Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

nad ogrzewanym, ale wg kier bud ma być tak:

-roztwór do gruntowania

-papa termozgrzewalna

- styrodur

-wylewka ze spadkiem

- gruntowanie

-folia w płynie lub ceresit 166 czy jakieś tam inne świństwo na , które można położyć płytki

to tak z pamięci

Mam jeszcze jakiś rysunek

Zmień kierownika

- jeśli spadek nie był wykonany na płycie żelbetowej to najpierw zrób warstwę spadkową, pamiętaj o zagruntowaniu podłoża zgodnie z wytycznymi producenta masy wyrównawczej

- dopiero na to paroizolację, np z papy

- na to izolację ze styroduru (nie zwykłego styropianu posadzkowego)

- wylewka min 5 cm

- izolacja z masy uszczelniającej pod płytki

- płytki na kleju elastycznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Zmień kierownika

- jeśli spadek nie był wykonany na płycie żelbetowej to najpierw zrób warstwę spadkową, pamiętaj o zagruntowaniu podłoża zgodnie z wytycznymi producenta masy wyrównawczej

- dopiero na to paroizolację, np z papy

- na to izolację ze styroduru (nie zwykłego styropianu posadzkowego)

- wylewka min 5 cm

- izolacja z masy uszczelniającej pod płytki

- płytki na kleju elastycznym

 

z tym spadkiem to ciekawe co mówisz

np tu jest spadek po ociepleniu

http://obudowaniu.pl/izolacja_tarasu.html

 

sam już nie wiem, przeglądałem fora i ludzie różnie robią.

Jeden gość stwierdził,że jak dokładnie wykonane sa wszystkie etapy to tak naprawdę nieważne gdzie jest ten spadek, trza nie robić tarasu :) nie będzie problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym spadkiem to ciekawe co mówisz

np tu jest spadek po ociepleniu

http://obudowaniu.pl/izolacja_tarasu.html

 

sam już nie wiem, przeglądałem fora i ludzie różnie robią.

Jeden gość stwierdził,że jak dokładnie wykonane sa wszystkie etapy to tak naprawdę nieważne gdzie jest ten spadek, trza nie robić tarasu :) nie będzie problemu

Zamiast przeglądać fora i porady expertów o niewiadomym pochodzeniu proponuję ci przestudiować wytyczne wykonania izolacji producentów materiałów, np. Izohan, Sopro. Na swoich stronach mają rozrysowane detale i kolejność poszczególnych warstw.

Pierwszą warstwę musisz mieć ze spadkiem, po to aby pozbyć się ewentualnej wilgoci spod ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast przeglądać fora i porady expertów o niewiadomym pochodzeniu proponuję ci przestudiować wytyczne wykonania izolacji producentów materiałów, np. Izohan, Sopro. Na swoich stronach mają rozrysowane detale i kolejność poszczególnych warstw.

Pierwszą warstwę musisz mieć ze spadkiem, po to aby pozbyć się ewentualnej wilgoci spod ocieplenia.

dzieki za info.

został mi jeszcze tylko temat, ocieplenia stropu na strychu nieogrzewanym

czyli czym, jakiej grubości i czy przy styropku dawać folie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Czy ktoś wie gdzie można sprawdzić czy dla danego terenu wymagane jest wykonanie badania geotechnicznego?

Działka jest w strefie o utrudnionych warunkach gruntowo-wodnych i zachodzi takie podejrzenie, a nie wiem gdzie się upewnić. W urzędzie miasta? W starostwie?

 

:bash:

Mam jeszcze cieplutki wypis i wyrys z UM Marki, warunki zależą od grupy posiadania działki- moja to "MARKI II"

W nim jest informacja, że pełna treść MPZP zawarta jest na stronie

bip.marki.pl/pl/bip/wizja/04

 

 

Przebrnęłam przez caaałe mareckie forum budowlane. TO KOPALNIA REFERENCJI, SPRAWDZONYCH NA WŁASNEJ BUDOWIE.

 

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM TU PISZĄCYM ZA WIELOLETNIE STARANIA ABY POMAGAĆ POCZĄTKUJĄCYM.

 

 

 

Proszę uprzejmie o kropeczkę w rejonie Skowronia- Orla-Sokola-Wesoła

 

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam elektryka do wykonania prowizorki budowlanej (tymczasowego przyłącza energetycznego placu budowy). W warunkach mam słup żelbetowy ŻN-10, co jest chyba dość nietypowe, aczkolwiek ZEWT Wołomin jednak daje takie warunki. Pierwszy elektryk do którego zadzwoniłem (chciałby 1700zł za wykonanie przyłącza) bardzo się zdziwił, że to ma być słup ŻN. Generalnie chyba prowizorki robi się na słupach drewnianych. No ale jeśli ma być żelbetowy to taki będzie, zresztą na okolicznych działkach widziałem właśnie takie słupy. Ile to może kosztować? Poproszę jakieś namiary na sprawdzonych i niedrogich elektryków.

