Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Ja wykonywałem u siebie izolację balkonu nad wykuszem i kolejność była taka:

1) 2xpapa termozgrzewalna wywinięta na ścianę - przynajmniej 10 cm (u mnie przed styropianem na elewacji). Jedna ułożona po długości, druga po szerokości.

2) folia izolacyjna czarna

3) styrodur 10 cm (czym grubszy tym cieplej) Pytanie tylko ile można włożyć.

4) znowu folia izolacyjna

5) wylewka betonowa ze spadkiem (posadzka - dobrze do tego dodać wodę szklaną)

6) folia w płynie ATLAS

7) gres

8.) brzegi przy cokołach obrobione tynkiem, przy oknach silikonem

 

 

Do tej pory nic nie cieknie do śrokda.

Jedyny mankament to taki, że obróbkę blacharską zrobiłem dopiero na wylewkę betonową. Teraz polecałbym robienie przed papą i przykrycie tego całą resztą. Wydaje mi się, że przy takim rozwiązniu nie byłoby zacieków na czole balkonu, które teraz mam. Wydaję mi się, że przy dużych ulewach woda przedostaje się pod płytki fugami, a następnie sobie elegancko spływa. Niestety gdzieniegdzie właśnie znajduje ujście pod obróbką blacharską.

 

Najbardziej wrażliwszym miejscem na przecieki jest łączenie całej izolacji ze ścianą i oknami.

 

Pewnie niedługo zacznie przeciekać. M.in. dlatego że spadek został wykonany dopiero na warstwie dociskowej z wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam elektryka do wykonania prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza energetycznego placu budowy). W warunkach mam słup żelbetowy ŻN-10, co jest chyba dość nietypowe, aczkolwiek ZEWT Wołomin jednak daje takie warunki. Pierwszy elektryk do którego zadzwoniłem (chciałby 1700zł za wykonanie przyłącza) bardzo się zdziwił, że to ma być słup ŻN. Generalnie chyba prowizorki robi się na słupach drewnianych. No ale jeśli ma być żelbetowy to taki będzie, zresztą na okolicznych działkach widziałem właśnie takie słupy. Ile to może kosztować? Poproszę jakieś namiary na sprawdzonych i niedrogich elektryków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tez jest dobre. Chyba widać, gdzie developy chcą coś zacząć budować. Bo robienie oświetlenia na ulicy z 3 domami na krzyż to jakoś nie wierzę, że gmina to robi bezinteresownie.

http://bip.marki.pl/pl/bip/przetargi/2011/20

11.1.3) Okreslenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zam6wienia: Przedmiotem zam6wienia jest opracowanie projekt6w budowlano-wykonawczych oświetlenia ulicznego na terenie miasta Marki. Przedmiot zam6wienia obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej na budowę oświetlenia ulicznego dla nizej wymienionych ulic: Lp. Nazwa ulicy. Dlugosc ulicy/odcinka [m]1. Tatarska - 145 2. Kamieniecka2363.

Modrzewiowa (od BI~kitnej do Granicznej) - 380 4. KurpiJiskiego (od ul. Brzechwy do ul. Karlowicza) - 324 5. Skowronia - 623 6. Poznanska -Iacznik 30, 30A, 30B, 30C - 120 7. Wisniowieckiego (od ul. Wolodyjowskiego do ul. Zagloby) - 308 8. Dmowskiego (od ul. Sobieskiego do ul. Srodkowej) - 350 9.o 0 Saturna - 260 10. Letnia (od nr 7 do nr 21) - 245 11. Mala (od ul. Piaskowej do ul. Sobieskiego) - 750 12.

Nalkowskiej (od Spacerowej do dzialki nr ew. 141) - 30013. Kolorowa (od Modrzewiowej do dzialki nr ew. 82) - 120 14. Marsa - 428 Wykonawca musi opracowac dokurnentacje projektowa...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niedługo zacznie przeciekać. M.in. dlatego że spadek został wykonany dopiero na warstwie dociskowej z wylewki.

