktoś ma na zbyciu?

 

No i pytanie gdzie mozna sensownie kupić słupki i siatkę powlekaną na ogrodzenie ?

 

Potrzebny namiar na wykonawcę elmentów metalowych : brama, furtka i przesła ogrodzeniowe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&zb a ile w obwodzie mają te drzewa (sosny)? Ja u siebie mam co prawda ~50 letnie i myślę nad zaproszeniem "objazdowego tartaka". Drzewa przerobi się na łaty i kontrłaty... Cenowo nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale ponoć wychodzi się an tym całkiem nieźle.

 

kris19 co do siatki. To kupiłem właśnie dzisiaj w Castotramie dwie roleczki po 50 metrów każda po 137 peelenów każda.

1 rolka = 50 metrów, wysokość 1,5 metra, grubość drutu 1,6 mm, ponoć ocynk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez widziałem ta siatke w castoramie na targówku - dziwnie tanio wygladała w gazetce - na zywo wyglada na tyle, ile kosztuje - na czas budowy jak znalazl ;-)))

 

Przy okazji, czy ktos poleciłby kogoś do zrobienia fundamentu ogrodzenia z slupkami? (wykopek, szałunek, wylewka)... 200m biezacych...

 

Się zastanawiam, takie ogrodzenie chyba trzeba zgłaszac? czy robiliście to? odczekuje się coś, czy od razu można robić?

 

Czy ktos z Was zgłaszał wycięcie drzew na działce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&zb a ile w obwodzie mają te drzewa (sosny)? Ja u siebie mam co prawda ~50 letnie i myślę nad zaproszeniem "objazdowego tartaka". Drzewa przerobi się na łaty i kontrłaty... Cenowo nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale ponoć wychodzi się an tym całkiem nieźle.

 

kris19 co do siatki. To kupiłem właśnie dzisiaj w Castotramie dwie roleczki po 50 metrów każda po 137 peelenów każda.

1 rolka = 50 metrów, wysokość 1,5 metra, grubość drutu 1,6 mm, ponoć ocynk ;)

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti w moim przypadku sprawa z drzewami była prosta. Mam działkę leśną, a MPZP przewidywał wyłączenie z produkcji leśnej do 300 m2. Tak więc wystarczyło napisać pisemko do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych i zezwolenie miałem w przciągu 2 tygodni. Oczywiście wycinkę mogę zorganizować dopiero PO otrzymaniu PNB. Samą wycinkę pomimo zgody trzeba zgłosić do LP.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a&zb a ile w obwodzie mają te drzewa (sosny)? Ja u siebie mam co prawda ~50 letnie i myślę nad zaproszeniem "objazdowego tartaka". Drzewa przerobi się na łaty i kontrłaty... Cenowo nie wiem dokładnie jak to wygląda, ale ponoć wychodzi się an tym całkiem nieźle.

 

kris19 co do siatki. To kupiłem właśnie dzisiaj w Castotramie dwie roleczki po 50 metrów każda po 137 peelenów każda.

1 rolka = 50 metrów, wysokość 1,5 metra, grubość drutu 1,6 mm, ponoć ocynk ;)

 

 

też mam zamiar ją kupić, a jakie słupki do niej? coś taniego bo to tylko na czas budowy...

 

a za namiary na skład budowlany to dziękuję bardzo :lol: poczekam do przyszłego roku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...