Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie

Ja również mam działeczke w Markach przy ulicy Spacerowej i budowę planuję zacząć w przyszłym roku. Teraz załatwiam cała papierologie, tzn złozyłam w zakładzie energetycznym w Wołominie o przylacze i w gminie Marki o wyjazd na droge gminną. Jak to dostane, biore geodete który wrysuje mi dom i dalej. Mam kolege z pracy co sie zna na tym wszystkim, wiec opieram sie na tym co mowi i pod jego dyktando łatwie. Bardzo sie ciesze, ze powstaje grupa z Marek bo to zawsze łatwiej. Ja juz zapoznałam sie z Dominiką osobiscie, ma piekny gustowny dom i wszystko wskazuje, ze wezme pana Wiesia, który u Dominiki buduje.

pozdrawiam serdecznie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ho ho ho... widać, że mareccy "budowniczowie" rzeczywiście porozrzucani byli bo kilku grupach ;) Cieszę się, ze zakładając tę grupę mogłem przyczynić się do "zjednoczenia" przyszłych sąsiadów :D

 

Szelma29 mam pytanko do Ciebie. Czy do PnB wystarczą warunki podłącznia energii? Czy trzeba również załączyć kwit z gazowni? I ile kazano Ci czekać na otrzymanie w/w warunków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może odpowiem - do PnB wystarczą warunki przyłączenia prądu, jeśli w projekcie jest inne żródło ogrzewania niż gaz. Jeśli masz gaz, to trzeba również warunki z gazowni. Te drugie akurat jest łatwiej uzyskać, niż z ZE Wołomin (przynajmniej w zeszłym roku mieli tam straszne opóźnienia, i zamiast miesiąca trzeba było czekać chyba coś ok. 1,5 - 2). Także jeśli nie masz jeszcze warunków z ZE, to wystąp równolegle o ten gaz. Mój sasiad zmienił w projekcie ogrzewanie na olejowe, bo bał się, ze nie uda nam się dostać warunków z gazowni. Ale dostaliśmy (co prawda i tak tego gazu nie podłączymy, przynajmniej na razie), więc do dokumentów dołączył pisemko z gazowni i było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich Mareckich :) Mam pytanie, jakie są Wasze doświadczenia odnośnie czasu oczekiwania na pozwolenie na budowę od złożenia wniosku? Przez to, że wzrasta zainteresowanie budowami to i czas oczekiwania pewnie się wydłuża. Ciekaw jestem jak to było do tej pory. Pozdrawiam :)

 

Złożyliśmy wniosek 19 maja, decyzja zapadła 28 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mareckich :) Mam pytanie, jakie są Wasze doświadczenia odnośnie czasu oczekiwania na pozwolenie na budowę od złożenia wniosku? Przez to, że wzrasta zainteresowanie budowami to i czas oczekiwania pewnie się wydłuża. Ciekaw jestem jak to było do tej pory. Pozdrawiam :)

 

Złożyliśmy wniosek 19 maja, decyzja zapadła 28 czerwca.

 

 

Witam, to błyskawicznie! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że coś w grupie drgnęło. Witam "nowych" ;)

 

a&zb z Twoich informacji wynika, że będziemy budować w bardzo bliskim sąsiedztwie. Przez statnich paręnaście dni nie miałem zupełnie czasu, ale niebawem zaczynam załatwiać papierkową robotę. Plany są na wiosnę wystartować, no i przyszłoroczne święta spędzić w swoim domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Czy ktoś z szanownych grupowiczów współparacował lub korzystał z usług projektanta architektury i kierownika budowy Pana Romana Lisa z Marek k/Warszawy? Jeżeli tak to proszę o wszelkie informacje i opinie na temat takiej współpracy, ponieważ rozważam możliwość skorzystania z jego usług. Za wszelkie informacje z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystałam z usług projektantów z Marek - Państwa Król. Ogólnie jestem bardzo zadowolona - dużo rzeczy zmienialiśmy po kilka razy :oops: , spotykaliśmy sie z nimi często, zanim ustaliliśmy ostateczną wersję. Mam zastrzeżenia do zaprojektowanych schodów (wykonawcy zmienili i zrobili o swojemu, bo im nie pasowało, ale tak naprawdę to nie wiem, czy to był błąd w projekcie, czy było im łatwiej). Poza tym są zwolennikami ocieplenia tylko tyle, ile wymagają przepisy (ich zdaniem lepsze ocieplenie to przesada), ale po moich interwencjach zmienili. Poza tym naprawde w porządku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...