Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

...no właśnie. Mój "przyszły kierownik budowy jest człowiekiem baaaardzo układnym (znakjomy mojej żony), ale również papierologii nie załatwia... W papierki bawi się architekt bawiąca się adaptacją mojedo dmku, ale... chyba jej niemógłbym polecić. Tzn. nie jest zła, zna się, ale ona jest raczej projektantką, a do adaptacji podchodzi zbyt "sztywno" - czepia się szczegółów, milion razy coś sprawdza, żeby było ok, no i próbuje wprowadzać zmiany bez konsultacji z nami :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich - po rozstaniu sie z developerem - kupilismy w ubieglym tygodniu dzialke!!! Zieleniec - ok. Zachodniej. Ktoś w tamtych okolicach urzeduje? buduje? rozpoczyna? planuje?

 

Fasjnie, ze taki watek jest - bo pewnie uda sie wymienic wiele cennych informacji. Na razie czytam o przylaczach gazowym, prądzie i wodzie.

 

Czy ktos z Was planował/zrobił studnie? Podobno u mnie na 21 metrach jest piekna woda (nie wiem jeszcze jakie koszty) ale na 2 domu sie moze rozlozyc, zamiast tego musialbym ciagnac 70 mertow wode...

 

Czy ktos z Was spotkal sie z problemem sluzebnosci dojazdu i mediów (wiadomo, dzialka w 3 linii zabudowy - a sluzebnosc przez dzialki sasiadów) - chodzi mi o to, czy gazownia, prad i woda bedzei wymagac odemnie ustanowienia sluzebnosci na dzialce sasiada dostepu do rur (mediów) w akcie notarialnym - bo mam jeszcze czas porobic w koncowej umowie notarialnej odpowiednie zapisy. Czytalem, ze to azlezy od gminy i widzimisie danego zakladu....

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki. Tylko z tymi służebnościami to doczytalem sie ze sa dwie kwestie:

1. służebnośc właściciela dziali na rzecz mojej działki (czyli służebnośc przejścia, przejazdu i mediów)

2. służebnośc wpisana do KW działki na rzecz Gazowni, wodociagów czy pradu...

 

Znalazlem na WWW gazowni cos takiego:

"Jeżeli inwestycja będzie realizowana na nieruchomościach innych niż drogi publiczne, wówczas konieczne będzie uzyskanie dla całego przebiegu sieci gazowej tytułu prawnego, mającego postać oświadczenia złożonego w formie aktu notarialnego, o ustanowieniu ograniczonego prawa rzeczowego – służebności gruntowej, na rzecz Przedsiębiorstwa gazowniczego (Mazowiecka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.) i jego następców prawnych pasa gruntu na którym będzie posadowiona sieć gazowa."

 

Z tego by wynikalo, ze trzeba od razu ustanowis i jedną sluzebnosc (dla mnie i mojej dzialki) i odrazu sluzebnosc na rzecz gazowni, wodociagu i pradu - bo to bedzie wpisane do KW dziali innego wlasciciela - pozniej moga byc z tym problemy.... no i kolejny akt notarialny..

 

Czy z tym sie spotkales moze??

 

Dzieki, M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam do odstąpienia ok 250 szt stempli sosnowych jednokrotnie używanych długości 2.8-3.0 m. Bez transportu. Sezonowane przez tą zimę w wietrzonym garażu.

Mam też trochę(całą paletę) bloczków wentylacyjnych silka(20x20x20, otwór fi 16).Też bez transportu. Ale oddam po cenach netto :wink: z zeszłego roku-czyli po tyle ile z nie zapłaciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki. Tylko z tymi służebnościami to doczytalem sie ze sa dwie kwestie:

1. służebnośc właściciela dziali na rzecz mojej działki (czyli służebnośc przejścia, przejazdu i mediów)

2. służebnośc wpisana do KW działki na rzecz Gazowni, wodociagów czy pradu...

 

Znalazlem na WWW gazowni cos takiego:

"Jeżeli inwestycja będzie realizowana na nieruchomościach innych niż drogi publiczne, wówczas konieczne będzie uzyskanie dla całego przebiegu sieci gazowej tytułu prawnego, mającego postać oświadczenia złożonego w formie aktu notarialnego, o ustanowieniu ograniczonego prawa rzeczowego – służebności gruntowej, na rzecz Przedsiębiorstwa gazowniczego (Mazowiecka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.) i jego następców prawnych pasa gruntu na którym będzie posadowiona sieć gazowa."

 

Z tego by wynikalo, ze trzeba od razu ustanowis i jedną sluzebnosc (dla mnie i mojej dzialki) i odrazu sluzebnosc na rzecz gazowni, wodociagu i pradu - bo to bedzie wpisane do KW dziali innego wlasciciela - pozniej moga byc z tym problemy.... no i kolejny akt notarialny..

 

Czy z tym sie spotkales moze??

 

Dzieki, M

 

U mnie to jest tak, że jestem współwłaścicielem drogi. Wszyscy współwłaściciele musieli ustanowić służebność na rzecz dostawców mediów (1 akt). Jeśli nie jesteś właścicielem drogi to i tak musisz mieć służebność na przejazd do siebie do domu oraz dostawcy mediów na pociągnięcie gazu, prądu itp. Ale to też można zrobić w jednym akcie (ja ustanawiałem dla trzech osób prawnych w jednym dokumencie) i z jedną opłatą

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - znalazlem juz na stronie gazowni - jak ma taki zapis wygladach na ich rzecz - chce to zrobić w akcie zakupu i wydzielenia do nowej KW dzialki - zeby uniknąć dodatkowych aktów i papierów - nie wiecie, jak takie zapisy wygladaly na rzecz wodociagów i pradu? Gdzies czytalem, ze prad nie chcial w KW sie wpisywac - tylko gaz i woda.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki - znalazlem juz na stronie gazowni - jak ma taki zapis wygladach na ich rzecz - chce to zrobić w akcie zakupu i wydzielenia do nowej KW dzialki - zeby uniknąć dodatkowych aktów i papierów - nie wiecie, jak takie zapisy wygladaly na rzecz wodociagów i pradu? Gdzies czytalem, ze prad nie chcial w KW sie wpisywac - tylko gaz i woda.

 

dzieki

 

musisz zrobić wszystkie media - Stoen Wołomin nie zrobi ci przyłącza bez tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić wszystkie media - Stoen Wołomin nie zrobi ci przyłącza bez tego :)

Tak dla ścisłości. Obszarem działania STOEN-u jest tylko obszar administracyjny Warszawy.

Na terenie Marek energię elektryczną dostarcza Zakład Energetyczny Warszawa Teren, Rejon Energetyczny Wołomin

 

Pozdrawiam

Andrzej

pracownik STOEN-u :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zrobić wszystkie media - Stoen Wołomin nie zrobi ci przyłącza bez tego :)

Tak dla ścisłości. Obszarem działania STOEN-u jest tylko obszar administracyjny Warszawy.

Na terenie Marek energię elektryczną dostarcza Zakład Energetyczny Warszawa Teren, Rejon Energetyczny Wołomin

 

Pozdrawiam

Andrzej

pracownik STOEN-u :wink:

 

A ja życzę powodzenia w kontaktach z rejonem energetycznym Wołomin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...