 

A może macie jaką firmę godna polecenia do wykonania hydroizolacji tarasu ?

Ja w projekcie mam tak

posadzka(np terakota)

izolacja 2 x papa

wylewka zbrojona min 4 cm

styrodur 15 cm

płyta zelbet wg projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj m&m niewielki m05b

 

Na priv wysłałem Ci moją umowę, sam tworzyłem kilka dni.

Pozdrawiam

 

 

Hej pirawawa i wszyscy inni :)

 

Również zamierzam ruszyć z budową w Markach (wiosną 2012) i dlatego uprzejmie proszę o wzór Twojej umowy... oraz Was wszystkich, o polecenie ekipy do SSO.

 

Pozdrowienia,

Aleksander.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

A to widzieliście? Chyba jednak developerzy mają większe wpływy :-(

 

http://bip.marki.pl/pl/bip/px_0007.2011.067.pdf

...............................

W niektórych punktach firmy developerskie dostały pstryczka w nos, a gdzieniegdzie mieszkańcom niedawno wybudowanym-będą spadały pety z wieżowców do komina :o(

 

Co do oświetlenia uliczek-to jedna z nich chyba ten zaszczyt osiągnęła tylko dzięki nowej 6-el szeregówce budowanej na sprzedaż.

 

 

Szukam projektanta do zmian w projekcie, chyba zdecydujemy się na projekt DOMINANTY - Dżin2G.

 

 

Jesteśmy na początku chyba wyboistej drogi papierkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście, już zaprawieni w budowlanym boju, popatrzeć bardzo krytycznym okiem na ten projekt domu Dżin2G?

 

http://www.dominanta.pl/oferta/dzin_2G.html

 

Potrzebuje takich zmian, gdybyśmy ten projekt kupowali:

- część mieszkalną odwrócić tak, aby od ulicy znajdowały się takie elementy parteru: wjazd do garażu, okno w pokoiku, okno z pokoju dziennego.

- od podwórka zaś zrobić to co w projekcie jest od ulicy, czyli: kotłownię, wejście do domu, okno kuchenne.

- wejście na piętro zrobić wygodne, bez kręconych schodów od razu zaczynające się w wiatrołapie.

-łazienkę na parterze powiększyć i wsunąć choćby pod schody, aż do drzwi do kotłowni

- z wiatrołapu wejście do niezależnego mieszkania na parterze, a schodami do niezależnego na piętrze.

- zlikwidować komin i kominek na środku części dziennej parteru.

- zrobić właz na dach z korytarza na piętrze.

- podwyższyć poddasze kilkoma cegłami/ale jak to sprawdzić nie mając projektu?/

- strop betonowy nad poddaszem, ale nie wiem jaki jest w projekcie-bo go nie kupiłam.

- zlikwidować balkoniki na bokach domu a zostawić drzwi i barierki

-zlikwidować słupki na piętze na środku pomieszczeń

-zrobic na piętrze łazienkę przy schodach

 

 

Nie ma osób budujących ten projekt, ciekawe dlaczego?

 

 

Myślę także nad projektem FLORENTYNA z I.M.Projekty

 

Jaką metodę stosowaliście przy grzebaniu w necie?

 

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje takich zmian, gdybyśmy ten projekt kupowali:

- część mieszkalną odwrócić tak, aby od ulicy znajdowały się takie elementy parteru: wjazd do garażu, okno w pokoiku, okno z pokoju dziennego.

- od podwórka zaś zrobić to co w projekcie jest od ulicy, czyli: kotłownię, wejście do domu, okno kuchenne.

Czyli tak naprawdę chcesz odwrócić o 180* garaż. wygląda na bezproblemowe. Tylko ten taras obok wjazdu do garażu i od frontu....

