Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

na wiosnę rozpoczynam budowę domu w Markach i w związku z tym szukam kierownika budowy. Chciałbym, żeby ta osoba prowadziła dziennik budowy, pomogła w zrobieniu kosztorysu do banku i bywała na budowie w kluczowych momentach.

Czy możecie kogoś polecić z okolicy Marek?

 

Krzysztof

 

Kosztorys dla banku to się samemu robi a kierownik budowy albo inspektor nadzoru stawia pieczątkę i podpis. Trzeba nieco zawyżyć wartość etapów początkowych kosztem końcowych - to ułatwia zachować płynność finansową.

 

Jeżeli firma budująca nie ma własnego kierbuda, to się zwykle bierze figuranta do prowadzenia dziennika natomiast od kluczowych momentów zatrudnia inspektora nadzoru. Ja akurat miałem obydwu, tylko że taki prawdziwy kierownik budowy bywający 2-3 razy w tygodniu kosztuje odpowiednio drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Wszyscy, którzy są znacznie dalej ode mnie pochwalcie się gdzie i za ile kupowaliście drewno na więźbę dachową i deski.

Zastanawiam się nad zakupieniem już teraz całego drewna. Są trzy powody:

1. Ceny od 1 stycznia na pewno wzrosną (bo swoją cenę podnoszą Lasy Państwowe).

2. Podobno drewno wycięte w obecnym czasie jest najlepsze jakościowo. To z wiosny ma dużo żywicy.

3. Nie chcę być zaskoczony brakiem tego materiału na wiosnę i wizją czekania długimi tygodniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy, którzy są znacznie dalej ode mnie pochwalcie się gdzie i za ile kupowaliście drewno na więźbę dachową i deski.

Zastanawiam się nad zakupieniem już teraz całego drewna. Są trzy powody:

1. Ceny od 1 stycznia na pewno wzrosną (bo swoją cenę podnoszą Lasy Państwowe).

2. Podobno drewno wycięte w obecnym czasie jest najlepsze jakościowo. To z wiosny ma dużo żywicy.

3. Nie chcę być zaskoczony brakiem tego materiału na wiosnę i wizją czekania długimi tygodniami.

 

jak masz sposób aby je zabezpieczyć i przypilnować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy_n ja też zamierzam tak zrobić. Ile płacisz jeśli można wiedziec i gdzie zamawiasz? Proszę o namiary na prv.

Sam będziesz impregnował?

Słyszałam, że tak przygotowana kantówka może się zwichrować i to mi nie daje spokoju. Są jakies inne sposoby? Czy może zawsze tak jest i nie ma się co przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

literkas,

Umówiłem się z tartakiem na następujące ceny netto (netto) :wink:

- więźba 700 zł/m3

- deski 500 zł/m3

- łaty 700 zł/m3

- impregnacja 50 zł/m3

- transport - 500 zł

 

To ewentualne skręcanie też mi nie daję spokoju, ale uznałem, że drewno może poddać się takim zjawiskom jedynie podczas intensywnego upału. Teraz dzieli mnie zaledwie 3-4 miesiące od położenia go na dach. W tym czasie upałów raczej nie przewiduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany ale się dzisiaj zdenerwowałem :evil:

W końcu zaczeli mi kłaść dachówkę i co się okazało?

Magik który liczył mi ilości nie dość że nie zauważył lukarny, to jeszcze policzył mi dachówki szczytowe na jedną stronę dachu.

Jezu człowiek musi zrobić doktorat z budownictwa i dopiero budować dom.

:(

 

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ogłaszający się tu kilkanaście postów wyżej oferent piachu i posypki okazął się być całkowicie zajęty realizacją jakiegoś ogromnego zlecenia - przed 10 stycznia bez szans.

 

Może macie jakiś kontakt? - muszę podsypać ze 2-3 wywrotki wokół słupów żeby mi stopy fundamentowe nie podmarzły.

 

Druga sprawa to osuszacz - zastanawiam się czy i gdzie wynająć - jak ociepliłem sufit i włączyłem ogrzewanie to mi wszystko okrutnie paruje i nie ma którędy wylecieć a na mrozie wietrzyć długo się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o osuszaczu, bo wszystko przez tę wilgoć wzięło w łeb. Jutro będę przejeżdżał ul. Płochocińską. Jest tam wypożyczalnia Hilan (może Hillan?). Wstąpię, popytam... napiszę co i jak.

 

Poczytałem o tym ustrojstwie w tym wątku i przyznam, że mooocno się nim zainteresoawłem.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wszystko wiem...

Wypożyczalnia nazywa się Hilann (http://www.hilann.pl). Mają osuszacz o wydajności 40 litrów na dobę. Koszt wypożyczenia 80 pln (netto). Urządzenie wielkości hmm.... troszkę mniejsze od średniego skoczka :D Transport tylko i wyłącznie w pozycji pionowej. W urządzeniu tym znajduje się jakaś chłodnica, która chłodząc powietrze doprowadza do stworzenia punktu rosy, a co za tym idzie wykraplania wody z otoczenia. Nie zapytałem tylko jak duży (i czy ma) wpływ na sprawność urządzenia ma temperatura w pomieszczeniach :/

 

na stronie wichtowski.pl znalazłem schemat działania osuszacza

 

http://www.wichtowski.pl/wi/54/3t/osuszacz,3092,k.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda sprzyja to fakt :)

U mnie w ostatnią sobotę zalaliśmy, a dokładniej "wysypaliśmy" posadzki. Teraz walczymy z wilgocią. Na poddaszu wstrzymaliśmy się od ocieplania, bo więźba pokryta "prawie" grzybem :D Myślałem, że to już jest grzyb, ale ponoć to "nie grzyb" :D tylko jakieś początkowe jego stadium :roll: Co jak co jego rozwój na razie się zatrzymał więc myślę, że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę ze nie czas na handel ale mam stal fi 6 ok 200 kg 500-550 zł Transportu nie zapewniam. Pozdrawiam Wesołych ŚWIĄT I SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU

Tel kontaktowy 660 76 30 10

Witajcie, ja też jestem w potrzebie- zostało mi 13 (!) palet cegły. Rozmiar MAX'a tyle, że sprowadziłem ją z Niemiec. Póki co zabezpieczyłem przed zimą, ale chętnie bym się jej pozbył. W razie pytań, proszę o kontakt mailowy- mogę też wysłać zdjęcia :)

Wszystkiego dobrego po Świętach :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...