Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

U nas (Skrzetuskiego) planowana zmiana jest dramatyczna - z 80 na 30%, z dwóch kondygnacji do 4 (jak się ktoś uprze, przy płaskim dachu), w najlepszym wypadku do 3,5.

No to możecie mieć gorzej ode mnie jeśli ten plan przejdzie, bo u mnie tylko zmiana pow. biol. czynnej z 60% na 30%

Mi w tej wstępnej wersji pisma brakuje bardzo istotnego argumentu: spadku wartości działek z wybudowanymi już domami jednorodzinnymi.

Nikt nie chce mieszkać w domu stojącym wśród bloków nawet, jeśli są to stosunkowo niskie bloki i o małej liczbie mieszkań.

Zmiana planu w mojej okolicy nie jest tak drastyczna jak u was. Tak naprawdę część jest lepiej część gorzej.

jest 60% może być 30% pow. biol. czynnej

jest domy do 2,5 kondygnacji będzie do 3 kondygnacji (12m)

jest do 8 lokali w budynku będzie do 6 lokali w budynku

szaleństwa nie ma ze zmianą. Ale wolę jednak luźniej i więcej niż ciaśniej i mniej lokali.

A tego nie znałem. Ktoś zna prawdopodobieństwo zalania dla naszych rejonów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Magda - skąd dokładnie jesteś?

 

Artur - wydaje mi się, że grozi ci do 3,5 kondygnacji spokojnie (deweloperzy często budują kondygnacje po 2,50coś, nawet jak jest 2, 60 to większej różnicy nie ma - strop nie jest taki gruby. Zresztą - tak jak piszesz - przede wszystkim ta ciasna zabudowa - myślę, że ten punkt sprawia, że te grunty stają się bardzo atrakcyjne dla developerów.

 

Widziałeś tę mapę? http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7921601,sprawdz__czy_moze_cie_zalac__nowa_mapa.html

 

Spędzała mi sen z powiek podczas powodzi. Wtedy się dowiedziałam, że mieszkam na terenie zalewowym. I to niestety jest ta tzw. woda dwudziestoletnia, czyli raz na 20 lat statystycznie :(

Wtedy pocieszałam się, że to są tereny niezabudowane i jak wyleje ten kanałek, to woda będzie wsiąkać w grunt, co zmniejszy ewentualne szkody. A teraz chcą dopuścić coś takiego...

 

Znalazłam też jakiś zapis, że mają być zrobione takie mapy (w całym kraju) i dla terenów zalewowych w ogóle nie będą wydawane PnB: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/432280,na_terenach_zalewowych_nie_beda_wydawane_pozwolenia_na_budowe.html

 

Pisma nie trzeba składać osobiście, można pocztą (poleconym), ale ja wolę osobiście (poczta też jest daleko).

 

 

 

Tak teraz przeczytałam te moje notatki wcześniejsze i nie wiem, czy jasno się wyraziłam - skopiowałam sobie to co mówi Strategia rozwoju Marek, czyli np. że zabudowa ekstensywna miała być na krańcach miasta, albo że ma być ujednolicona zabudowa, grożące konsekwencje ekologiczne - czyli tak jakby to studium jest sprzeczne z tymi założeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

pełny szacun dla pracy..

można jeszcze wspomnieć o ale to niskie ..

prawo nie działa wstecz jak kupiliśmy działki obowiązywała zabudowa i zasady do których winnysmy się dostosować i tak było. w związku z tym koszty zostały poniesione na dostosowanie domów i infrastruktury do działek -to prawda. do dzisiaj wiele osób leci na studni szambie i ledwo zdobytym prądzie powód warunki zabudowy zniechęcały prawdziwy biznes bo za drogo. właściciele działek tak windowali ceny do chwili obecnej ze zwykły śmiertelnik nie kupi zwłaszcza ze mniej niż 1200 m nie kupisz wiec cena kosmos pozostali zbawcy i wybawcy Tego świata "ludzie biznesu" dla których nie ma żadnego wstydu i hamulców moralnych i etycznych..

 

krótko trzeba napisać o kosztach jakie spadły na nas żeby dostosować się do ówczesnej zabudowy

a po drugie co tak naprawdę kieruje pomysłodawcami zmian na tych terenach zalewowych jak sami napisali. fakt za rok wybory ludzie są pamiętliwi...

po trzecie kto uzbroi te tereny na terenach gminnych jak unia łata dziury i ostatnia inwestycja kanalizy to kasa UE więc tacy jak mu pozostaniemy sami sobie w XXI w 10 km od centrum stolicy ..to fakt

 

pisząc to nie chcę nikogo obrazić ani grozić

 

pytanie czy prawo działa wstecz? Co kieruje zmianami zabudowy? Kasa? Interesy-jakie? W imię czego poświęca się ekologię? kto chce zyskać a kto straci

 

Nadmieniam ze zabiorą się za pozostałe tereny. po wyborach?