- wejście na piętro zrobić wygodne, bez kręconych schodów od razu zaczynające się w wiatrołapie.

Kiepski pomysł. Szczególnie na zimę w naszym klimacie. Wchodząc z wiatrołapu jeszcze bardziej skracasz schody a na piętrze nie ma za dużo miejsca, żeby je wyciągnąć. Można przedłużyć na dole ale się zrobi węższe przejście do garażu i nie będzie jak powiększyć łazienki.

-łazienkę na parterze powiększyć i wsunąć choćby pod schody, aż do drzwi do kotłowni.

Nie wnikam po co Ci taka łazienka na parterze. Na moje potrzeby byłaby wystarczająca.

- z wiatrołapu wejście do niezależnego mieszkania na parterze, a schodami do niezależnego na piętrze.

Trzeba było pisać na początku, że potrzebyujesz dom dwupokoleniowy/dwurodzinny. chyba lepiej się za takimi rozejrzeć niż przerabiać standardowe jednorodzinne.

- zlikwidować komin i kominek na środku części dziennej parteru.

Kwestia gustu. Ale kominy wentylacyjne też tam są. Chyba, że będzie wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna zrównoważona.

- zrobić właz na dach z korytarza na piętrze.

jak sobie życzysz ;-)

- podwyższyć poddasze kilkoma cegłami/ale jak to sprawdzić nie mając projektu?/

zwykle kończy się popsuciem wyglądu zewnętrznego domu. Zaburzeniem proporcji. Jeśli chcesz mieć więcej nad głową na piętrze rozejrzyj się za nowszymi "pudełkami" z dachem płaskim.

- strop betonowy nad poddaszem, ale nie wiem jaki jest w projekcie-bo go nie kupiłam.

nierealne przy dachu spadzistym. strop nad poddaszem drewniany obłożyny np płytami GK.

- zlikwidować balkoniki na bokach domu a zostawić drzwi i barierki

A i owszem. dlaczego nie.

-zlikwidować słupki na piętze na środku pomieszczeń

przy konstrukcji więźby płatwiowo-kleszczowej nie zrobisz tego bo Ci się dach poskłada przy większej wichurze. Niestety będzie trzeba z nimi żyć

-zrobic na piętrze łazienkę przy schodach

ale zamiast jednej z obecnych? dodatkowa trzecia? w którym pomieszczeniu?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:no:

 

 

Dzięki za zainteresowanie

Potrzebuje takich zmian, gdybyśmy ten projekt kupowali:

- część mieszkalną odwrócić tak, aby od ulicy znajdowały się takie elementy parteru: wjazd do garażu, okno w pokoiku, okno z pokoju dziennego.

- od podwórka zaś zrobić to co w projekcie jest od ulicy, czyli: kotłownię, wejście do domu, okno kuchenne.

Czyli tak naprawdę chcesz odwrócić o 180* garaż. wygląda na bezproblemowe. Tylko ten taras obok wjazdu do garażu i od frontu....

Garaż zostałby wg projektu, a część mieszkalna odwróciłaby się, czyli okno od pokoiku i pokoju dziennedo wychodziłyby na ulicę.Te ganeczki do likwidacji. Nad wejściem do budynku i kotłowni od strony podwórka byłby przeciągnięty w dół dach.

 

- wejście na piętro zrobić wygodne, bez kręconych schodów od razu zaczynające się w wiatrołapie.

Kiepski pomysł. Szczególnie na zimę w naszym klimacie. Wchodząc z wiatrołapu jeszcze bardziej skracasz schody a na piętrze nie ma za dużo miejsca, żeby je wyciągnąć. Można przedłużyć na dole ale się zrobi węższe przejście do garażu i nie będzie jak powiększyć łazienki.

Wypatrzyłam na innych projektach, że wystarczy ok 2x2 m aby takie schody zrobić-tu w projekcie jest tyle akurat do wejścia do kotłowni/garażu.

