Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

Słuchajcie - dreczy mnie kwestia pozwolenia na wycinkę drzew - wyciałem ju zprawie 40 takich malych, i zostalo mi 7 wiekszych - zglaszaliscie?

 

czytalem, ze powinni wydac zezwolenie na wycinke pod budowe - ale po przeprowadzneiu ogledzin.... - a tam leżą pociete te sciete...

 

przejmowal sie tym ktos? albo jak formalnie to wygladalo?

 

dzieki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

musiałem dołączyć do papierów składanych do PNB między innymi decyzję dot. odlesienia kawałka działki. MPZP precyzuje dokładnie ile maksymalnie możesz odlesić. Warunek - musisz mieć działkę leśną, aby cokolwiek wyłączyć z produkcji leśnej ;)

 

Odlesienie załatwiasz tutaj http://www.warszawa.lasy.gov.pl/

 

Składasz odpowiedni wniosek, możesz ściągnąć go z ich strony, oraz mapkę (nawet xero) z naniesionym obszarem wyłączenia. Do wniosku musisz załączyć kwitek który dostajesz od rzeczoznawcy. Namiar na rzeczoznawcę dostałem właśnie w w/w dyrekcji. Więcej info o tym jegomościu podeślę Ci na priv.

 

I najważniejsze. W dokumencie zezwalającym na wycinkę, który otrzymasz stoi napisane wieeeelkimi literami: "wycinkę drzew można przeprowadzić tylko po uzyskaniu pozwolenia na budowę" :D

 

...ale nie martw się. Wszystko w rękach rzeczoznawcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na mapie jaki symbol ma działka? np. leśna - Ls

 

podejrzewam, że masz normalnie działkę rolną/budowlaną zadrzewioną. Jeśli tak, to ktoś wcześniej pisał, że w takim przypadku gdy dostaniesz PNB to wiąże się to jednoznacznie z wycięciem drzew w tym obszarze. Ale możesz zawsze zapytać incognito pod w RDLP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czekaliście na założenie Księgi Wieczystej przy zakupie działki:?:

Szczególnie, z oczywistych względów, interesuje mnie długość oczekiwania w sądzie w Wołominie.

Jak dotąd czekam 4,5 miesiąca :-x

 

Dla porównania na wpis w Księdze Wieczystej w warszawskim sądzie czekałem tylko 3 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Co prawda buduję w Ciemnym k/Radzymina, ale nie znalazłem takiej grupy, a do Marek niedaleko...

Własnie dziś weszła do mnie na działkę ekipa murarzy i w tydzień mają zrobić fundamenty.

Mam pytanie o następujące materiały w lokalnych składach, bo chciałbym mieć przynajmniej rozeznanie, czy murarze, mnie nie naciągają.

 

Będę potrzebował ok. 1500 szt bloczków fundamentowych 38x24x12 oraz ok. 20 m3 chudego betonu.

Bloczki na środę, beton na jutro, czy możecie mi polecić jakieś tanie sklady?

Obecnie bloczki znalazłem po 4 zł/szt., a beton po 330/tonę

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Witamy ;)

 

Bloczki na środę, beton na jutro, czy możecie mi polecić jakieś tanie sklady?

 

Hmm... tak z dnia na dzień ciężko będzie coś załatwić chyba.

 

Obecnie bloczki znalazłem po 4 zł/szt., a beton po 330/tonę

 

Bloczki imho drogie... Bo jakieś półtora m-ca temu w MBT kosztowały ~3,30, a nie sądzę aby tak podrożało. Natomiast beton 330/tonę to wychodzi jakieś 594 pln za metr sześcienny ;) A to już bajońska suma ;) Ale na pewno chodziło Ci nie o tonę, a o metr sześcienny. Najtaniej beton wychodzi w Legionowie w firmie Budet. nie biorą nic za transport. Zadzwoń, porównaj ceny, pomyśl ;) 774 15 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Szukam producenta (lub składu) ogrodzeń betonowych w okolicy Marek (Radzymina, Kobyłki, Ząbek, Białołęki).

Może ktoś z Was widział gdzieś jakieś ogłoszenie lub zna takiego producenta (lub skład).

Potrzebuję betonowe płyty zamiast podmurówki pod siatkę :)

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu

w Radzyminie jest prywatna firma produkujaca miedzy innymi ogrodzenia betonowe :

 

Elementy betonowe BTB. Artur Jasik

 

Adres: al. Jana Pawła II 60; 05-250 Radzymin

Telefon: (022) 786-65-65 Fax: (022) 786-65-65

E-mail: Strona www: http://www.btb-radzymin.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 07:00-16:00, sobota: 07:00-13:00

pozdrawiamy

Remik i Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu

w Radzyminie jest prywatna firma produkujaca miedzy innymi ogrodzenia betonowe :

 

Elementy betonowe BTB. Artur Jasik

 

Adres: al. Jana Pawła II 60; 05-250 Radzymin

Telefon: (022) 786-65-65 Fax: (022) 786-65-65

E-mail: Strona www: http://www.btb-radzymin.pl

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek: 07:00-16:00, sobota: 07:00-13:00

pozdrawiamy

Remik i Aga

Bardzo dziekuję za informację. Dzwoniłem do nich, ale trzeba dwa - trzy tygodnie czekać :(

Muszę szukać dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...