Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Odnośnie szamb

 

Mam w tej chwili przestój na budowie i trochę czasu, żeby się tym zająć.

Obdzwoniłem kilka firm polecanych przez różne osoby na Muratorze pytając o to, co mnie interesuje, czyl szambo 10m3 jednokomorowe, z płytą umożliwiającą jeżdżenie/parkowanie samochodu. Ceny podawane niżej są cenami netto :wink: .

 

1) dla porównania producent warszawski, polecany na grupie Stare Babice jako absolutny debeściak w kwestii jakości: samo szambo: 2850, transport do Marek: 600zł, kompleksowa usługa (szambo + wykop, instalacja, podłączenie, włazy, kominki itp.) - 4200zł

 

2) Probud (firma ze śląska, ale na forum polecana, że tanio, dobrze i jak się w kilku zamówi, to warto): szamba jakieś superduper, z wyoblanymi ściankami, cena szamba 2600zł, za wzmocnioną płytę +200zł, transport - 1100zł za każde szambo, znaczy absolutny bezsens.

 

3) Eko-Trans, firma spod Radomia, również polecana na forum, cena wyjściowa 2500zł, za wyłaz i kominek trzeba doliczyć 220zł, podobno po wydaniu podstawowym można jeździć samochodem osobowym, jeśli jest płytko wkopana, jeśli więcej niż pół metra ziemi na płycie, albo większe samochody, wtedy wzmocniona płyta wytrzymująca nacisk ciężarówki kosztuje dodatkowo 350zł. Transport 3zł/km, trzeba liczyć w tę i spowrotem, do Warszawy wychodzi jakieś 800zł, przy 2-3 osobach transport się po prostu dzieli między zainteresowanych a od ceny szamba może być jeszcze 200zł rabatu.

 

4) Jesbet - zbiornik 2200, płyta wzmocniona +300, pokrywa (wzmocniona) +kominek - 300, transport 500zł, w cenie jest HDS i montaż.

 

I póki co tyle. Osobiście się waham między Eko-Transem a Jesbetem, z pierwszym mi się lepiej rozmawiało, drugi jest trochę tańszy. Zamawiać chciałbym na drugą połowę lipca, raczej nie wcześniej, bo miejsce na szambo mam póki co zastawione paletami z pustakiem.

 

J.

 

A jeśli ja mogę Wam coś polecić, to radzę wziąć szambo z jakiegoś bliższego miejsca niż Radom. U mnie wstawione szambo zaczęło przeciekać i strasznie ciężko doprosić się o przyjazd panów w celu naprawy bądź ewentualniej wymiany zbiornika.

I jeszcze jedno, jak będą Wam obsadzać płytę to nie pozwólcie, aby zrobili to tylko na piankę. Przy poziomie wód gruntowych jaki jest w Markach i okolicach woda dostaję się do środka na łączeniu płyty ze zbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ja mogę Wam coś polecić, to radzę wziąć szambo z jakiegoś bliższego miejsca niż Radom. U mnie wstawione szambo zaczęło przeciekać i strasznie ciężko doprosić się o przyjazd panów w celu naprawy bądź ewentualniej wymiany zbiornika.

I jeszcze jedno, jak będą Wam obsadzać płytę to nie pozwólcie, aby zrobili to tylko na piankę. Przy poziomie wód gruntowych jaki jest w Markach i okolicach woda dostaję się do środka na łączeniu płyty ze zbiornikiem.

U nas szambo też z okolic Radomia, montowane niestety na piankę :-? Od montażu minęło już sporo czasu, jeszcze nie zaglądaliśmy do środka - aż się boję :roll:

Wkrótce "oblukamy" czy zbiera się woda, czy szambo jest szczelne (jeszcze nie mieszkamy) - napiszę o efektach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ja mogę Wam coś polecić, to radzę wziąć szambo z jakiegoś bliższego miejsca niż Radom. U mnie wstawione szambo zaczęło przeciekać i strasznie ciężko doprosić się o przyjazd panów w celu naprawy bądź ewentualniej wymiany zbiornika.

I jeszcze jedno, jak będą Wam obsadzać płytę to nie pozwólcie, aby zrobili to tylko na piankę. Przy poziomie wód gruntowych jaki jest w Markach i okolicach woda dostaję się do środka na łączeniu płyty ze zbiornikiem.

