Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

a ja troche z innej beczki się zapytam, czy ma ktoś z Was moze wzór umowy na wykonanie instalacji elektrycznej w domu?

Będę wdzięczny za jakiś wzór.

 

No i teraz co do osób, które robią wykończeniówkę to narazie sam szukam ludzi i trochę się z tym schodzi. Jak znajdę kogoś solidnego i zobaczę jak robi to dam namiary. Narazie jedynie mogę polecić murarzy :-?

 

a co do ziemi to jak wszystko dobrze pojdzie i bedzie ziemia dobra gatunkowo to w sobote tez podam jakies namiary. Co prawda bedzie troche drozsza bo 250 zł za taka duza wywrotke (łódkę) ale piachu ma tam nie być. Czarnoziem zbierany z pod niedalekiej obwodnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

a co do ziemi to jak wszystko dobrze pojdzie i bedzie ziemia dobra gatunkowo to w sobote tez podam jakies namiary. Co prawda bedzie troche drozsza bo 250 zł za taka duza wywrotke (łódkę) ale piachu ma tam nie być. Czarnoziem zbierany z pod niedalekiej obwodnicy :)

 

Najlepsza ziemia to piaszczysto gliniasta. Trzyma dość dobrze wodę i substancje mineralne, nie wysycha tak szybko jak sam piach, ale jednocześnie jest dość prepuszczalna, nie tak jak sama glina. U nas niestety na działce jest piach, chociaż też sa bryły gliny, jak się kopie. Załuję, że posadziłam już drzewa, lepiej było chyba wykopać wielki dół, i wrzucić tam tą ziemię, co teraz mam. No ale trudno, nie mogłam za bardzo czekać.

 

Aha - jak ktoś chciałby drzewa do posadzenia - to na Płochocińskiej w Hortorusie mają tanie drzewa (kopane z gruntu). Ja tam kupowałam klony zwyczajne, jarząb szwedzki i lipę. Mieli też wiązy, zwykłe jarzębiny, dęby i coś tam jeszcze. Mają też drzewa w pojemnikach, starsze, ale ceny kosmiczne, jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza ziemia to piaszczysto gliniasta. Trzyma dość dobrze wodę i substancje mineralne, nie wysycha tak szybko jak sam piach, ale jednocześnie jest dość prepuszczalna, nie tak jak sama glina. U nas niestety na działce jest piach, chociaż też sa bryły gliny, jak się kopie. Załuję, że posadziłam już drzewa, lepiej było chyba wykopać wielki dół, i wrzucić tam tą ziemię, co teraz mam. No ale trudno, nie mogłam za bardzo czekać.

 

Nie jestem znawca, ale u mnie na działce jest w tej chwili (pod wierzchnią warstwą czarnoziemu) gleba piaszczysto gliniasta i tu przyznaję Ci rację, że ta gleba trzyma dość dobrz wodę, ale niestety działa to w dwie strony :-? Jak porządnie popada to w niektórych miejscach woda na działce stoi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Ja troche zmienię temat

Mam do sprzedania słupki ogrodzeniowe może ktoś będzie zainteresowany

 

 

> podaje dane tech

>

> 1. śr 5,2 cm grub 3,6 mm dług 230 cm - 200 szt cena 30 zł/szt

> 2. śr 6,2 cm grub 4,5 mm dług 230 cm - 100 szt cena 35 zł/szt

> 3. śr 8,1 cm grub 4,0 mm dług 230 cm - 60 szt cena 40 zł/szt

> 4. śr 5,8 cm grub 6,0 mm dług 230 cm - 50 szt cena 43 zł /szt

 

tel kontaktowy 660 185 162

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej... wyprzedajemy się po budowie ;)

 

W związku ze zmianą koncepcji do sprzedania mam cztery kołnierze do okien dachowych Velux M10 (78/160 cm). Do pokryć falistych oczywiście. Mogę je gdzieś podrzucić w okolicy.

 

Przy okazji prywata.

Polecam dekarza/dachówkarza. P. Artur Sawicki. Robota na zasadzie - łatwo, czystko, szybko i przyjemnie... Baaa nawet bardzo szybko ;) Sześciu chłopa, sześć dni i kompletny dach ~270 m2 położony.

 

Jakby co to tel. na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zespół narastającego stresu przedwykonawczego, dobrze uchwycony w filmie "Kontrakt glazurnika".

 

A na kiedy chcesz tą ekipę?

 

Choćby zaraz. Dom czeka z częścią materiałów a do zrobienia łazienki, część ocieplenia poddasza, drzwi, podłogi itp.

Dzisiaj się dowiedziałem, że od obiecanego gościa pracownicy zwiali do Danii i wszystko się przedłuża na za kilka tygodni minimum - klął na nich jak szewc. Uciekli czy buja - termin się przesuwa :-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Choćby zaraz. Dom czeka z częścią materiałów a do zrobienia łazienki, część ocieplenia poddasza, drzwi, podłogi itp.

 

Hej, ja potrzebuje glazurnika tak na za miesiąc ew. nawet od poczatku lipca. Więc możemy szukać razem - najpierw zrobi u ciebie :) Najlepiej jeszcze, żeby był on kumaty... echhh, marzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Choćby zaraz. Dom czeka z częścią materiałów a do zrobienia łazienki, część ocieplenia poddasza, drzwi, podłogi itp.

 

Hej, ja potrzebuje glazurnika tak na za miesiąc ew. nawet od poczatku lipca. Więc możemy szukać razem - najpierw zrobi u ciebie :) Najlepiej jeszcze, żeby był on kumaty... echhh, marzenia :)

 

Obejrzyjcie zdjęcia w albumie "taka sobie łazienka"

adres w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

wlasnie jestem na etapie konczenia budowy i zostalo mi 5 palet (po 80 sztuk), tj. 400 szt. porothermu 30cm. Palety oryginalnie zapakowane. Cena za sztukę 4,70 zł. Odbiór niestety we własnym zakresie.

Chętnych proszę o kontakt na prv

 

Lokalizacja towaru Radzymin k/Warszawy.

 

Pozdrawiam,

Radzik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...