Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

Bardzo, bardzo, bardzo proszę o sprawdzonych ludzi do zrobienia tynków wewnętrznych (cementowo-wapiennych). Nasz tynkarz (polecany przez znajomych) jest strasznie NIEPOWAŻNY :evil: - umawiał się z nami (w styczniu) na zrobienie tynków, miał zacząć początek kwietnia. Niestety do dnia dzisiejszego "odciąga termin". Od trzech tygodni nie odbiera telefonów :evil: :evil: :evil: i niestety mimo zostawianych informacji na sekretarce, też się nie odzywa :evil: :evil: :evil: Jeśli możecie kogoś polecić.....bardzo proszę. Zdesperowani zachowaniem w/w znaleźliśmy następnych poleconych tynkarzy....ale niestety musimy na nich czekać trzy miesiące

Kurczę aleeeee jestem wściekła :evil: :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

dokladnie, wiosna w pelni wiec czas sie wziac za dzialke :)

 

w zwiazku z tym prosba o porade i pomoc w kwestii:

 

jak wziac sie do uporzadkowania dzialki???

 

dzialka jest porosnieta wysoka trawa i jakimis badylami, sa tez male drzewka-samosiejki. Dodatkowo jest tam sporo smieci, jakis stary i zgnily materac itp...

 

- robiliscie to samemu czy przez firme?

- jak pozbyc sie smieci i pozostalosci po chwastach i drzewkach?

- macie namiary na kogos godnego polecenia...?

 

PS

pewnie dla wiekszosci z Was pytam o rzeczy banalnie proste, ale ja dopiero zaczynam i jak narazie jest to dla mnie czarna magia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, wiosna w pelni wiec czas sie wziac za dzialke :)

 

w zwiazku z tym prosba o porade i pomoc w kwestii:

 

jak wziac sie do uporzadkowania dzialki???

 

dzialka jest porosnieta wysoka trawa i jakimis badylami, sa tez male drzewka-samosiejki. Dodatkowo jest tam sporo smieci, jakis stary i zgnily materac itp...

 

- robiliscie to samemu czy przez firme?

- jak pozbyc sie smieci i pozostalosci po chwastach i drzewkach?

- macie namiary na kogos godnego polecenia...?

 

PS

pewnie dla wiekszosci z Was pytam o rzeczy banalnie proste, ale ja dopiero zaczynam i jak narazie jest to dla mnie czarna magia :)

 

Sam. Śmieci usunąć, np zamówić kontener. Zielsko zniszczyć chemicznie. Przekopać lub przeorać. Poczekać jak coś odrośnie i ponownie zastosować środki chemiczne. Później to już wg. uznania. Można dokładnie wyrównać lub nie, jeśli trzeba to nawieść lepszej ziemi i siać lub sadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na smieci duze to niestety kontener zdaje sie 200-300zl

jak masz duzo badyli itp to trzeba to wyciac i tu polecam duzy sekator za ok 60zl ktory niezle sobie radzi z krzaczorami, i molodymi samosiejkami np brzozowymi, nawet ja to umiem robic :wink:

ja do badyli i krzakow "uzylam" pana a w zasadzie cala ekipe do rozdrabniania galezi i to kosztowalo 200-300zl nie pamietam, spalenie tego odpadalo

ale ja mialam ok 1000m2 porosnietych badylami i bylo tego sporo. Wyrzucanie tego do kontenerow to droga impreza bo bym ich potrzebowala chyba z 5.

Praca koparki to ok 120zl/h do wyrownania dzialki jak nie masz bardzo mokro to zajmie mu to max 2-3h.

Firma bierze za takie roboty raczej wiecej kasy gdzies czytalam ze i 6000.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość krzaczków i wysokich traw to Ci koparka usunie podczas zbierania wierzchniej warstwy ziemi pod dom.

U mnie kopareczka pojezdzila troche i przy okazji zielsko zniszczyla. Od tamtej pory to juz tylko male kepki trawy sobie rosna. Koszt koparki to okolo 60-100 zł/h

A jeszcze na wysoka trawe to dobre sa samochody przywozace towar na budowe 8)

 

Reszte tego czego koparka nie przyjmie to można zutylizować poprzez spalenie.. a jeśli się nie da, to jak przedmówcy mówili ...tylko do kontenera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć sąsiedzi... :D

 

"kope lat" :)

Co u Was? Jak postępy na placu boju?

Przypomnijcie mi proszę... kogo miałem dodać do mapki?