 

A Twoj eszambo jest któregoś z wyżej wymienionych producentów? Bo wybierając tych konkretnych kierowałem się pochwałami, ale negatywne opinie też mnie interesują.

 

A co do pianki - dobrze sobie mam nadzieję wyobrażam, takie szambo (typowe, jednokomorowe) jest jednolite, to nie jest tak, że dno osobno i ściany na tym stawiane na piankę są, mam nadzieję? Jeśli tak, to w czym problem, w tym górnym połączeniu? Ono w końcu dość płytko pod ziemią będzie, aż tak wysokich wód grubntowych przynajmniej w mojej okolicy Marek nie ma.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Twoj eszambo jest któregoś z wyżej wymienionych producentów? Bo wybierając tych konkretnych kierowałem się pochwałami, ale negatywne opinie też mnie interesują.

 

A co do pianki - dobrze sobie mam nadzieję wyobrażam, takie szambo (typowe, jednokomorowe) jest jednolite, to nie jest tak, że dno osobno i ściany na tym stawiane na piankę są, mam nadzieję? Jeśli tak, to w czym problem, w tym górnym połączeniu? Ono w końcu dość płytko pod ziemią będzie, aż tak wysokich wód grubntowych przynajmniej w mojej okolicy Marek nie ma.

 

J.

 

Szambo zamawiałem z tej firmy: http://www.salexpol.pl/

 

A co do szamba to jest jednolite, jednokomorowe, jedynie płytę najazdową oraz krąg mam połączony ze zbiornikiem na piankę. Łączenie te, w chwili obecnej znajduje się jakieś 30-40cm pod punktem zero ziemi i woda dostaje się do środka. No ale u mnie wódy gruntowe są na takim poziomie, że po tych deszczach wystarczy dołek zrobić na głębokość dwóch szpadli i będzie widać jak w dołku woda się zbiera.

Tak więc mam nadzieję, że Was ten problem nie będzie dotyczył, ale i tak dla własnego spokoju radziłbym obrobić łączenie jakąś zaprawą klejową lub betonem z domieszką wody szklanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas szambo też z okolic Radomia, montowane niestety na piankę :-? Od montażu minęło już sporo czasu, jeszcze nie zaglądaliśmy do środka - aż się boję :roll:

Wkrótce "oblukamy" czy zbiera się woda, czy szambo jest szczelne (jeszcze nie mieszkamy) - napiszę o efektach :wink:

 

U mnie woda dopiero w tym roku zaczęła nachodzić, montaż odbył się latem zeszłego roku.

Trzymam kciuki, aby u Was było dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szambo zamawiałem z tej firmy: http://www.salexpol.pl/

[...]

Tak więc mam nadzieję, że Was ten problem nie będzie dotyczył, ale i tak dla własnego spokoju radziłbym obrobić łączenie jakąś zaprawą klejową lub betonem z domieszką wody szklanej.

 

Salexpol odrzuciłem, bo właśnie kilka negatywnych opinii o nich znalazłem.

 

A co do pianki, to rzecz jasna sprawy dopilnuję, jedynie zamiast szklanej wody coś nowocześniejszego dam, bo szklaną wodę (a raczej "szkło wodne") jako uszczelniacz to tak jakoś zaraz po epoce lania do zaprawy krwi wrogów się stosowało, to dawno temu było ;)

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Salexpol odrzuciłem, bo właśnie kilka negatywnych opinii o nich znalazłem.

 

A co do pianki, to rzecz jasna sprawy dopilnuję, jedynie zamiast szklanej wody coś nowocześniejszego dam, bo szklaną wodę (a raczej "szkło wodne") jako uszczelniacz to tak jakoś zaraz po epoce lania do zaprawy krwi wrogów się stosowało, to dawno temu było ;)

 

J.

 

Jak ma w zwyczaju mój kierownik budowy mawiać, jeśli jest coś stare i sprawdzone, to po co szukać czegoś nowego i droższego ;)

A tak szczerze mówiąc to szkło wodne wychodziło najtaniej. Na 50kg betonu wystarcza 1l szkla wodnego, które kosztuje 10 zl. Zaprawa wodoszczelna, która kupowalem przy okazji innych hydroizolacji kosztowala mnie 250 zł za worek 25 kg :)

Tak więc rachunek ekonomiczny tym razem wskazal na szklo wodne ;)

 

A co do szamba to moje tez jest z atestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak korzystając z okazji, to chciałbym się zapytać czy ktoś z Was już kładł tynki zewnętrzne. Jeśli tak to jakie (akrylowe, silikatowe czy silikonowe - i jakiego producenta) i czy jesteście z nich zadowoleni.:)

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Właśnie pozostało mi 5 dni do wyboru producenta i rodzaju tynku. :-?

