Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

Witam!

Potrzebuje dobrego i nie drogiego tartaku na więźbe dachową. Czy możecie mi kogoś polecić. Dziękuje!

 

Tartak w miejscowości Nadma (koło Marek) ul. Jaworówka 19 a, tel. 022 7991714.

 

Tylko przed odbiorem radzę i tak sprawdzić dokładnie jakość drewna, tak dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

magnolko - kupuję grab (tak 8 m przestrzennych) i 4 m przestrzenne brzozy na rozpałkę. Praktycznie przez cały sezon jesienno-zimowo-wiosenny spalamy wszystko. W tym roku zostało nam ok. 2 metrów grabu. W kominku palimy codziennie - przez ostatnie dwie zimy praktycznie ogrzewamy tylko kominkiem bo zimy były ciepłe. Piec był wyłączony. Drewno dostaję sezonowane, pocięte i ułożone w paletach po 2 m przestrzenne - za to płacę 180zł/m. Dowóz gratis. Drewno jest naprawdę suche.

 

Kiedyś dostałam na nich namiar od pana, który robił nam kominek - korzystam z ich drewna już piąty sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie, ale to bardzo PILNIE poszukuję sprawdzonej ekipy do suchej zabudowy poddaszy oraz glazurnika.

Temat naprawdę bardzo pilny.

 

Umówiona ekipa, która miała zacząć prace wczoraj z niewiadomych przyczyn zapadła się pod ziemię :evil:

Telefon milczy alby jest nieodbierany.Ewentualnie delikwent zwyczajnie odrzuca połączenia ode mnie. Dzwonienie z innych numerów też nic nie daje.

 

Z pewnością korzystaliście już z tego typu ekip. Liczę na Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie - jeśli możecie :) - jakie macie koszty ogrzewania gazem w sezonie grzewczym?

 

5_monika napisz coś bliżej o podłogówce. Robiliśmy kalkulację w jednej z firm sprzedającej piece i przyznam ze była wysoka. Kto ci ją robił lub robi?

 

Jak już pisałem używam propanu bo na razie nie mam gazu ziemnego.

W ciągu ostatnich dwóch lat średniorocznie zużyłem po 800 m3 propanu. Teraz miesięcznie na ciepłą wodę zużywam 25-27 m3, co oznacz, że na ogrzewanie zużywam w zezonie ok. 500 m3, co daje koszt ok. 4000 zł. Przy gazie ziemnym byłoby to poniżej 2000 zł. i w tym wypadku grzanie kominkiem jest praktycznie nieopłacalne; koszt drewna, kotłownia w salonie, itp.

 

Dom 145 m pow użytkowej i do tej pory zawsze ktoś przebywał w domu (małe dziecko). Temp. pomieszczeń w zimie ok 21-22 st. w zależności od pomieszczenia. Dół podłogówka (za wyjątkiem tzw. gabinetu), łazienki podłogówka + grzejnikii, góra grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz miesięcznie na ciepłą wodę zużywam 25-27 m3, co oznacz, że na ogrzewanie zużywam w zezonie ok. 500 m3, co daje koszt ok. 4000 zł.

Marek, czy pomożesz podzielić się informacjami:

- z jakiej firmy najlepiej zamawiać gaz w butlach?

- jaki jest szacunkowy koszt jednej butli i jej transportu?

- ile jednocześnie masz podłączonych butli?

- jak często musisz wymieniać butle?

 

Dopóki nie podłączą mnie do sieci będę musiał przez kilka miesięcy dogrzewać się kominkiem (DGP), a wodę użytkową podgrzeję gazem z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie, ale to bardzo PILNIE poszukuję sprawdzonej ekipy (...)

Krzyknij też w grupie białołęckiej, legionowo/chotomów, nieporęt, wołomin itd itp... Będziesz miał większą skuteczność...

Swoją drogą - nieciekawą sytuację masz :roll: Współczucie.

Staram sobie jakoś radzić i w każdej sytuacji widzieć pozytywne strony 8)

Nie ten to przyjdzie kto inny. Może nie nadawał się i wystraszył sie odpowiedzialnej pracy :wink:

Co innego, że takie zachowanie "speców" to gówniarstwo i nieprofesjonalizm.

 

Wczoraj odbyłem bardzo poważną i bardzo obiecującą rozmowę z potencjalnym wykonawcą. Może coś z tego będzie...

 

P.S. Robert, a Ty nie polecasz swojej ekipy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz miesięcznie na ciepłą wodę zużywam 25-27 m3, co oznacz, że na ogrzewanie zużywam w zezonie ok. 500 m3, co daje koszt ok. 4000 zł.

Marek, czy pomożesz podzielić się informacjami:

- z jakiej firmy najlepiej zamawiać gaz w butlach?

- jaki jest szacunkowy koszt jednej butli i jej transportu?

- ile jednocześnie masz podłączonych butli?

- jak często musisz wymieniać butle?

 

Dopóki nie podłączą mnie do sieci będę musiał przez kilka miesięcy dogrzewać się kominkiem (DGP), a wodę użytkową podgrzeję gazem z butli.

 

Nie pomogę ponieważ ja mam "butlę" o pojemności 2600 l zakopaną w ziemi od Gaspolu. Tankuję dwa razy w roku. Płacę miesięcznie za zużyty gaz, Gaspol sam pilnuje kiedy trzeba dołożyć gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...