Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jako, że działkę już mam, postanowiłem pójść dalej i załatwić wszelkie formalności potrzebne do wydania pozwolenia na budowę.

W UM w Markach dowiedziałem się, że na początek będę potrzebował map do celów projektowych, które musi zrobić uprawniony geodeta.

Mapy te później wykorzystam m.również in. przy składaniu wniosków o przyłączenie mediów.

 

Moje pytanie: jaka jest dalsza droga? Co jest jeszcze potrzebne do wydania pozwolenia na budowę?

Kiedy kupić projekt?

 

Ma ktoś kontakt do sprawdzonego i niedrogiego architekta, który dokona adaptacji projektu itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki koszt takiej mapki dla celów projektowych? W jakiej to skali?

 

Co do króków, to ja wiem tyle:

- mapa dla celów projektowych + akt notarialny i idziesz po przyłączach z wnioskiem o wydanie warunkó (gaz, woda, prad) - jesli nie masz ochoty po wszystkich, to tylko prad - a w projekcie robisz studnie i ogrzewanie alternatywnym żródłem energii (pozniej moze Ci sie odmienic)

 

Jak masz już papiery o warunkach przylacza, masz projekt - ktoś musi go wrysowac w mapkę i z tym skladasz o pozwolenie na budowe.

 

Nie wiem, czy coś jeszcze - może koledzy podpowiedza? Czy dla budowy szamba trzeba jakies dodatkowe papiery, czy tylko je wryzować w mapke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw mapa do celów projektowych, to podstawa, zamawiasz u geodety, jakieś 500 -600 zł, ale trwa ze 3 tygodnie.

 

Potem wodociagi, energetyka i gazownia. Uwaga, do energetyki musisz mieć na tej mapie narysowany dom, musi to architekt zrobić.

Na warunki przyłączenia z energetyki czeka się nawet 2 miesiące i dłużej, gazownia chyba ponad miesiac, wodociągi szybko - ze 2 tyg.

 

WODA - z warunkami technicznymi przyłączenia idziesz do fachowca od projektów, dajesz mu też mapę i rzut parteru domu on rysuje projekt i uzgadnia w ZUD - koszt 800-900 zł, trwa to miesiąc

 

GAZ - z warunkami przyłączenia, mapą i aktem własności idziesz do nich z wnioskiem o... podpisanie umowy ;-) to trwa ponoć parę miesięcy zanim tę umowę przygotuję - nie wiem ile bo ja właśnie na nią czekam, potem tak jak z wodą - projekt itd

 

PRĄD - wszystko zależy od warunków przyłączenia, ja czekam aż mi rozbudują sieć, zapłaciłam jakieś 800 zł za przyłącze (to oczywiście nie jest calość kosztów :lol: )

 

Pozwolenie na budowę - 4 egzemplarze projektu, druczek "wyłączenie z produkcji rolnej" i oświadczenie o prawie do gruntu (dostaniesz na miejscu w starostwie). Pamiętaj, żeby mieć ze sobą nr księgi wieczystej. Dodatkowo - wszystkie warunki przyłączenia mediów, projekt szamba, zgoda z gminy na zjazd na drogę gminną z działki (jeśli droga inna niż gminna to chyba zarzad dróg, ale nie wiem dokładnie), mapa do celów projektowych z wyrysowanym domem, plan zagospodarowania działki. Nie są konieczne projekty instalacji (gaz, woda, prąd).

Szambo musi być wrysowane na mapę razem z domem.

 

Na pozwolenie czeka się 3-4 tyg (tak obiecują, czy to prawda dowiem się niedługo, bo czekam właśnie na pozwolenie).

 

Cała ta papierologia trwa dość długo.

 

Dobrze mieć najpierw mapę i jednocześnie projekt domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kasiu za cenne rady :D

 

Tak więc, kiedy będę już miały mapy, najpilniejszym miejscem gdzie muszę się udać jest energetyka (długi czas oczekiwania).

 

Ale aby do nich (ZEWT) pójść muszę mieć wrysowany na mapach dom oraz szambo =>potrzebny architekt =>>> może poleci ktoś swojego :wink:

 

Ale żebym mógł pójść do architekta muszę mieć wybrany projekt domu.

 

Czy nie istnieje niebezpieczeństwo, że wybrany przeze mnie projekt, wg. architekta nie będzie się nadawał na mojej działce. Co wówczas?

 

Jaką kolejność praktykowaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie,

 

tak sie zastanawiam, czy z sama umową przedwstępną zakupu dzialki mogę zalatwiać jakies papiery (poza projektem indywidualnym, bo to nikomu nie przeszkadza) - czyli: geodeta? przylacza? mam cala dokumentacje, ale na sprzedającego ....

 

A co do geodety - to co poza zrobieniem mapki dla celów projektowych i chyba wbicia pakików pod wykop fundamentów jeszcze geodeta musi zrobic, w zwiazku z budowa domu?

