Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

Przepisy odnośnie zagospodarowania terenu zależą od danego miejsca, obrębu czy nawet ulicy. Tak więc w Markach na ulicy x może to być 1000m2 a na ulicy y 600m2. Ja osobiście wątpię, aby zmieniali z mniejszej na większą powierzchnię. To w interesie mieć więcej mieszkańców, więcej kasy im wpływa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzwoniłam do urzędu, jednak zmieniają. Potrwa to jeszcze z rok, ale jednak normatywy maja się zmienić. Głównie chodzi o budownictwo wielorodzinne, ale do końca nie wiadomo. Ci co kupili w ramach inwestycji działki mniejsze, chyba powinni śledzić sprawę na bieżąco i w razie czego protestować (jeśli będzie to miało w ogóle sens)…
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jakoś tak się jeszcze nie ogarnęłam z tym kontenerem :roll: A na palenie śmieci i sąsiadów to trzeba uważać, w sumie to pół biedy, że tylko przyleciała z awanturką a nie poleciała zaraz z donosem :roll: Trzeba się rozejrzeć za tym kontenerem, ale rety już mam dosyć powoli za wszystkim trzeba się rozejrzeć, ja już chce mieszkać :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, co dalej robiliście jak był zrobiony dach? U mnie niedługo kończą robić dach i zbytnio nie wiem za co się wziąść.

 

1. instalacje el + alarmowa

2. instalacje wod-kan

3. Tynki, bez Glifów

4. instalacje ogrzew podlogowe + styropian

5. wylewki

6. OKNA (drewniane) + drzwi wewn + brama garazowa + odpalenie alarmu

7. GLIFY; docieplenie pietra

8 i dalsze mile rzeczy, typu elewacje i wykonczeniowka inside

 

Pomiedzy punktem 1 a 6 spanie na inwestycji i ochrona ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko, co dalej robiliście jak był zrobiony dach? U mnie niedługo kończą robić dach i zbytnio nie wiem za co się wziąść.

 

I potrzebuje namiary na dobrego i taniego elektryka, hydraulika, do tynku i do wylewek.

 

Ja jeszcze przed dachem wstawilem okna, drzwi oraz bramę garażową. Jednym słowem zamknąłem cały budynek.

Następnie zabrałem się za hydraulikę (zrobiona bez podłogówki) oraz instalację elektryczną (bez podłączenia całej rozdzielni). Teraz czekam na tynkarzy, a jak oni skończą to wraca elektryk i hydraulik kończyć swoją pracę. Następnie wylewki i zimowa przerwa :)

Jeśli chodzi o elektryków... to jeśli masz umowę z ZEWT Wołomin to polecam wybrać sobie elektryka, który jest wywieszony u nich na liście (przed BOK). Pozwoli Ci to uniknąć późniejszych problemów z przyłączeniem. Prawie wszyscy liczą sobie podobnie, czyli 50 zł za punkt z materiałem. Jak będziesz zainteresowana to napisz, to podam Ci namiary na osobę, która u mnie robiła. Wykonanie instalacji w domu z poddaszem użytkowym (100 punktów) zajęło im 2,5 dnia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...