Pozdro

MAGDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur - wydaje mi się, że grozi ci do 3,5 kondygnacji spokojnie (deweloperzy często budują kondygnacje po 2,50coś, nawet jak jest 2, 60 to większej różnicy nie ma - strop nie jest taki gruby. Zresztą - tak jak piszesz - przede wszystkim ta ciasna zabudowa - myślę, że ten punkt sprawia, że te grunty stają się bardzo atrakcyjne dla developerów.

Patrząc na biurowiec przy Kościuszki to we wszystko uwierzę. Ale ma być zapis, że 3 kondygnacje. No chyba że wysoka piwnica nie jest kondygnacją. Teraz jest 2,5 kondygnacji budują 3. Zakładam, że w Wołominie jednak chociaż trochę myślą i 3=3.

 

Widziałeś tę mapę? http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7921601,sprawdz__czy_moze_cie_zalac__nowa_mapa.html

 

Znalazłam też jakiś zapis, że mają być zrobione takie mapy (w całym kraju) i dla terenów zalewowych w ogóle nie będą wydawane PnB: http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/432280,na_terenach_zalewowych_nie_beda_wydawane_pozwolenia_na_budowe.html

Upsssss. Będę rył w Internecie. Może jeszcze coś o tym znajdę. Jest drobna różnica z naszym terenem jest określony jako obszary potencjalnego zagrożenia powodzią a nie obszary zagrożenia powodzią. To duża różnica.

Pisma nie trzeba składać osobiście, można pocztą (poleconym), ale ja wolę osobiście (poczta też jest daleko)..

Poczcie to ja nie ufam za dużo jest "doniesień" o zaginionych przesyłkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo nie działa wstecz jak kupiliśmy działki obowiązywała zabudowa i zasady do których winnysmy się dostosować i tak było. w związku z tym koszty zostały poniesione na dostosowanie domów i infrastruktury do działek -to prawda. do dzisiaj wiele osób leci na studni szambie i ledwo zdobytym prądzie powód warunki zabudowy zniechęcały prawdziwy biznes bo za drogo. właściciele działek tak windowali ceny do chwili obecnej ze zwykły śmiertelnik nie kupi zwłaszcza ze mniej niż 1200 m nie kupisz wiec cena kosmos pozostali zbawcy i wybawcy Tego świata "ludzie biznesu" dla których nie ma żadnego wstydu i hamulców moralnych i etycznych.

krótko trzeba napisać o kosztach jakie spadły na nas żeby dostosować się do ówczesnej zabudowy

Trochę nie tak. Nikt Ci nie każe teraz dostosowywać się do nowego (może) PZG. Natomiast z kosztami uzbrojenia terenu to inna bajka. Ale taki los kolonizatorów. Ziemia była stosunkowo tania to media drogie. Teraz ziemia droga ale z mediami łatwiej i taniej. Może ktoś nam kiedyś pomnik postawi jako pierwszym osadnikom :-D

a po drugie co tak naprawdę kieruje pomysłodawcami zmian na tych terenach zalewowych jak sami napisali. fakt za rok wybory ludzie są pamiętliwi...

po trzecie kto uzbroi te tereny na terenach gminnych jak unia łata dziury i ostatnia inwestycja kanalizy to kasa UE więc tacy jak mu pozostaniemy sami sobie w XXI w 10 km od centrum stolicy ..to fakt

Nie mieszajmy do tego polityki bo się zaraz zacznie jak na gazeta.pl. Taki mają pomysł i już. Byli by inni i by mieli inny pomysł. Lepszy? Gorszy? Można gdybać.....

pytanie czy prawo działa wstecz? Co kieruje zmianami zabudowy? Kasa? Interesy-jakie? W imię czego poświęca się ekologię? kto chce zyskać a kto straci

Nadmieniam ze zabiorą się za pozostałe tereny. po wyborach?

Pozdro

MAGDA

Prawo daje im możliwość zmiany PZG i korzystają z tego. Działają zgodnie z prawem (pomijając fakt sposobu poinformowania o wyłożeniu studium do wglądu).

Nam prawo daje możliwość protestowania. Jeśli nie uwzględnią protestów zawsze zostaje droga przez Sąd Administracyjny. Są jeszcze pozwy zbiorowe. Można trochę popieniaczyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa. naczelnik Andrzej KALINOWSKI, budynek B, parter, pok. nr 3, tel. 22 781 10 03, wew. 103

Wg pracownika wydziału nasz rejon jest zagrożony w 1% czyli woda 100-letnia nam grozi. Niby mało ale jednak ryzyko istnieje. Oj ubezpieczę się od zalania, ubezpieczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nam na pewno groziło zalanie tej wiosny. Miałam tę mapę (wydruk), w większej wersji, i nasze okolice (tylko nie pamiętam jaki to był obszar) były zaznaczone jako woda 20-letnia. Niestety. Wydaje mi się, że to zagrożenie nie było od Wisły, tylko od kanału Zerańskiego (poprzez Kanał Markowski czy jak mu tam).

