Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

jak bedziesz zamawiac piasek to zwracaj uwage jakimi wozami jezdza i najlepiej badz przy tym, bo oszukuja potwornie,

z tego co wiem to za piasek biora 200zl/za cztero osiowke -piasek z wykopow

a generalnie z najbliższej kopalni czyli za radzyminem 6zl/t +transport wlasny

na marginesie ciekawa jestem ile od was brali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rzecz, z jaką nam przyszło się zmierzyć, a propo wyviąganai rurek pod chudziakiem. Rurka do wody jaka wyprowadziliśmy pod fundamentami była plastikowa niebieska (taka rura - o wiecie ;), okazało się ze wodociąg marecki wymaga rurki "kwasówki" - zamieszania było okropnie dużo i stresu też, bo wodociągi "obudziły" się jak my juz zrobilismy wylewki wraz z podłogówką.

Dlatego jak możesz ciągnij kwasówke do wody z wodociągów,

Kam

 

 

Kochani,

 

potrzebuje pilnie Waszej pomocy - polecenia hydraulika, który położy kanalizację pod chudziakiem. Jakies polecone namiary?

 

Dostalem dziś wycenę od poleconego hydraulika: 3500 zł za dom 260 m - w tym material rury te pomaranczowe, rozprowadzenie: parter: kuchnia i kibel, pietro - z 2 lazienek - czyli bedzie wystawac 3-4 wypusty + linia glowna schodzaca na zewnatrz do przyszlego szamba - odleglosci tak max 10 metrow...

 

Cena mnie powalila, liczylem na 1200-1500 z materialem... Ile placiliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów :D

jestem na etapie poszukiwania drzwi zewnętrznych najlepiej do 2000, nie macie może jakiegoś namiaru? Zwiedziłam dziś 3 miejsca w Wołominie, to co mi się podoba to wydatek rzędu 2800, chciałabym poszukać jeszcze, może coś się uda znaleść tańszego. Za wszelkie podpowiedzi dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze że sporo osób ma działki koło mojej działki na ul. Nałkowskiej, koło Spacerowej. Planuje zacząć budowe na wiosne 2008. Jak u was z mediami tzn. czy występowaliście o prąd budowlany (jeśli tak to ile czekaliście) a jak z prądem docelowym czy macie napowietrzny i ile czekaliście. Jak planuje ogrzewać dom, czy gazem i ile czekaliście na warunki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze że sporo osób ma działki koło mojej działki na ul. Nałkowskiej, koło Spacerowej. Planuje zacząć budowe na wiosne 2008. Jak u was z mediami tzn. czy występowaliście o prąd budowlany (jeśli tak to ile czekaliście) a jak z prądem docelowym czy macie napowietrzny i ile czekaliście. Jak planuje ogrzewać dom, czy gazem i ile czekaliście na warunki.

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o czas realizacji przyłącza energetycznego to zgodnie z Prawem Energetycznym ZEWT ma na to 18 miesięcy i raczej się z tego terminu wywiązuje. Ale nie licz, że będzie to dużo szybciej. Tematu budowlanki nie znam, ale przy dobrych wiatrach są to kwestie tygodnia, dwóch (tak sądzę).

 

Jeżeli chodzi o gaz, nie potwierdziłem tego w gazowni, ale wydaje mi się, że gaz biegnie w ulicy Kurpińskiego (tam buduje swój domek). Przyłączenie do sieci trwa ok. 6 miesięcy. Z oczywistych względów nie ma możliwości przyłączenia się na zasadzie budowlanki :wink:

Będę zasadniczo ogrzewał gazem, a dorywczo kominkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze że sporo osób ma działki koło mojej działki na ul. Nałkowskiej, koło Spacerowej. Planuje zacząć budowe na wiosne 2008. Jak u was z mediami tzn. czy występowaliście o prąd budowlany (jeśli tak to ile czekaliście) a jak z prądem docelowym czy macie napowietrzny i ile czekaliście. Jak planuje ogrzewać dom, czy gazem i ile czekaliście na warunki.

Pozdrawiam

 

prad: warunki: 5 tygodni - termin za 18 miesiecy (zarowno budowlany jak i docelowy!!!)

gaz: warynki: 3 tygodnie - termin 12 miesiecy (bo musza dobudowac 100m przylacza)

woda: warunki: 4 tygodnie - termin - jak sobie znajdziesz wykonawce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki dokładnie typ rury chodzi? Możesz napisać coś więcej?

Jak zakończyła się cała sprawa z wodociągami?

 

 

Rura ma być stalowa kwasówka - tak mi to tłumaczono - jak jest plastikowa niebieska to marudza i każą montowac studzienkę z licznikami na zewnątrz. Nie wystarzyło tłumaczenie, że mamy odpływ a rura wychodzi w osobnym pomieszczeniu. Zaznaczam, że jest to tylko i wyłącznie wymysł wodociągów mareckich, nigdzie indziej nie spotkałam sie z takimi problemami. Wodociągi tłumaczą to tym, że "jak Pani taka rura pęknie..." - tak jakby dla nich najwazniejsze było dobro mojego domu - heheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak zwykle, coś nowego się zdarzyło ;) Mamy kłopot z niewymiarowymi otworami na drzwi - maja po 87 cm. Długo możnaby tłumaczyc jak do tego doszło. Czy komuś udało się znaleźć stolarza, który robi drzwi i nie zdziera skóry z człowieka ? - bo standardowych drzwi juz niestety nie zamontuję

Kam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Widze że sporo osób ma działki koło mojej działki na ul. Nałkowskiej, koło Spacerowej. Planuje zacząć budowe na wiosne 2008. Jak u was z mediami tzn. czy występowaliście o prąd budowlany (jeśli tak to ile czekaliście) a jak z prądem docelowym czy macie napowietrzny i ile czekaliście. Jak planuje ogrzewać dom, czy gazem i ile czekaliście na warunki.

Pozdrawiam

 

prad: warunki: 5 tygodni - termin za 18 miesiecy (zarowno budowlany jak i docelowy!!!)

gaz: warynki: 3 tygodnie - termin 12 miesiecy (bo musza dobudowac 100m przylacza)

woda: warunki: 4 tygodnie - termin - jak sobie znajdziesz wykonawce ;-)

 

 

 

Witam,

A gdzie składałeś o warunki na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...