 

Pytanie do Zbyszka - jak udały się obserwacje przyrodnicze? ;)

 

W weekend podjechaliśmy do Kuligowa nad Bugiem. Latały gęgawe, czajki, brodźce, był też sokół, a z zarośli odzywał się bąk, niestety nie raczył wychynąć.

 

Boje toczymy zaś nie byle z kim, bo z ABB, które po półtora miesiąca w końcu zdołało dostarczyć do sklepu tuzin gniazdek oraz z Roca, która jutro dostarcza piąty egzemplarz umywalki, podobno ten już będzie naprawdę miał płaski wierzch :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedam 9 paczek (3m3) styropianu Genderka (takiego na podłogi), dokładnie taki sam jak w linku:

 

http://allegro.pl/item359227084_styropian_eps_100_fs_20_podloga_z_transportem.html

 

grubość - 5 cm.

 

Może ktoś potrzebuje?

 

Cena za wszystko 350 PLN (czyli około 39 zł za paczkę, 116 zł za m3).

 

Mogę go dostarczyć w okolicy Białołęki/Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma dobrą ekipę do wykończenia łazienek. Mam umówionych ale odciągają termin i boję się, że w końcu całkiem nie przyjdą.

Nie rozumiem tych ludzi jak się proponuje robotę to przyjadą do obejrzenia (nawet z daleka), obiecują terminy, z niczym nie ma problemu - jak czas się zbliża, zaczynają się schody. Z kilkoma już tak miałem i nijak nie łapię o co tym ludziom biega.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś ma dobrą ekipę do wykończenia łazienek. Mam umówionych ale odciągają termin i boję się, że w końcu całkiem nie przyjdą.

Nie rozumiem tych ludzi jak się proponuje robotę to przyjadą do obejrzenia (nawet z daleka), obiecują terminy, z niczym nie ma problemu - jak czas się zbliża, zaczynają się schody. Z kilkoma już tak miałem i nijak nie łapię o co tym ludziom biega.

 

Pozdrawiam

 

To zespół narastającego stresu przedwykonawczego, dobrze uchwycony w filmie "Kontrakt glazurnika".

 

A na kiedy chcesz tą ekipę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

mam namiary na tanią ziemię. Dziś mi gość przywiózł 10 wywrotek (dużych), być może jeszcze będę domawiać (zobaczymy po rozwiezieniu na działce). Ziemia nie jest idealna niestety, ma trochę żwiru (ja będę go zgrabiać z wierzchniej warstwy tam, gdzie trawnik, pod spodem zostawiam, bo tam nie przeszkadza - mam takie poletko tylko i wyłącznie żwirowe, do oczyszczalni ogrodowej, w którym świetnie rosną rośliny), również trochę większych kamieni. Natomiast nie ma w niej takich brył poprzerastanych trawą, które są również potwornie upierdliwe w wybieraniu. Wydaje mi się, że jest to ziemia piaszczysto gliniasta (zdecydowanie czuć piasek, daje się formować na mokro, ale się to łatwo rozpada). Jest to z wykopu ze stawu, pachnie obornikiem (powinno być żyzne, moim zdaniem).

 

Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to bardzo proszę pisać na priva, tutaj rzadko zaglądam.

 

Aha - cena jest b. atrakcyjna - bo 100 zł za wywrotę (nie jest to Tatra ani Kamaz, tylko większy samochód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie dziś nastąpiło apogeum nieszczęść: na środę byłem umówiony z fachowcem od wykończeniówki. Mieliśmy razem zacząć od ocieplania poddasza a następnie miał ułożyć glazury, zrobić sufity podwieszane, cekol na ściany, panele, parapety, etc, etc .... wykończeniówka kompleksowo ..... I CO i g...wno

 

 

Pan w sobotę zasłabł ... zabrała go karetka i ma stan przed zawałowy + jakąś chorobę serca. Oczywiście żadnych prac fizycznych przez dłuższy czas wykonywać nie może. Rozumiem, rozumiem człowiek nie ma wpływu na los i zdrowie (częściowo) ale czemu mi się to zdarza od 1,5 roku (tyle trwa budowa).

Grrrrrrrr............. zły jestem, pie.....ny pech !

 

No dobra a teraz do rzeczy: szukam ekipy do wykończenia domu. Na początek może kogoś do poddasza (wełna + płyty). Zastanówcie się jak kogoś macie co ma jakieś wolne terminy dajcie znać.

 

Don't worry be happy .... :roll:

 

Pees. mam nadzieję że nie ma tego złego ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...