 

Teraz szukałam i znalazłam to:

 

http://www.mmwarszawa.pl/8671/2010/6/8/warszawa-sprawdz-ktorym-ulicom-grozi-zalanie?districtChanged=true

 

Przeczytaj. mówią o wodzie 20-letniej i podają spis ulic (mapa obejmuje tylko W-wę, ale Lewandów i reszta cała zagrożona. Z tego co wiem, to to jest nowa mapa. Może oni posługują się starą mapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, nam na pewno groziło zalanie tej wiosny. Miałam tę mapę (wydruk), w większej wersji, i nasze okolice (tylko nie pamiętam jaki to był obszar) były zaznaczone jako woda 20-letnia. Niestety. Wydaje mi się, że to zagrożenie nie było od Wisły, tylko od kanału Zerańskiego (poprzez Kanał Markowski czy jak mu tam).

 

Teraz szukałam i znalazłam to:

 

http://www.mmwarszawa.pl/8671/2010/6/8/warszawa-sprawdz-ktorym-ulicom-grozi-zalanie?districtChanged=true

 

Przeczytaj. mówią o wodzie 20-letniej i podają spis ulic (mapa obejmuje tylko W-wę, ale Lewandów i reszta cała zagrożona. Z tego co wiem, to to jest nowa mapa. Może oni posługują się starą mapą?

Kanał Markowski (Długa). W czasie powodzi byłem i oglądałem jak się ma wys. wałów do poziomu wody, "w szczycie" był jeszcze duży zapas (przy okólnej)

Pamiętam, że były problemy z wałami na Długiej przy ul. Ostródzkiej. Osiedle tamtejsze zaczęło podtapiać czy jakoś tak.

Było nie było - temat przewodni pozostaje bez zmian - jak najwięcej protestów o gęstości zabudowy powinno wpłynąć do urzędu. Gotowiec jest. Drobne poprawki zrobić, podpisać i wysłać/zanieść osobiście.

Na końcu dodałem jeszcze:

Mamy nadzieję, iż przedstawiona argumentacja przyczyni się do uwzględnienia naszych wniosków w kolejnej wersji „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Marki”, tym bardziej iż jest ona w pełni zgodna z przyjętą w 2007r. „Strategią zrównoważonego rozwoju miasta Marki do 2020 roku”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może trochę odprężająco: -) Jakie działania dodatkowe należy podjąć po oddaniu budynku do użytkowania i zameldowaniu się?

Zmiany danych osobowych w pracy, bankach, firmach pomijam.

Chodzi o UM, US, sąd KW, WKU, i chyba tyle.

Teoretycznie Urząd Miasta został powiadomiony przez PINB.

Do US na pewno NIP-3. tylko nie wiem w jakim terminie. Może oś jeszcze?

WKU to jeszcze w ogóle istnieje?

Prawo jazdy i dowód rejestracyjny samochodu trzeba zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur, jeśli chodzi o kanał, to w czerwcu wałom groziło przerwanie, na Białołęce, nie w Markach. Coś tam umacniali bo przeciekało, była wielka akcja, ale strażakom udało się to opanować. No i na szczęście woda nie podeszła wyżej, a było już ze 20 czy 30 cm do szczytu wału. Widziałam foty i filmik jak ta woda płynęła, bo mój sąsiad ma w okolicy kogoś z rodziny i tam akurat byli (filmik był z jakiegoś mostku). Nie wyglądało to dobrze, mówię ci. Wydaje mi się, że w razie tzw. cofki byłaby bieda i to straszna. Oczywiście w przypadku przerwania wałów też niewesoło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

mam do zaoferowania ok 250 szt stempli budowlanych . Długość ok 3 m (część ok 2,80, część ok 3,10) . Całość do obejrzenia i odbioru przy ul. Kurpińskiego w markach.

 

Może ktoś moze polecić dobrą firmę wykonujacą szamba.

 

Pozdrawiam,

wojtek

602 674 168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
UWAGA! UWAGA! UWAGA! JUŻ OD 2 LAT NIEUSTANNIE OSTRZEGAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH PRZED NIESOLIDNĄ I WRĘCZ GROŹNĄ FIRMĄ BUDUJĄCĄ DOMY O NAZWIE REM-BUD KAZIMIERZ ROBERT LASIK z PODKARPACIA. SĄ WRĘCZ NIEBEZPIECZNI - JEŚLI COŚ IM SIĘ NIE SPODOBA TO TAK JAK W MOIM PRZYPADKU - ZAMURUJĄ CI WENTYLACJĘ!!!! - nie muszę chyba pisać co to oznacza. Dodatkowo: niesolidni, nieuczciwi, nieterminowi i brudasy. MÓWMY IM ....... WON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...