Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

szukam dobrego architekta do adaptacji projektu gotowego i ew. przeliczenia konstrukcji

dzieki kasiu skorzystalam z uslug koparkowego niestety nie byl najtanszy, wyszlo mi prawie 300zl za h co jest wartoscia kosmiczna. umowilam sie na robote a nie za h bo teren trudny i wsrod drzew wiec moja wina :oops: .do zdjecia humusu bylo ok 700m2 i zajelo to ok 5h.-ciekawa jestem ile wy placiliscie za taka powierzchnie

elektryka nie mam choc popytam,

za to jakby ktos chcial do rozwalenia patykow na dzialce to mam dobry kontakt.

jak pisalam kiedys mialam mnostwo chaszczy krzakow itp, maz sekatorem je powycinal (sekator sie na prawde lepiej sprawdzil nic siekiera)co poskaladal je na kupki i czekaly dzielnie na kontenery. wiadomo w kontenery malo wchodzi wiec sporo to kosztuje. i co dzisiaj patrze sobie super ekipka do rozdrabniania patykow na mojej ulicy stoi wiec popytalam poprosilam izrobili porzadek w ciagu godzinki za 300zl. oznacza to ze naprawde duzo zyskalam i czasu i kasy (pewnie tej co stracilam na koparce :lol: ) dodam ze ekipka to ok 5 ludzi.

to tyle pozdrawiam

ps co do tej ziemi to z uwagi na niestety nie dostateczna liczbe chetnych na razie z tego nici ale moze jeszcze cos sie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wszystkie koparki biora :cry: , a my chcielismy za usluge i tak nam wyszlo, wiecej sie to nie powtorzy :wink: -pisze zeby przestrzec innych przed umowieniem sie z koparkowym za dzielo, chociaz to chyba nigdy nie wiadomo.

 

My też się mocno zdziwiliśmy, jak zobaczylismy z w jakim tempie nasz koparkowy zamienia gęsty las w pustkowie. Szczęśliwie bylismy umówieni na godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, tak zgrałeś wykonawców? Jakie tynki w jakiej cenie, czy możesz polecic swoją ekipę i czy mają czas w okolicach początku listopada? Mam jeszcze parę rzeczy do zrobiebienia, a przed zimą chciałbym przynajmniej otynkowac. Chyba, że wcześniej chwyci zima :(

 

Pozdrawiam

 

jak na razie "prawie" wszystko idzie ok. Tynkarze z łapanki. Szukaliśmy jednej ekipy razem z Xwingiem i "pięknym Wieśkiem" z ulicy obok ;) Znaleźliśmy chłopaków po 15 pln/metr (robocizna - tynk z agregatu). Do tego dojdzie ok. 1100 kilo Knaufa na każde 100 metrów kwadratowych powierzchni, grunt i narożniki. Więc myślę, że wyjdzie jakieś 25 pln z materiałem.

 

Czy mogę polecić? Hmmm... Chłopaki nie piją, nawet kurde nie palą. Momentami mięchem rzucają równie dobrze jak tynkiem o ścianę. Co do jakości prac to nie jest ideał, ale najlepsza robota z pięciu/czterech ekip jakie oglądałem. Jak chcesz to zapraszam na odbiór ;) Co do terminu listopadowego to nie wiem jak u nich sytuacja wygląda, ale popytam. Chłopaki twierdzą, że robią do -15 stopni celsjusza. Oczywiście na zewnątrz. Wstawiają jakieś ogrzewacze i w środku utrzymują jakieś +15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam bramy garażowej i drzwi zewnętrznych, polećcie jakichś dobrych sprzedawców ;-)

 

Bramę garażową braliśmy w firmie Damex z ul. Gajkowicza na Targówku. Firma jest przedstawicielem krakowskiego Oknoplastu więc przy okazji kupiliśmy bramę. Zwrócić uwagę trzeba tylko na wstępie czy chce się mieć zamek w drzwiach czy nie ;)

 

Drzwi Gerdy dopadliśmy w firmie Termoplast z Al. Solidarności.

 

W jednej i drugiej firmie taniej było o przysłowiowy grosz od "oknoplastu" z Piłsudskiego w Markach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[bramę garażową braliśmy w firmie Damex z ul. Gajkowicza na Targówku. ...

Drzwi Gerdy dopadliśmy w firmie Termoplast z Al. Solidarności.

 

W jednej i drugiej firmie taniej było o przysłowiowy grosz od "oknoplastu" z Piłsudskiego w Markach.

 

No to jak się doda koszty dojazdu to wychodzi tyle samo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

poszukuje juz " na gwałt" Slusarza do balustrad na tarasy, Stolarza do schodów, i chyba to sie nazywa galanterii betonowej - bo na tarasie wymarzłam sobie tralki- takie wiecie piekne biale z betonu jak w pałacach robili - przecież napewno ktos takie rzeczy robi w Markach i nie musiałabym szukać slusarza w Warszawie ;??

Przy okazji pozdrawiam serdecznie Wszystkim Budujących wew naszych Markach !

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

poszukuje juz " na gwałt" Slusarza do balustrad na tarasy, Stolarza do schodów, i chyba to sie nazywa galanterii betonowej - bo na tarasie wymarzłam sobie tralki- takie wiecie piekne biale z betonu jak w pałacach robili - przecież napewno ktos takie rzeczy robi w Markach i nie musiałabym szukać slusarza w Warszawie ;??

Przy okazji pozdrawiam serdecznie Wszystkim Budujących wew naszych Markach !

Kamila

 

elementy betonowe zobacz w Budomarkecie na początku Marek - tam są różne "gadżety" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

potrzebuje pilnie Waszej pomocy - polecenia hydraulika, który położy kanalizację pod chudziakiem. Jakies polecone namiary?

 

Dostalem dziś wycenę od poleconego hydraulika: 3500 zł za dom 260 m - w tym material rury te pomaranczowe, rozprowadzenie: parter: kuchnia i kibel, pietro - z 2 lazienek - czyli bedzie wystawac 3-4 wypusty + linia glowna schodzaca na zewnatrz do przyszlego szamba - odleglosci tak max 10 metrow...

 

Cena mnie powalila, liczylem na 1200-1500 z materialem... Ile placiliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem 1800 - 900 materiał i 900 robocizna. Dom 203 m2, parter - zlew w pomieszczeniu gospodarczym, łazienka, pralka i odprowadzenie skroplin w pomieszczeniu gospodarczym, kuchnia, czerpnia powietrza do kominka, wyprowadzenie na 1 łazienkę na piętrze.

 

Nie jestem pewien czy to było tanio.

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...