Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

czyli nie mam co sie martwic :p

super,

a tak na marginesie czy znacie kogos kto wywozi badyle.

od soboty moj maz ciachal badyle tj. krzaki i samosiejki bardzo mlode co by zobaczyc jaka mamy dzialke i jakis zyczliwy sasiad sie zainteresowal :x , co my tu robimy, dodam ze spacerowal sobie po nie swoich dzialkach (wiedzial ze to dzialki prywatne) wiec moj maz sie go spytal a co pan tak lazi po obcym no i sie zdziwil. nie wiem czy sie martwic czy tez cieszyc

czlowiek od ktorego kupilismy ziemie powiedzial ze jak czyscili z badyli to o malo co kolegium nie zaplacil bo zeslali na niego policje ludzie z pobliskich szeregowek. jego komentarz

sami u siebie czysto, zadnych krzakow, jak skosza trawe to razem ze smieciami do lasku prywatnego zanosza, a jak ktos inny obczyszcza to sie burza- PANSTWO. Dodam ze my drzew nie wycinalismy bo robic tego nie chcemy. Co prawda ze 2 bedziemy musieli sciac bo rosna na naszym amlym domku.

tyle pozdrawiam

ps. ale bialoleka i marki sie rozbudowaly normalnie budujecie sie jak grzyby po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do budujących i planujących budowę domu:

Na jakiej wysokości kończą się u Was mury fundamentowe?

Może inaczej: na jakiej wysokości od poziomu gruntu macie podłogę na parterze budynku?

Albo jeszcze prościej: ile stopni schodków zewnętrznych trzeba pokonać aby dojść do drzwi? :wink:

 

Z jednej strony chciałbym schodków w ogóle nie budować, z drugiej strony jednak wiem, że na podczas wyższego poziomu wód gruntowych i opadów deszczu takie rozwiązanie może być ryzykowne.

 

Napiszcie o swoich doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję materiału (np. stemple budowlane), który mógłby się nadać do ogrodzenia mojego "kawałka ziemi".

Może macie takie cudo na zbyciu, lub wiecie kto inny chciałby się tego pozbyć.

 

Gdzie można obecnie tanio kupić siatkę ogrodzeniową?

Nie zależy mi na czymś okazałym. Bardziej chodzi o symbolikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie do ciebie chcialabym miec wyjscie porsto do ogrodu czyt. 0 schodkow ale

musimy sie podniesc, woda stoi i slyszalam o kolesiu co tak wlasnie ma zrobione i na wiosne ma wode w domu,

taki patent w markach chyba nie jest oki,

na marginesie wiem ze jak nie ma bariery w postaci schodkow itp to wszystko sie potwornie nosi do domu wiec zalezy jak duzo lubisz sprzatac:) :wink:

 

Robienie wejścia do domu na poziomie gruntu w wypadku np. braku docelowej nawierzchni ulicy jest trochę ryzykowne chyba, że działka jest np. 50 cm powyżej obecnego jej poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogę na parterze będę miał ok. 30-35 cm powyżej gruntu, ale z kolei jakieś 60-70cm powyżej drogi. Więc zapas jest. Zastanawiam się nad zrobieniem chodnika od furtki w tej samej płaszczyźnie co podjazd do garażu. Uniknąłbym wtedy robienia jakichkolwiek schodków przy wejściu do domu. Sama "okolica" drzwi wejściowych będzie wyłożona kostką granitową (docelowo ;) ) więc rozwiązanie takie myślę byłoby całkiem ok.

 

pees. Mam do sprzedania w sumie ok. 190-200 szt. stempli budowlanych z wycięciami pod rygi. Jak ktoś chętny to zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktos z was buduje moze salon ok 28-30m , i kuchni ok 14m, chcialabym zobaczyc to w realu, moze ktos zaprosi nas:) na inspekcje. Ja jestem za projektem p42a lipinskich ale nie znalazlam nikogo kto budowalby go w okolicach wawy stad moje pytanie.

zastanawiam sie czy taki salon jest wystarczajacy,

pozdrawiam

brak schodow w domu-dla mnie ideal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba znalazlam- musze sie wporsic do ciebie rrobert

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m. st. Warszawie. Sp. z o.o.

tel. 0 22 632 00 51

01-161 Warszawa, Obozowa 43

Godz 9-15 0228117101-kontenery

tel.8115040

374,50 brutto

SITA Polska Sp. z o.o.

e-mail: [email protected] tel. +48/22 49 24 400 lub 401,

600-650zl brutto

"BYŚ" Wojciech Byśkiniewicz

tel.: (+48 22) 865 31 50 (51)

tel./fax: (+48 22) 835 40 48 417 brutto

JURANT

tel. (022)781-90-63

330zl netto

 

malo to uporzadkowane ale chodzi o ceny kontenerow 7m3- najtaniej wychodzi MPO-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy na waszych mapach do celow projektowych byly zaznaczone drzewa, czy geodeta to zrobil, oraz czy geodeta zmerzyl okolice. pytam bo zamowilismy taka mape i tych rzeczy geodeta nie zrobil. tj brak jest zaznaczonych drzew oraz nie ma aktualnego stanu poziomu gruntu. jak juz chyba pisalam wszyscy sie podniesli i to ostatnio w zwiazku z tym my jestesmy w dole a tego nie ma na mapie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...