Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

hej hej wszystkim :D

chciałoby się powiedzieć "witajcie po latach" ;) Tyyyyle czasu tu nie zaglądałem. Jak tam zmagania z tą hydrą nienasyconą zwaną bardziej ludzko budową? Nie macie jeszcze dość? ;)

U nas troszkę drgnęło. Dawno powinniśmy lać posadzki, ale co chwilę wychodzi coś nowego. Wstawione okienka i drzwi to trzeba ocieplać - normalna sprawa. Ale skoro jeszcze ostatnie podrygi dobrej pogody to może skończyć ogrodzenie? Czemu nie - i znowu kilka dni w plecy. W międzyczasie kilka dni pracy nazwijmy to "zawodowej". Po tynkach wew. kolejnym etapem miała być instalacja wod. i c.o. No ale może jednak lepiej rzucić glazurę wcześniej na ściany w kotłowni? No jasne - po co później męczyć się i kombinować z układaniem płytek pod i za masą rur. Jutro myślimy zakończyć sprawę "glazura" w kotłowni i w następnej kolejności chwycić się za hydraulikę... Co chwilę coś tam wychodzi nowego na co z kolei trzeba przeznaczać kolejne dni pracy :evil: a zima tuż tuż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

RRobert,

Miło Cię ponownie widzieć (czytać). :D

Fajnie się czyta jak bardzo jesteście pochłonięci budowaniem Waszych domów (teraz do wszystkich budujących), ile czynności wykonujecie w ciągu dnia związanych z budową, a mimo to znajdujecie chwilkę, aby zasiąść do komputera i podzielić się swoich doświadczeniami.

Mam nadzieję, że podczas zimy trochę więcej sobie pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, dawno już tu nie zaglądałem :)

W związku z przeprowadzeniem się do nowego domu mam problem z dostępem do sieci.

Czy znacie może jakiś providerów internetu w Markach?

TPSA raczej nie dostarczy mi neo z przyczyn technicznych (nie pociągną mi kabla tylko dla mnie) :(

 

Może wy albo ktoś z was korzysta z takich usług w Markach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ile placiliscie ostatnio za beton, np B20?

 

W MTB widzialem cene 265 + VAT po rabacie za b20 z dodatkiem mrozo + pompa.. troche duxo...

 

nie wiem jakie są teraz ceny ale zadzwoń 602391522, brałem u nich beton na swoją budowę i był niezły i najtańszy w rejonie Marek (chociaż to już dość dawno temu było :( )

 

... a i VAT ..... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje jakiegoś rozsądnego architekta pod kazdym względem najlepiej z okolic Marek może być Warszawa wszelkie sugestie Miło widziane, mam pytanko bo znajomy tylko, że nie z Wawki dogadał się z Architektem, że oprócz projektu załatwia mu całą papierologię łącznie z pozowleniem na Budowę, znacie może kogoś takiego? Domek ma być max 140 metrów w technologii tradycyjnej jeśli macie kogoś godnego uwagi bedę wdzięczny :) Mapkę mam, warunki przyłączy itd: teraz kwestia projektu i złożenia papierów o pozwolenie na budowę.

Z waszych doświadczeń jak cenowo kształtuje się taka przyjemność

 

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak się rozgadałem to zadam pytanie - co teraz porabiacie? Przerwaliście budowy czy idziecie dalej?

U nas majstry raz są a raz ich nie ma w konsekwencji czego zamiast kończyć kryć dach, mamy więźbę, ściany szczytowe i kominy do poziomu dachu. Dach mają zacząć w Mikołajki. W tym roku jeszcze ściany działowe i wełna na poddasze, instalacji chyba nie da rady zacząć.

 

Co u Was?

 

:D

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak się rozgadałem to zadam pytanie - co teraz porabiacie? Przerwaliście budowy czy idziecie dalej?

U nas majstry raz są a raz ich nie ma w konsekwencji czego zamiast kończyć kryć dach, mamy więźbę, ściany szczytowe i kominy do poziomu dachu. Dach mają zacząć w Mikołajki. W tym roku jeszcze ściany działowe i wełna na poddasze, instalacji chyba nie da rady zacząć.

 

Co u Was?

 

:D

 

r

No my jedziemy z kopyta - obsuwy sa na kazdym kroku, ale w tym momencie konczyly podciagi na parterze i do swiat chcemy zalac strop nad parterem... a co dalej? Majstry jak nie bedzi eminus 10 i metra sniegu chca robic dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak się rozgadałem to zadam pytanie - co teraz porabiacie? Przerwaliście budowy czy idziecie dalej?

U nas majstry raz są a raz ich nie ma w konsekwencji czego zamiast kończyć kryć dach, mamy więźbę, ściany szczytowe i kominy do poziomu dachu. Dach mają zacząć w Mikołajki. W tym roku jeszcze ściany działowe i wełna na poddasze, instalacji chyba nie da rady zacząć.

 

Co u Was?

 

:D

 

r

 

Muszę uzupełnic dziennik. Żadnego przerywania. Tynki i wylewki schną, płytki w pomieszczeniu technicznym położone. W przyszłym tygodniu zaczynają ocieplenie stropu a potem sufity. Równolegle elektryk podłączy rozdzielnię i odpalamy ogrzewanie.

 

W tej chwili najbardziej zajmuje mnie negocjowanie z potencjalnymi wykonawcami wykończenia pokoju av.

 

Pozdrawiam wszystkich niestrudzonych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

na wiosnę rozpoczynam budowę domu w Markach i w związku z tym szukam kierownika budowy. Chciałbym, żeby ta osoba prowadziła dziennik budowy, pomogła w zrobieniu kosztorysu do banku i bywała na budowie w kluczowych momentach.

Czy możecie kogoś polecić z okolicy Marek?

 

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...