Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

mam mokra dzialke tzn mialam, wiec teraz z oczyszczalnia nie bede ryzykowac pozostaje tanie szambo do czasu kanalizacji. Wam wybudują a ja sie najwyzej podlacze. Po za tym u mnie to wszystko z powodu braku czasu idzie ze sie plakac chce wiec moze zamieszkam jak juz kanalizacje do mnie podciągna. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu mediów, czy ktos z Was ciagnal media przez wspolna droge? Ja jestem w sytuacji gdzie buduje sie jako ostatni z 6-ciu wspolwlascicieli (z zonami jest nas 12) i mam zgryz dotyczacy wymogow spolek dostarczajacych media, ktore wymagaja notarialnej zgody WSZYSTKICH wspolwlascicieli... sytuacja jest jeszcze o tyle skomplikowana, ze droga pociagniety jest np prad, z ktorego korzysta rowniez czlowiek ktory nie jest wspolwlascicielem drogi... ech...

PS

uprzejmie prosze o dodanie kropki na mapce :)

Robert, zlituj sie, bo mnie zona ze skory obedrze...

(lokalizacja: w samym srodku trojkata: Okolna, Mickiewicza, 11-Listopada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wspolna droge to ja to przerabialam, i nalezy isc do notariusza i dla kazdego z mediow wykonac tzw sluzebnosc.musza byc przy tym wszyscy i koszt to ok 1200zl dla wodociagu i kanalizacji+prad+gaz.(dodatkowo koszty wypisow) dodatkowo mozna napisac oswiadczenie ze sie wyraz zgode na poprowadzenie mediow i np do telekomunikacji to wystarczy.

Jesli chodzi o mje doswiadczenia w tej kwesti to ABSOLUTNIE NIE POLECAM notariusza w markach gdzie panie sa nie przytomne i nie tylko naszej sprawy ale tez innych mediow nie umiala zapisac.

Musisz napisac do kazdego tj do wodociagow, gazu i pradu o tzw formulke dot. sluzebnosci . oni ci to przesla i bedziesz mial wszystko aktualne i wtedy idz do notariusza (jeszcze wypis z rejestru gruntow na ta dzialke wazny max 3 miesiace). z tego co wiem te formulki sie zmieniaja a to regon a to nazwa itp.

 

nam wlasnie przyszly odmowne warunki dot. gazu tj inwestycja jest nie oplacalna -czyt. podlaczenie gazu 14 000 :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam dla tego ze nas byla tylko 6 i musielismy z winy panienek 2 razy zjaiwc sie u notariusz bo formulki nie umialy dobrze zapisac, ale jak wszystko wlacznie ze skrotami i nazwy co do joty beda sie zgadzac to nie ma problemu robcie to w markach, my im zaufalismy i dwa razy biegalismy co przywiekszej liczbie juz moze byc BARDZO uciazliwe. panie nie wiedzialy ze firma nazywa sie "ZEW-T" i to jest nazwa wlasna a nie skrót :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze służebnością drogi prywatnej też mam "ciekawe" przygody.

Jak pewnie niektórzy wiedzą Ustawa Prawo Energetyczne oraz Dyrektywa UE zobowiązały m.in. zakłady energetyczne oraz gazownie z dniem 1 lipca 2007 do rozdziału firm w taki sposób aby oddzielić działalność obrotową (handel) od działalności operatorskiej (dystrybucja).

W 2006 roku poprzedni właściciel mojej działki oraz drogi prywatnej prowadzącej m.in. do mojej działki ustanowił na tejże drodze służebności na rzecz wodociągu mareckiego, mazowieckiej spółki gazownictwa oraz ZEW-T S.A.

 

I teraz sytuacją jaką zastałem w energetyce:

Umową na przyłączenie do ich sieci podpisałem w dniu 1 czerwca 2007 (miesiąc przed podziałem). Tego dnia wszelkie dokumenty im się zgadzały.

Jakież było moje zdziwienie kiedy miesiąc temu zażądali ode mnie służebności na drodze prywatnej na rzecz nowego podmiotu, tj. ZEW-T Dystrybucja Sp. z o.o. Bez tego nie mogą wejść ze swoją siecią na obcy grunt.

Nie pomagają żadne prośby ani groźby. Są nieugięci.

 

Nic ich nie obchodzi kiedy im przytaczam przypadki analogicznych przedsiębiorstw takich jak PGNIG S.A. czy RWE STOEN Operator Sp. z o.o.., które bezproblemowo uznają poprzednie służebności.

 

Co robić w takiej sytuacji? Może macie podobne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz, walke czas zaczac.Ale do zalatwiania spraw z dostarczycielami mediow najpierw musze miec mapke do celow projektowych z naniesionym domkiem - czyli wypadaloby wybrac jakis domek. Dzialke kupuje niewymierzona (wlasciciel nie byl laskaw sfinansowac geodety i w sumie sprzedawal jakby mi laske robil) wiec do konca nie wiem jakie sa jej wymiary (co moze troche interesowac architekta :)

 

Mam takie techniczne pytanie czy najpierw zamawiac geodete zeby powbijal paliki ograniczajace dziale i wyznaczajce domek czy tez lepiej ogrodzic zgodnie z linia grodzenia sasiednich dzialek (jako prowizorka) i miec pewnosc ze nikt tych palikow nie usunie...

