Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam forumowiczów,

 

jako ze moja ekipa od wod-kanu, ogrzewania i odkurzacza centralnego konczy prace u mnie w polowie maja i chce zostac dluzej w Warszawie, obecialem ze ich polecę - a moge to w pelni zrobić bez narazenia sie na forum ;-)) - bardzo profesjonalnie i przystepnie; jesli jest ktos zainteresowany powołajcie sie na Marcina z Marek:

 

Andrzej, [email protected]; tel: 889-215-831

 

Pzdr, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

ja wlasnie czekam na projekt od Gaz Media, w zwiazku z tym mam dwa pytania: jak dlugo czekaliscie na odp. i na jaka kwote wycenili robote? Dodam, ze gaz od mojej dzialki jest w odleglosci +- 100m :o

 

Witam wszystkich,

co prawda jestem z sąsiedniego radzymina, a nie z marek, ale doświaczenia z Gaz Media Wołomin już mam.

I teraz odpowiadając na pytania. Na odpowiedź czekałem 2 m-ce.

Koszt budowy gazociągu w drodze wewnętrznej 200m bierze na siebie gaz media (wynika to z tego, że będzie z niego korzystać 5 rodzin, a co za tym idzie inwestycja jest dla nich opłacalna).

Gazociag już od drogi wewnętrznej do domu podłączany z dwóch stron (razem wychodzi 40m rur) wycenili mi na 5.400 + 200 zł kominiarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my tzn moi sasiedzi wycene z gazmedi bedziemy mieli wkrotce wiec sie tez podziele informacjami, ale jesli chodzi o dlugosc i koszty to wydaje mi sie ze spora czesc stanowia koszty stale takie jak wcinka do gazociagu, dokumenty itp tak jest to w przypadku wodociagu. koszty rur 1mb to 40zl a reszta chyba 3-4 tys to wlasnie te koszty stale, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o dlugosc i koszty to wydaje mi sie ze spora czesc stanowia koszty stale takie jak wcinka do gazociagu, dokumenty itp tak jest to w przypadku wodociagu. koszty rur 1mb to 40zl a reszta chyba 3-4 tys to wlasnie te koszty stale, pozdrawiam

 

No własnie nie sa to koszty zwiazane z wcinka do gazociagu. Wg wyceny i szczegółów na kwotę tą składa się skrzynka do gazu, zawory, wykop pod rury, podsypka z piasku, taśma żółta ostrzegawcza, 38m rur PE prowadzonych pod ziemią (czyli plastik) oraz 2-3m rur stalowych wprowadzonych do budynku, odbiór inwentaryzacyjny przez geodetę.

Podpięcię do gazociągu wykonuje Gaz Media we własnym zakresie.

 

Ja właśnie sprawdzam ile będzie kosztować realizacja takiej inwestycji we własnym zakresie. Jak ustalę koszty i ekipę to dam Wam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz juz projekt to moze zwroc sie do std-nosilowski z zielonki onie tez robia przylacza gazowe, moze sie oplaci.

A ja mam pytanie wlasnie dostalam warunki o prad i uwaga przylacze kablowe prad dostane 11-2009 rok. Najgorsze ze zarowno przylacze budowlane jak i docelowe.I tutaj mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec co trzeba w chwili obecnej miec jakie warunki trzeba spelnic by przezucic sie na prad docelowy od razu.

Zastanawiam sie czy nie bardziej oplacalne byloby kupic agregat pradotworczy-koszt max 2500. Dodam ze prad budowlany to w moim przypadku koszt 1200zl.

Moze ktos ma doswiadczenie z agregatami i cos by doradzil.Czy mozna na tym wybudowac caly dom czy tylko ew. stan surowy.

Pozdrawiam i czekam na informacje sprawa BARDZO PILNA bo mamy pare dni na podpisanie ZEWT umowy.

Dodam ze i tak z uwagi na ich termin bede musiala kupic ten agregat bo stawianie scian zaczac bym chciala jesienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz juz projekt to moze zwroc sie do std-nosilowski z zielonki onie tez robia przylacza gazowe, moze sie oplaci.

