Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam budujących w Markach :D

JA właśnie dziś dowiedziałam się, że jest już moje pozwolenie na budowę :D

Chciałam prosić więc was prosić o namiary na jakiegoś sensownego kierownika budowy może być na forum lub na priv

Z góry dziękuję.

Fajnie ,że stworzyliście taką grupę. mam zamiar często tu zaglądać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pada. Mokro. Wszystko nasiąka. Nic się nie posuwa do przodu. Dzisiaj mija 2 miesiące od rozpoczęcia a dopiero szalują wieńce a jeszcze część stanu zero niegotowa. Cholera jasna, długo tak jeszcze będzie?

 

Może jakieś pozytywy to ma - zaprawa i beton jest nawilżana więc nie wyschnie za szybko? Tempo budów spada, rozpoczęcie kolejnych się opóźnia - mniejszy popyt, może ceny materiałów spadną?

 

Zaraz odwiozą mnie do Tworek.

 

Jadę wybrać fugę do klinkieru, może to mnie uratuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pod koniec przyszłego tygodnia zalewam strop nad parterem :D

Pada jak cholera, ale moje miśki "twarde są", poubierali się płaszcze przeciwdeszczowe i budują... Kurde od 6 rano do 20 wieczór... Wielki szacunek, mnie by się nie chciało.

Mam nadzieję, że razem z deszczem nie wypłynie zaprawa z cegieł.

A z mniej ciekawych rzeczy? Przyjechała stal na strop i wieńce... Kurde prawie 3 tony, ponad 8 tysięcy pln, a optycznie to tyle co kot napłakał :(

 

bajdełej... Nie wiecie co się dzieje z naszą forumową koleżanką Kasią? Dawno jej nie było widać/słychać. Z tego co słyszałem to mieszkała jakiś czas na budowie, może ją ukradli razem z jej niemieckim porothermem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patka: zastanów się przed nawiezieniem ziemi teraz. Na nawiezionym gruncie nie możesz budować - więc będziesz musiała przy budowie zdjąć minimum ten 1 m pod domem. Zapłacisz wtedy za wywiezienie całej tej ziemi o objętości 1m x powierzchnia zabudowy. Będzie drogo i dodatkowo zapłacisz podwójnie - za przywiezienie i za wywiezienie :(

 

Proponuję, zdobądź pozwolenie na budowę w którym zaznaczysz podniesienie terenu (wtedy masz papiery z głowy), potem wybuduj dom i dopiero wtedy go obsyp ziemią. Inaczej dookoła domu będzie miękko i żadna ciężarówka z materiałami nie dojedzie pod dom (chyba że będziesz warstwami ubijać grunt - ale wtedy to będzie dopiero kosztować)

 

Znam to bo sam budowałem na nasypie (tylko o nim nie wiedziałem przy kupnie działki :( )

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz byloby ladnie gdyby nie to ze ja mam kawalek jeziora tzn.jest tam lokalne zaglebienie, na ktorym chcemy miec dom-glupie ale prawdziwe.pozostaly teren jest zadrzewiony. wiec jestesmy w kropce. dodatkowo chyba chcialabym miec dom posadowiony na plycie wiec sytuacja jest kiepska. ale jeszcze musimy pomyslec nad tym bo to ciezka sprawa. musimy wiec pogadac z mezusiem i sasiadami i ustalic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w grupie patka

Mam pytnako, czy "jeziorko" o którym wspominasz jest "okolicznościowe", czy raczej "stałe"? Pytam bo przy okazji chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób stawia się domek na takim gruncie. Z jakimi dodatkowymi czynnościami, zabiegami, kosztami to się wiąże?

 

pees. Dodać Was do mapki grupy? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do grupki marki jak najbardziej,

jesli chodzi o jeziorko to nie mam najmniejszego pojecia niestety jak to "obejsc". Czekamy na to by byla susza i wtedy zrobimy geotechnike. Generalnie jeziorko to jest lokalne obnizenie terenu czyt. wszyscy wokol sie podniesli a sam w sobie poziom wody jest wysoki. U sasiadow jest "tylko" podmokla laka a u nas z uwagi na dol jeziorko. mysle ze operacje jakie nas czekaja to wykopac torf a mam nadzieje ze to tylko czarnoziem potem zakopac i ubic piachem ale moze to niestety nie wystarczyc. Na takim gruncie to najlepsze sa fundamenty na studniach albo mikropalach i wtedy nie robi sie wykopu. Ale poczekamy na geotechnike i zobaczymy. Niech juz wreszcie wyjdzie slonce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Drogich Forumowiczów

Potrzebuję namiar na Inspektora Nadzoru Budowlanego, takiego umiejącego zadbać o interes Inwestora . Bo Kierownik budowy ma być od wykonawcy więc potrzeba wyrównać szanse 2:2 (Wykonawca +Kierownik Budowy , Ponieważ do końca nie wiem czy będę budował w tym układzie więc namiar na Kierownika Budowy też by sie przydał - ale takiego do pilnowania a nie tylko do wpisów w Dziennik Budowy :evil: .

Będę wdzięczny za namiary.

Pzdr Spaniel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...