 

U nas jest ciekawiej- MAMY SŁUP W ROGU działki z linią elektryczną a musimy sobie postawić słup- prowizorkę ......:bash:

Mamy przy działce wodę- a musimy robić projekty ....:bash:

Mamy gaz ok 17 m od działki- a znowu j.w. :bash:

 

Słuchajcie, jak się wywinąć przed projektem i przyłączaniem szamba w oczekiwaniu na kanalizację, która prawdopodobnie będzie razem z naszym odbiorem, czyli może w przyszłym dziesięcioleciu. Podobno do przydomowej oczyszczalni niepotrzebne projekty- to może tak zrobić w projekcie aby przetrwać papierkowy czas oczekiwania na kanalizację.

 

Pozdrawiam i podziwiam tych na mecie budowlanej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash:

Mam jeszcze cieplutki wypis i wyrys z UM Marki, warunki zależą od grupy posiadania działki- moja to "MARKI II"

W nim jest informacja, że pełna treść MPZP zawarta jest na stronie

bip.marki.pl/pl/bip/wizja/04

 

 

:hug:

 

Tam jest to samo co w wypisie:

Sposób posadowienia i podpiwniczenia obiektów budowlanych musi uwzględniać utrudnione warunki

gruntowo - wodne

 

tylko czy to oznacza, że MUSZĘ zrobić to badanie geotechniczne czy mogę się pozastanawiać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest to samo co w wypisie:

Sposób posadowienia i podpiwniczenia obiektów budowlanych musi uwzględniać utrudnione warunki

gruntowo - wodne

 

tylko czy to oznacza, że MUSZĘ zrobić to badanie geotechniczne czy mogę się pozastanawiać? ;)

 

Na końcu mojego wypisu USTALENIA PRZEJŚCIOWE są słowa, że jeśli w terenie MARKI II zakończono wydobycie przed wejściem w życie niniejszego planu.

 

Też nie wiem, ale pójdę i zapytam

 

Jednak jestem za badaniami, nawet gdyby nie były konieczne. Nie wywalę 500 tys zł na budowę w stanie developerskim aby ryzykować 700/800zł.

pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie można sprawdzić czy dla danego terenu wymagane jest wykonanie badania geotechnicznego?

Działka jest w strefie o utrudnionych warunkach gruntowo-wodnych i zachodzi takie podejrzenie, a nie wiem gdzie się upewnić. W urzędzie miasta? W starostwie?

 

Pod budowę domku jednorodzinnego nie ma konieczności opracowywania badań geotechnicznych. Zgodność gruntu pod posadowienie budynku z gruntem przyjętym w projekcie do obliczeń powinien potwierdzić Kierownik Budowy. Jeśli grunt jest niewystarczający do posadowienia to konieczne jest dalsze kopanie.

Warto jest jednak zrobić badania aby wiedzieć co jest pod spodem, aby projektant dokonał adaptacji do warunków lokalnych posadowienia np. projektując szersze ławy, a wykonawcy oszczędzić możliwości żądań wynagrodzenia za prace dodatkowe wynikające np z przekopywania działki w poszukiwaniu gruntów nośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0-604953163 - 50 zł mb na dzień 22.07.2011 - Polecam

Dziekuję za namiar.

Ze swojej strony mogę zaoferować super ekipę do SSO, dachu,tynków.

Architekta do adaptacji projektu mam super, problemu z pozwoleniem na budowę żadnych.

Szczegóły na [email protected]

 

Poszukuję jeszcze ekipy do ocieplenia poddasza,jeśli ktoś ma z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę zaoferować super ekipę do SSO, dachu,tynków.

Architekta do adaptacji projektu mam super, problemu z pozwoleniem na budowę żadnych.

Szczegóły na [email protected]

 

 

 

Bardzo proszę o namiar na uczciwą i rzetelną ekipę do SSO, chyba najwcześniej będzie potrzebna od czerwca przyszłego roku.

 

 

Trafiliśmy na taki problem, że wyć się chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu mojego wypisu USTALENIA PRZEJŚCIOWE są słowa, że jeśli w terenie MARKI II zakończono wydobycie przed wejściem w życie niniejszego planu.

 

Też nie wiem, ale pójdę i zapytam

 

Jednak jestem za badaniami, nawet gdyby nie były konieczne. Nie wywalę 500 tys zł na budowę w stanie developerskim aby ryzykować 700/800zł.

pa

 

Jesli rozpoczynasz budowę w rejonie Wesoła - Sokola - Orla -Skowronia to myślę, że warto zrobić badania , a przede wszytkim porozmawiać z sąsiadami doradzą bardzo wiele - z uwagi na nośność gruntu w większości budynki posadowione są tutaj na płytach fundamentowych (choć nie wszystkie).

W razie czego służymy radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...