Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Rura ma być stalowa kwasówka - tak mi to tłumaczono - jak jest plastikowa niebieska to marudza i każą montowac studzienkę z licznikami na zewnątrz. Nie wystarzyło tłumaczenie, że mamy odpływ a rura wychodzi w osobnym pomieszczeniu. Zaznaczam, że jest to tylko i wyłącznie wymysł wodociągów mareckich, nigdzie indziej nie spotkałam sie z takimi problemami. Wodociągi tłumaczą to tym, że "jak Pani taka rura pęknie..." - tak jakby dla nich najwazniejsze było dobro mojego domu - heheh.

A jakiej "rurki" użyli pozostali Markowicze?

Jestem przekonany, że 99% odpowie, że zastosowało niebieską rurę, takiej jakiej używa cały cywilizowany świat.

Jak o tym powiedziałem hydraulikowi to zrobił wielkie :o i powiedział, że nikt już takich wymogów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rura jest stalowa. Za wykonanie przyłącza zapłaciłem 3150 zł. Ale za wodomierzami już plastik.

 

Mam inny problem. Obecnie układana jest folia na chudziaku i styropian pod wylewkę. Lepiej wpychać folię pod rury instalacji wodnej biegnące tuż nad podłogą czy kłaść nad nimi? Ekipa proponuje to drugie rozwiązanie, tłumacząc że wtedy jest mniejsza szansza uszkodzenia folii, mniej trzeba ciąć i mniejsze ryzyko rozszczelnienia izolacji, oraz w razie pęknięcia rury woda pójdzie w dół i spowoduje mniejsze zniszczenia.

 

Co sądzicie i jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie rura jest stalowa. Za wykonanie przyłącza zapłaciłem 3150 zł.

A pamiętasz może ile płaciłeś hydraulikowi za wykonanie wprowadzenie tej rury stalowej pod ławą?

 

Oglądałem Twój dziennik budowy i zaciekawiło mnie, o czym pomyślałeś wyprowadzając te 4 rury (obok przyłącza wodnego)? Może prościej: jakie będzie przeznaczenie tych rur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wyprowadzenia do kolektorów pompy ciepła. Na razie tak wystają, potem będą wkopane jak zostaną zrobione odwierty.

 

My natomiast trochę się martwimy kwestią rozporowadzenia instalacji wodnych - cała hydraulika i kanalizacja idzie pod spodem - jak coś walnie to trzeba będzie pruć podłogę i wylewkę wraz z ogrzewaniem podłogowym :o . Z drugiej strony chyba nie ma innego wyjścia - poza wyborem projektu w którym wszystkie łazienki i kuchnia są ustawione wokół wspólnego pionu z instalacjami, ale to razej w domach piętrowych, w parterze trudne do uzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
na gwałt :lol: potrzebuje dekarzy :cry: na 2 połowę listopada, dach pokryty już jest folią i łatami, na to idzie trapezówka, roboty na 2-3 dni dla sprawnej ekipy...

Poratujcie namiarem, help!!!!!

 

wysłałem na priva

 

trochę późno się zgłaszasz, dekarzy trzeba szukać z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gwałt :lol: potrzebuje dekarzy :cry: na 2 połowę listopada, dach pokryty już jest folią i łatami, na to idzie trapezówka, roboty na 2-3 dni dla sprawnej ekipy...

Poratujcie namiarem, help!!!!!

 

wysłałem na priva

 

trochę późno się zgłaszasz, dekarzy trzeba szukać z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem

 

 

rzecz w tym, że ja miałam dekarza umówionego, przyszedł, położył membranę, przybił łaty. Ale ponieważ od 1 września czekam na blachę :evil: i już kilka razy zmieniałam termin jej kładzenia to facet nie może byc na każde moje skinienie ... następny wolny termin ma w grudniu a blacha ma dojechac w przyszłym tygodniu :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących w Markach. Nie miałam pojęcia, że jest taka grupa. A faktycznie budije się dużo. My budujemy przy Szymanowskiego ( w części od strony Piłsudskiego). To okolice pomnikowej.

 

Aktualnie szukam fachowców do ocieplenia dachu (wełną) i położenia karton gipsów. Malowanie tez wchodzi w grę.

Pozdrawiam, Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...