Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Moreti, moze warto byloby sie dowiedziec (idac za przykladem innych) ile kosztowaloby przylaczenie sie do wodociagu, jezeli zobligowalbys sie do pokrycie kosztow (z tego co pamietam to pare postow wczesniej juz ktos sie zdecydowal na podobny manewr).

 

Czy moze ktos wie ile kosztuje taka "przyjemnosc"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przyłączami to tak, mam 80 metrów na 3 domu, z czego dwa robie ja:

- WODA: na własny koszt ok 6-8 tys - dlatego zastanawiam się nad studnią - olewam wtedy papierki i problemy zwiazane z kapaniem i ciagnieciem - minusem jest jakosc wody o ktorej wszyscy pisza... czy z wodociagu tez jest tak niska jakosc wody? a co do studni, to czy jak si ema wlasna studnie - placi sie jakies oplaty za to gminie?

- GAZ: tu chcialbym ciagnac - bo jednak jest to tanie zrodło ogrzewania - choc jak wytne toc o mi rosnie na dzialce - mysle ze 5 lat mialbym z glowy jesli chodzi o palenie (kominek + plaszcz + podpiecie pod obieg z podlogowka) - koszty zakladam tez ok 8-10 tys

- PRAD: to z z tego co poczytalem jest nagorzej w sensie formalnym - tj. jak nie posmarujesz - prad nam w 2009 r... na razi epotrzebuje budowlany... jakikolwiek, ale tak czy siak kiedys trzeba bedzie go miec - i szacuje koszty na ok 7 tys...

 

Koszty to skrajnie pesymistyczne wizje, ktore uwzglednilem kupujac dzialke - srednio licze na to, ze ktorys z operatorów mi zrobi sam przylacza... wiem, ze powiniem, ale realia sa realiami - mam ten konfort ze koszty dziele na trze domki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>brzoza77

 

No tak, ładne miejsce, też się nad nim zastanawialismy, ale niejasna sytuacja z mediami nas odstraszyła. Na pompę się zdecydowaliśmy, chyba że oferenci podbiją ceny do jakiegoś niebotycznego poziomu. Siostrze się sprawdza znakomicie już drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej - no mnie akurat zależy, bo ubezpieczenie do czasu wpisu hipoteki do KW biegnie ;-) - a oferty banków sa bardzo rózne - np. mbank ma b.wysokie to ubezpieczenie (ukrywa z nim inne swoje koszty) - i pow. 4 miesiecy juz się robi mało opłacalne w porownaniu do innych banków, pomimo zerowej prowizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Do tej mialoby wchodzic - a mi chodzi mi o to: http://www.siskom.waw.pl/tmp.htm

 

A dokladnie o ten fragment opisu"

 

Dalej od węzła z TOG, TMP planuje się wytyczyć ok. 200 metrów na północ od kanałku markowskiego, aby w Markach TMP poprowadzić po południowej stronie Fabryki Okładzin i przeciąć Radzymińską w rejonie ulicy Lisa-Kuli, a następnie połączyć ją ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy.

 

Niestety nigdzei nie ma na planach, jak planuja dalej to przedluzenie puscic do tej S8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe - ciekawi mnie, kiedy cokolwiek bedzie sie dzialo w okolicy Granicznej i bocznych - bo jak jesienia jak ogladalem tam działki jeszcze ładnie sie jezdziło - to tydzień temu nie dało sie przejechac... a tam gdzie sie dało, ledwo mozna było jezdić - jakaś porażka - nie wiem, jak można przez kilka lat jezdzić po błocie kilometr i wiecej do głownej pilsudskiego lub legionowej wlasnie....

 

w planach Graniczna miala byc wczesniej, ale teraz przesuneli kanalizacje na 2010 wiec i droga pozniej bedzie...

 

Przy okazji, ktoś wie może, jakie sa projekty pociągnieci aprzez Marki przedluzenia trasy mostu polnocnego, która wchodziłaby do S8? Coś o Lisa Kuli słyszałem...

 

 

Budowa Granicznej jest w budżecie na 2007 r. wielkość środków 500.000 zł. i 50.000 na przełożenie infrastruktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budzecie moze i jest, ale np. tu:

http://www.marki.pl/2007/02/15/wstepny-harmonogram-realizacji-kanalizacji-w-miescie/#more-551

 

"Poniżej w punktach przestawiamy najważniesze elementy realizacji systemu:

1. System obecnie został objęty obszar miasta od południowej granicy miasta do linii ulicy Granicznej, którego realizację planujemy do poł. 2010r."

 

Wynika z tego, ze nawierzchnia bedzei robiona pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W budzecie moze i jest, ale np. tu:

http://www.marki.pl/2007/02/15/wstepny-harmonogram-realizacji-kanalizacji-w-miescie/#more-551

 

"Poniżej w punktach przestawiamy najważniesze elementy realizacji systemu:

1. System obecnie został objęty obszar miasta od południowej granicy miasta do linii ulicy Granicznej, którego realizację planujemy do poł. 2010r."

 

Wynika z tego, ze nawierzchnia bedzei robiona pozniej.

 

To co będzie robione za 500. 000 zł. W lato była akcja (zbieranie podpisów) o przyspieszenie budowy Granicznej. Może to poskutkowało. Jeśli jest projekt kanalizacji to przecież można już teraz zakopać "rury". Oczywiście dokładnie nie wiem co się planuje zrobić w tym roku a może się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...