 

PS

 

macie do polecenia jakiegos sensownego geodete z okolic Marek?

z gory dzieki!

 

@andy_n: a moze trzymac sie tego ze w skoro caly ZEW-T mial sluzebnosc to i podmioty powstale z jego podzialu / przeksztalcenia maja prawo do sluzebnosci (czyli w ksiedze wpisani byliby zarowno Dystrybucja jak i ten drugi) i starac sie dokonac zmian w ksiedze tak jak ma to miejsce np w przypadku zmiany nazwiska (zastrzegam ze jest to pomysl lajkonika jesli chodzi o prawo cywilne :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze służebnością drogi prywatnej też mam "ciekawe" przygody.

Jak pewnie niektórzy wiedzą Ustawa Prawo Energetyczne oraz Dyrektywa UE zobowiązały m.in. zakłady energetyczne oraz gazownie z dniem 1 lipca 2007 do rozdziału firm w taki sposób aby oddzielić działalność obrotową (handel) od działalności operatorskiej (dystrybucja).

W 2006 roku poprzedni właściciel mojej działki oraz drogi prywatnej prowadzącej m.in. do mojej działki ustanowił na tejże drodze służebności na rzecz wodociągu mareckiego, mazowieckiej spółki gazownictwa oraz ZEW-T S.A.

 

I teraz sytuacją jaką zastałem w energetyce:

Umową na przyłączenie do ich sieci podpisałem w dniu 1 czerwca 2007 (miesiąc przed podziałem). Tego dnia wszelkie dokumenty im się zgadzały.

Jakież było moje zdziwienie kiedy miesiąc temu zażądali ode mnie służebności na drodze prywatnej na rzecz nowego podmiotu, tj. ZEW-T Dystrybucja Sp. z o.o. Bez tego nie mogą wejść ze swoją siecią na obcy grunt.

Nie pomagają żadne prośby ani groźby. Są nieugięci.

 

Nic ich nie obchodzi kiedy im przytaczam przypadki analogicznych przedsiębiorstw takich jak PGNIG S.A. czy RWE STOEN Operator Sp. z o.o.., które bezproblemowo uznają poprzednie służebności.

 

Co robić w takiej sytuacji? Może macie podobne doświadczenia.

 

Zapisuje się formułkę w akcie notarialnym "na rzecz .... i jego następców prawnych"

To załatwia problemy takie jak ten

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ta wycena z gazmedia ma sie do wyceny ze spolki maz. operatora, bo nam spolka wycenila na 16 496 na wybudowanie przylacza 58m w ulicy i 44m po drodze wewnetrznej (zdaje sie kwota netto) :cry:

 

 

Ja tez mam odmowe na budowe gazociagu z gazowni w W-wie (104M=nieekonomiczne), z tym ze moga to zrobic, ale musielibysmy wspoluczestniczyc w kosztach (oni 4 tys, my 10 tys. brutto) :o W zwiazku z powyzszym udalismy sie do Gaz Media w Wolominie, gdzie Pani poinformowala nas (ustnie), ze zrobia to za darmo :-? W chwili obecnej czekamy na projekt (840 zl brutto) juz 2 tyg. i zobaczymy co dalej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gazu to swietna informacja, a co do mapek to u mnie sie okazalo ze nie potrzebnie wydalam 600zl na mapki do celow projektowych bo wystarczylo za 70zl wziasc z wolomina mape archiwalna- mowie tu o wydaniu samych warunkow. Efekt jest taki ze mapke do celow proj. mam nie aktualna i musze jeszcze raz zaplacic. Juz do projektu na media trzeba miec aktualna i zdaje sie ze one tez sa wazne nie za dlugo wiec proponuje ci najpierw jechac do wolomina i zalatwic archwilana naniesc budynki poczekac na warunki i dopierow wtedy dzialac z projektem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisuje się formułkę w akcie notarialnym "na rzecz .... i jego następców prawnych"

To załatwia problemy takie jak ten :)

Niestety mylisz się. Mam taką formułkę. Jej treść niestety nie jest uniwersalna.

ZEW-T Dystrybucja Sp. z o.o. nie jest następcą prawnym ZEW-T SA.

Nowa firma została wydzielona ze struktur spółki matki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

ja wlasnie czekam na projekt od Gaz Media, w zwiazku z tym mam dwa pytania: jak dlugo czekaliscie na odp. i na jaka kwote wycenili robote? Dodam, ze gaz od mojej dzialki jest w odleglosci +- 100m

 

Mi za kawałek od skrzynki w ogrodzeniu do domu 4/5m podali kwotę 4750 plus kominiaż jakieś 200 zł. Na sam projekt na całość czekałam ok 1,5 mc. Razem z projektem dostałam wycenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D :D :D

 

co prawda nie jestem bezpośrednio z Marek, ale Nadmy to bardzo blisko....

 

pewnie na mapce się nie zmieszczę, ale jeśli pozwolicie :wink: chciałabym tu czasem móc zaglądnąć i podpytać o różne sprawy......

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D :D :D

 

co prawda nie jestem bezpośrednio z Marek, ale Nadmy to bardzo blisko....

 

pewnie na mapce się nie zmieszczę, ale jeśli pozwolicie :wink: chciałabym tu czasem móc zaglądnąć i podpytać o różne sprawy......

 

:lol:

 

Spokojnie łapiesz się w 50-cio kilometrową strefę ruchu bezwizowego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...