A ja mam pytanie wlasnie dostalam warunki o prad i uwaga przylacze kablowe prad dostane 11-2009 rok

 

Nalepiej załatw z sąsiadem "pozyczenie" prądu :)

A docelowo spróbuj może we własnym zakresie zrobić projekt (+2,5k PLN) -wtedy termin przyłącza to 3 m-ce od pozwolenia na budowę (czyli razem ok 6 m-cy) zamiast 18 w standardzie

Wkurzające jest to że w ten sposób zmuszją Cię do płacenia za nich ale jak Ci się spieszy to nie ma rady :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie wlasnie dostalam warunki o prad i uwaga przylacze kablowe prad dostane 11-2009 rok. Najgorsze ze zarowno przylacze budowlane jak i docelowe.I tutaj mam pytanie czy ktos moze mi powiedziec co trzeba w chwili obecnej miec jakie warunki trzeba spelnic by przezucic sie na prad docelowy od razu.

Ja też chciałem mieć przyłącze kablowe (czyli ziemne), ale ostatecznie ze względu na piętrzące się problemy zrezygnowałem i mam napowietrzne.

Przyłącze docelowe możesz mieć po wybudowaniu domu, a umowę na dostawę energii w zwykłej taryfie (a nie droższej - budowlanej) możesz mieć dopiero po odbiorze budynku :(

 

Zastanawiam sie czy nie bardziej oplacalne byloby kupic agregat pradotworczy-koszt max 2500. Dodam ze prad budowlany to w moim przypadku koszt 1200zl.

Moze ktos ma doswiadczenie z agregatami i cos by doradzil.Czy mozna na tym wybudowac caly dom czy tylko ew. stan surowy.

Ja mam klientkę, która wybudowała dom na prądzie z agregatu. Problemem może być obsługa i ignorancja wykonawców, korzystających z agregatu :-?

Ona miała problem. Któryś z wykonawców nieumiejętnie obchodząc się z agregatem uszkodził go :(. Problemem też jest ciągłe dowożenie paliwa (które kończy się oczywiście w najmniej odpowiedniej chwili :-? ).

Ponad to nie wszystkie maszyny i urządzenia mogą pracować na prądzie z taniego agregatu.

 

Pozdrawiam i czekam na informacje sprawa BARDZO PILNA bo mamy pare dni na podpisanie ZEWT umowy.

Dodam ze i tak z uwagi na ich termin bede musiala kupic ten agregat bo stawianie scian zaczac bym chciala jesienia

Spróbuj znaleźć elektryka z układem w lokalnym Zakładzie Energetycznym.

Weźmie kasę, ale szybko załatwi temat. Jak by co, to mam takiego gościa w Wołominie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamianę z budowlanego i docelowego to ja w ZEWT-cie powiedziałem, że nie chcę budowlanki i podpisałem aneks do umowy od razu na prąd docelowy. Tam jest tylko jakaś dopłata (coś około 200zł). -> Co by jednak nie było, prądu szybciej nie dostałem.

 

Co do agregatu to musisz sie dowiedziec jakie podłączenie i moc ma betoniarka (czy działa na 230V - zwykłe gniazdo, czy może na 400V - mufa), bo nie każdy agregat może ją obsługiwać. No i jeszcze pytanie w jakim tempie pracuje Twoja ekipa budująca bo może się okazać, że taki agregat za 2.500 zł nie wytrzyma. Potrzebny Ci najprawdopodobniej będzie agregat do pracy ciągłej. Przynajmniej tak mi mówiło parę osób, gdy rozważałem też pracę przy użyciu agregatu.

No i do tego, jak przedmówca wspominał dochodzą koszty benzyny :-?

 

Jednym słowem najkorzystniej wychodzi dogadanie się z jakiś sąsiadem, który byłby na tyle łaskaw i użyczyć Ci prąd ;)

 

I tak przy okazji... ma ktoś z Was namiary na dobrego i niedrogiego tynkarza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zamianę z budowlanego i docelowego to ja w ZEWT-cie powiedziałem, że nie chcę budowlanki i podpisałem aneks do umowy od razu na prąd docelowy. Tam jest tylko jakaś dopłata (coś około 200zł). -> Co by jednak nie było, prądu szybciej nie dostałem.

Tak, ale nie dostaniesz przyłącza docelowego (z pominięciem przyłacza budowlanego), jeśli nie masz już wybudowanego budynku, tzn. nie zrobią przyłącza docelowego do słupa z RB-tką :(

 

Jednym słowem najkorzystniej wychodzi dogadanie się z jakiś sąsiadem, który byłby na tyle łaskaw i użyczyć Ci prąd ;)

I tak się dzieje w większości przypadków :)

 

I tak przy okazji... ma ktoś z Was namiary na dobrego i niedrogiego tynkarza :D

Nie ma takich :( Albo będzie dobry, albo niedrogi...

Jakie tynki chcesz wykonać? Tradycyjne cementowo-wapienne nakładane ręcznie, nakładane agregatem, czy gipsowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...