 

Pozdrawiam wszystych w bardzo sloneczny poniedzialek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszecie o całej papierologii to pczywiście prawda. Ale... ;) Od siebie mogę dodać, że w energetyce istnieje możliwośc przyśpieszenia wydania warunków. Moje warunki wypisane były jakieś dwa tygodnie od złożenia wniosku, natomiast wydane po ok. 1,5 miesiąca :evil: Spotkałem się z opinią, że papiery drukowane są w krótkim czasie, natomiast dłuuugo czekają na podpis i pieczątkę u dyr. technicznego... czy tak jest na prawdę - nie wiem.

 

Mapy (4 egz.) kosztowały mnie 550 pln, więc jeżeli kogoś interesuje ta cena niech da info na priv.

 

Apropo... Jutro (najprawdopodobniej) odbiorę "ręcyma" żony decyzję/zezwolenie na wycinkę drzew i z całym kompletem dokumentów pojadę do Radzymina :D :D Ciekawe jak to będzie. Ktoś z Was wyżej pisał o jakimś projekcie szamba... Czy oznacza to, że samo wrysowanie "bryły" na mape nie wystarczy?? Trzeba robić jakiś dodatkowy projekt??

 

...ech. Idę sobie piffko łyknąć dla rozładowania emocji :roll:

 

Kasia_de do czego potrzebny jest numer księgi wieczystej w Starostwie? Pytam, bo ja jeszcze na swoją działeczkę księgi założonej nie mam - jeszcze się nie założyła ;)

 

moreti nie denerwuj tym słonecznym poniedziałkiem ;) Człek chętnie porobiłby już coś na działce, a tu bez "papierka" (czyt. PNB) ani rusz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy - jakie "zezwolenie na wycinkę drzew" ?????

 

ja mam cala zalesioną dzialke ... ale w planie jest budowlana - 50% czynej biologicznie - wiec po co pozwolenie na wyciken drzew? nie jest tak, ze wycinam sobie, byle wiecej niz 50% nie wyciać???

 

Co innego pewnie druga czesc mojej dzialki- tam mam ZIELEN IZOLACYJNĄ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starostwie składasz oświadzenie o prawie do dysponowania działką i tam trzeba wpisać nr księgi wieczystej, ale ile dbrze pamiętam, można ewentualnie podać nr aktu notarialnego

 

 

a czy znacie kogoś w energetyce, kto mógłby przyspieszyć przyłaczenie do sieci? :lol: ewentualne info na priv, bo ja wg warunków mam mieć prąd w czerwcu 2008 :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moreti zezwolenie... Więc od początku: W RDLP na ul. Grochowskiej składasz wniosek, oraz mapę z naniesionym budynkiem, podjazdami itd itp, czyli z zaznaczonymi miejscami do wyłączenia z produkcji leśnej. Ja akurat miałem określone, że nie mogę wyłączyć więcej jak 20% powierzchni działki. Ot i to jest właśnie to zezwolenie - po prostu sobie to tak nazwałem ;)

 

Kasia_de w energetyce możesz próbować pójść na układ. Ty zrobisz całą dokumentację techniczno prawną, łącznie z decyzją t.j. pozwoleniem na budowę linni energetycznej, a zakład zobowiąże się, że od otrzymania tego właśnie kompletu dokumentów wybuduje linnię w ciągu np. 2 miesięcy. Koszt jaki byś poniosła to ok 2500-3500 lub więcej. Same dokumenty wraz z decyzją "można" skompletować wciągu ok. 4-5 m-cy. Celowo słowo "można" napisałem w cudzysłowiu, bo termin jest naprawdę ruchomy i zależy od wielu czynników. Na przykład ZUD na wydanie opini ma 65 dni, a jak okaże się, że po drodze przebiegu linni wypadnie jakaś działka/grunt z nieuregulowanym stanem prawnym, czyli służebnościami na rzecz energetyki to sprawa może odciągnąć się nie wiadomo ile :evil: [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRobert: jesli chodzi o szambo to ja miałem w projekcie jego umiejscowanie oraz projekt techniczny z rozrysowaniem komór, pojemności itp

 

Kasia_de: jeśli masz chwilę to podpytam mojego elektryka który oficjalnie robi dla ZEW instalacje. Być może on pociągnie ci sprawę dokumentacji - wtedy to tylko 6 m-cy :)

 

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRobert,

Gdzieś powyżej chwaliłeś się, że wiesz jak wymusić na ZEWT, żeby budowanym przyłączem było przyłącze kablowe a nie tak jest im wygodniej przyłącze napowietrzne. Napisz na czym polega trick.

 

Występując o warunki przyłączenia wyraźnie zaznaczę, że mnie interesuje tylko i wyłącznie p. kablowe. O napowietrznym w ogóle nie chcę słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...