Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

to pewnie zalezy od tego jaka to jest robota (woda,gaz -przylacze lub/i instalacja gaz., kanalizacja), wiadomo budowa jest kazda inna, inne budynki,grunt, pora roku tez odgrywa znaczenia na wyceny, w kazdym razie. jesli zamierzasz sie budować to moim zdaniem warto poświecić te 2 godziny, podjechac do Szczepanika i Nasilowskiego z zapytac o ich ceny- wiadomo kazdy chce zaoszczedzic,bo kazda zlotowka sie przyda a na budowe potrzeba duuuuzo kasy...

a tak miedzy nami, to tez jest wazne jesli czasem wykonawca chce zrobic cos nie czekajac na urzedowy papierek:) ale jednym sie spieszy a innym nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

to pewnie zalezy od tego jaka to jest robota (woda,gaz -przylacze lub/i instalacja gaz., kanalizacja),

jeśli 2 firmy robią wycenę na taki sam zakres prac (woda + gaz(wraz z instalacją wewnętrzną gazową)) w takich samych warunkach gruntowo-wodnych, w tym samym terminie, taki sam projekt i wychodzi różnica w sumie ponad 1700 zł, to wolę poczekać tydzień dłużej. Szczególnie że do gazowni i tak potrzebny jest komplet kwitów więc wykonanie przyłącza wcześniej niewiele zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie STD wycenil taniej,a mi Szczepanik zrobil taniej o 1500zl, moze Nasilowski jest twoim dobrym wujkiem lub szefem, nie wnikam w to. ja tylko proponuje budujacym sie z Markach czy okolicach zeby odwiedzieli wczesniej 2 wykonawcow, porownali ceny i oszczedzali:) to wszystko, koncze ten temat:)

same projekty mediow zlecilem Nowakowi z Glebockiej, namiary mozna dostac w Wodociagu mareckim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do P.Łazickiego jest co prawda elektrykiem, ale co do ulozenia przewodow powinien sie znac, robi tez projekty instalacji.

tel 695 105 694

pozdro:)

 

Wiesz... dzięki, ale szczerze mówiąc wolałbym alarmiarza. Elektrykiem sam jestem i na ułożeniu przewodów znam się wystarczająco (jak myślę), ale rozsądnego rozłożenia czujek, tak żeby w efekcie otrzymać alarm faktycznie działający, a nie jedynie robiący dobre wrażenie na domownikach (bądź złe na okolicznych sąsiadach regularnie podrywanych na nogi fałszywymi alarmami) trochę się boje samodzielnie podjąć.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ewentualnie mogę polecić swojego alarmiarza. Numer 604 084 184 p. Andrzej S.

 

Wykonywał u mnie instalację oraz montował cały osprzęt. Wszystko chodzi bez zarzutów.

 

Polećcie jakiegoś dobrego alarmiarza, jak możecie.

 

Potrzebny mi na teraz ktoś do uzgodnienia rozłożenia przewodów, może być jako płatna usługa projektowa, ale nie wykluczam dalszej współpracy.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, 23 grudnia złożyłem wszystkie papiery w PINB, a 4 stycznia była już decyzja o dopuszczeniu do użytkowania - bez żadnej kontroli.

Szukam w necie i szukam i znaleźć nie mogę. Jakie dokumenty są potrzebne?

1. certyfikat energetyczny

2. nadanie numeru

3. opinia kominiarska

4. oświadczenia kier buda

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w necie i szukam i znaleźć nie mogę. Jakie dokumenty są potrzebne?

1. certyfikat energetyczny

2. nadanie numeru

3. opinia kominiarska

4. oświadczenia kier buda

???

Tu masz druk zgłoszenia zakończenia budowy, są tam też wymienione potrzebne dokumenty:

http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=2310&lang=

 

Oczywiście nie musisz im przynosić wszystkiego, co tam jest wymienione. Na pewno potrzebujesz jeszcze:

 

- dziennik budowy

- kopię pozwolenia na budowę

- oryginał projektu budowlanego i zagospodarowania działki

- protokoły odbioru przyłaczy

- jeśli masz szambo, to protokół z próby szczelności (ja miałem to w formie oświadczenia wykonawcy + atest higieniczny)

- protokół badania wewnętrznej instalacji elektrycznej lub oświadczenie elektryka ze stosownymi uprawnieniami

- inwentaryzację geodezyjną powykonawczą

 

Generalnie zawsze warto jest zadzwonić do nich i upewnić co i jak w odniesieniu do swojej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w necie i szukam i znaleźć nie mogę. Jakie dokumenty są potrzebne?

1. certyfikat energetyczny

2. nadanie numeru

3. opinia kominiarska

4. oświadczenia kier buda

???

Tu masz druk zgłoszenia zakończenia budowy, są tam też wymienione potrzebne dokumenty:

http://www.bip.powiat-wolominski.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=2310&lang=

 

Oczywiście nie musisz im przynosić wszystkiego, co tam jest wymienione. Na pewno potrzebujesz jeszcze:

 

- dziennik budowy

- kopię pozwolenia na budowę

- oryginał projektu budowlanego i zagospodarowania działki

- protokoły odbioru przyłaczy

- jeśli masz szambo, to protokół z próby szczelności (ja miałem to w formie oświadczenia wykonawcy + atest higieniczny)

- protokół badania wewnętrznej instalacji elektrycznej lub oświadczenie elektryka ze stosownymi uprawnieniami

- inwentaryzację geodezyjną powykonawczą

 

Generalnie zawsze warto jest zadzwonić do nich i upewnić co i jak w odniesieniu do swojej budowy.

 

Oczywiście nie zapominajcie o certyfikacie energetycznym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam do sprzedania 2 baraki.

 

Jeden barak - kontener budowlany o wymiarach 2,4m x 6m dla ekipy budującej i drugi barak - magazynek o wymiarach 2,5*2,4

 

Baraki mają konstrucję stalową czyli są na porządnej ramie ze stali a przestrzenie wypełnione są kombinacją płyt. Barak dla ekipy budującej ma jedno zakratowane okno i drzwi.

 

W środku znajdują się 4 szafy (bez łóżek) i elektryka. Drugi barak idealny jako magazynek, zamykany na kłódke.

 

W moim przypadku oba baraki służyły mi przez 2 lata na budowie jako magazynek i schronienie i sprawdziły się znakomicie zarówno w zimie jak i w lato.

 

Można je transportować przekładjąc pasy pod sopdem lub za pomocą uchwytów w górnej części używając zwykłej ciężarówki z HDS (ja tak zrobiłem).

 

Do odbioru osobistego na koszt kupującego w Markach koło Warszawy. Zdjęcia moge przesłać meilem. [email protected]

Cena: 1700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedania po budowie:

 

- stemple, ładne, proste i smukłe, po jednej budowie, już tylko 100-150 sztuk, cena 4zł/szt.

- betoniarka 200l, profesjonalna, nie hipermarketowy blaszak, bęben wraz z panewkami wymieniony i po jednej budowie, obracany obrotnicą na ślimaku, silnik 230V. Cena - 1000zł

- barakowóz, na kołach, z zaczepem do holowania, wewnątrz meble (4 miejsca do spania, biurko, fotele), będzie wolny od maja, cena - 4tys zł

- pręty zbrojeniowe AIIIN fi8mm, 12mb każdy, około 50 sztuk, cena - 1000zł/tona, czyli 5zł za pręt.

 

Barakowóz jest w tej chwili wystawiony na allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=957612092

 

Odbiór własny, z okolic ul. Kościuszki.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...