 

-łazienkę na parterze powiększyć i wsunąć choćby pod schody, aż do drzwi do kotłowni.

Nie wnikam po co Ci taka łazienka na parterze. Na moje potrzeby byłaby wystarczająca.

 

- z wiatrołapu wejście do niezależnego mieszkania na parterze, a schodami do niezależnego na piętrze.

Trzeba było pisać na początku, że potrzebyujesz dom dwupokoleniowy/dwurodzinny. chyba lepiej się za takimi rozejrzeć niż przerabiać standardowe jednorodzinne.

Nie ma takich projektów, to co szukaliśmy od miesięcy to koszmarki lub cudaki. mamy małą działkę 20m w głąbx29m szer od ulicy.

 

- zlikwidować komin i kominek na środku części dziennej parteru.

Kwestia gustu. Ale kominy wentylacyjne też tam są. Chyba, że będzie wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna zrównoważona. Przesunąć ją może do kuchni??

 

- zrobić właz na dach z korytarza na piętrze.

jak sobie życzysz ;-) A jak wchodzic inaczej na dach?

 

- podwyższyć poddasze kilkoma cegłami/ale jak to sprawdzić nie mając projektu?/

zwykle kończy się popsuciem wyglądu zewnętrznego domu. Zaburzeniem proporcji. Jeśli chcesz mieć więcej nad głową na piętrze rozejrzyj się za nowszymi "pudełkami" z dachem płaskim.

Taki projekt nie wchodzi w grę, wszyscy wokoło normalne mają dachy...

 

- strop betonowy nad poddaszem, ale nie wiem jaki jest w projekcie-bo go nie kupiłam.

nierealne przy dachu spadzistym. strop nad poddaszem drewniany obłożyny np płytami GK.

Na innym forum wypowiadał się tak ktoś budujący Dżina2G

 

- zlikwidować balkoniki na bokach domu a zostawić drzwi i barierki

A i owszem. dlaczego nie.

 

-zlikwidować słupki na piętrze na środku pomieszczeń

przy konstrukcji więźby płatwiowo-kleszczowej nie zrobisz tego bo Ci się dach poskłada przy większej wichurze. Niestety będzie trzeba z nimi żyć Ale jak?Pośrodku łózka tulić?? To jak z tego wybrnąć- kombinować z pomieszczeniami aby je wmurować w ścianki?

 

-zrobic na piętrze łazienkę przy schodach

ale zamiast jednej z obecnych? dodatkowa trzecia? w którym pomieszczeniu? Tak, nad tzw sienią na parterze, spiżarką a zlikwidować tę w sypialni w macierzystym projekcie

 

 

 

.................

CZY MOŻNA KUPIĆ PROJEKT DO OBEJRZENIA PRZEZ ARCHITEKTA ADOPTUJĄCEGO I GO ODESŁAĆ wg ustawy o zakupach na odległość-jak myślicie?

 

Pozdrawiam:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZY MOŻNA KUPIĆ PROJEKT DO OBEJRZENIA PRZEZ ARCHITEKTA ADOPTUJĄCEGO I GO ODESŁAĆ wg ustawy o zakupach na odległość-jak myślicie?

Pozdrawiam:bye:

 

Ja zrobiłem inaczej. poprosiłem mailowo o skany rzutów parteru i piętra, przekroje oraz widok elewacji. Nie robili problemów z podesłaniem. Gdyby nie chcieli to bym szukał innej pracowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to taras na gruncie czy nad ogrzewanym pomieszczeniem ?

 

nad ogrzewanym, ale wg kier bud ma być tak:

-roztwór do gruntowania

-papa termozgrzewalna

- styrodur

-wylewka ze spadkiem

- gruntowanie

-folia w płynie lub ceresit 166 czy jakieś tam inne świństwo na , które można położyć płytki

to tak z pamięci

Mam jeszcze jakiś rysunek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...