 

Dodam, że tynk będzie kładzony na styropian.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma w zwyczaju mój kierownik budowy mawiać, jeśli jest coś stare i sprawdzone, to po co szukać czegoś nowego i droższego ;)

A tak szczerze mówiąc to szkło wodne wychodziło najtaniej. Na 50kg betonu wystarcza 1l szkla wodnego, które kosztuje 10 zl. Zaprawa wodoszczelna, która kupowalem przy okazji innych hydroizolacji kosztowala mnie 250 zł za worek 25 kg :)

Tak więc rachunek ekonomiczny tym razem wskazal na szklo wodne ;)

 

 

Kupowany przeze mnie ze dwa tygodnie temu dodatek uszczelniający do betonu kosztował mnie jakieś 12zł za butelkę starczającą nie pamiętam na ile, ale 50kg betonu myślę, że spokojnie. A w przeciwieństwie do szkła wodnego nie wywoływał dodatkowego efektu polegającego na tym, że obrazowo mówiąc (i może trochę przesadzając, ale tylko trochę), przed jego użyciem należy sobie oczyścić przejście między betoniarką/taczką/kalfasem, gdzie beton się miesza, a miejscem, gdzie ma być użyty, ostrzec wszystkich wokół, żeby pod nogi nie wchodzili, starannie odmierzyć porcję do szybkiego zużycia, po czym ustawiając się w pozycji "do biegu gotowi" rozmieszać, BIEGIEM przenieść do celu i SZYBCIOREM zużyć, inaczej zwiąże jeszcze w wiadrze :lol:

 

Poza tym ze szkła wodnego pod wpływem wilgoci z czasem jakieś białe wykwity na betonie potrafiły wychodzić, nowoczesne preparaty natomiast dają bardzo fajną w murowaniu "tłustą" konsystencję i żadnych efektów ubocznych. Ten kupiony przeze mnie wręcz spowalniał wiązanie.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi jedno, rozrabiałeś ten dodatek z samym cementem, czy normalnie piasek, cement, trochę wody i uszczelniacz?

 

Dodatek jest płynny, jego się dodaje do normalnie mieszanej zaprawy (piasek+cement+woda+dodatek).

 

@bombel79 - powiedzmy, że wykwity w szambie by nie tylko nie przeszkadzały, ale wręcz nastrój dodatkowy robiły :lol: ale u mnie ten dodatek był potrzebny do murowania niecek kaskady przy oczku wodnym rodziców i tam brak wykwitów, a przede wszystkim nieekspresowe wiązanie było potrzebne bardzo.

Ostatnio zaś używałem tego dodatku do wykonania skraplacza home-made pod komin kominkowy Bolesławca.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam co do dodatkow do betonu to BETO SZCZEL MOZNA KUPIC NA SKLADACH dodatkowo na koniec wysmarowac folia w plynie tak jak na tarasy przed plytkami dodatek do betonu dodaje sie to wyrobionej masy jezeli szambo bedzie robione na gotowym betonie z betoniarni mozna zamowic u nich wodoszczelny pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak korzystając z okazji, to chciałbym się zapytać czy ktoś z Was już kładł tynki zewnętrzne. Jeśli tak to jakie (akrylowe, silikatowe czy silikonowe - i jakiego producenta) i czy jesteście z nich zadowoleni.:)

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Właśnie pozostało mi 5 dni do wyboru producenta i rodzaju tynku. :-?

 

Dodam, że tynk będzie kładzony na styropian.

 

Z góry dziękuję za informacje.

w zaleznosci od ceny jaka masz zaplacic ja osobiscie robie na budowach na tynkach KABE sa drogie ale wyglad jest super mozna zobaczyc na ulicy J . KAZIMERZA W MARKACH nie polecam ceresita bo sie zepsul majsterpol taki sobie i jeszcze jedna uwaga w zaleznosici na ile lat te tynki maja zachowac kolor i walory tak ze cena sie nie sugerowac polecam osobiscie KABE KREISEL WIODACE FIRMY POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...