Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

Pod budowę domku jednorodzinnego nie ma konieczności opracowywania badań geotechnicznych. Zgodność gruntu pod posadowienie budynku z gruntem przyjętym w projekcie do obliczeń powinien potwierdzić Kierownik Budowy. Jeśli grunt jest niewystarczający do posadowienia to konieczne jest dalsze kopanie.

Warto jest jednak zrobić badania aby wiedzieć co jest pod spodem, aby projektant dokonał adaptacji do warunków lokalnych posadowienia np. projektując szersze ławy, a wykonawcy oszczędzić możliwości żądań wynagrodzenia za prace dodatkowe wynikające np z przekopywania działki w poszukiwaniu gruntów nośnych.

 

Przekonaliście mnie. ;)

Nie ma u mnie metra luzu jeśli chodzi o miejsce gdzie można postawić dom więc trzeba będzie wysupłać. Ktoś przećwiczył już geologów i może się podzielić namiarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Jesli rozpoczynasz budowę w rejonie Wesoła - Sokola - Orla -Skowronia to myślę, że warto zrobić badania , a przede wszytkim porozmawiać z sąsiadami doradzą bardzo wiele - z uwagi na nośność gruntu w większości budynki posadowione są tutaj na płytach fundamentowych (choć nie wszystkie).

W razie czego służymy radą.

 

 

 

Lobelia606- kochana jesteś, dziękuję

Odpisałam w PW

Geolog był obejrzeć w ub tygodniu-ale czekamy na obeschnięcie grzęzawiska aby mógł wjechać autem ze sprzętem

 

.:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonaliście mnie. ;)

Nie ma u mnie metra luzu jeśli chodzi o miejsce gdzie można postawić dom więc trzeba będzie wysupłać. Ktoś przećwiczył już geologów i może się podzielić namiarami?

 

 

 

Jak sprawdzę swojego geodetę i zobaczę wysokość faktury, jakość badań, opis- to podam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGE Wołomin chce żeby usytuowanie domu na mapce, którą trzeba złożyć z wnioskiem o warunki przyłącza prądowego, zrobił architekt. Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić z czego to wynika skoro wszystkim innym wystarczy jak sama naszkicuje gdzie przewiduję dom? Uzasadnieniem jest " a jak Pani mi narysuje w jednym rogu a potem postawi w drugim to co? ..." Nie przemawia to do mnie jakoś. Ktoś sprawdzał czy jednak przyjmują jak się samemu naszkicuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie radziłabym, a dlaczego? bo to Wołomin i tyle. Każdy elektryk pracujący na tym terenie powie ci że gdzie indziej można ale w Wołominie rządzą się własnym widzimisię. Ale zawsze możesz spróbować jeśli tylko masz czas na bawienie się w poprawki. Najwyżej ci odrzucą lub przyjmą i odmówią wydania warunków i będziesz składać od nowa. Ta specyfika działania dotyczy zresztą wszystkich wołomińskich urzędów. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj... A jak jeszcze nie wiadomo jaki będzie ten dom to co architekt ma narysować?

Przyjeli. Czyli rozumiem, że " i tak Pani to nie minie" mam odczytywać jako zapowiedź dłuższej zabawy?

 

Proponuję zadać im pytanie jak w takim przypadku osoba nie będąca właścicielem działki (planująca np jej zakup) może sprawdzić możliwość podłączenia prądu. Takie osoby również mogą wystąpić o wydanie warunków i nie muszą robić projektu, dostarczają jedynie mapę z zaznaczoną planowaną realizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika że zdrowy rozsądek nie ma tu nic do rzeczy. Przećwiczyłam to z Wyszkowem (Wołomin poszedł mi w miarę gładko bo się z nimi nie kłóciłam). Chciałam założyć prąd na pustej rekreacyjnej działce (ogrodzonej ale bez domku), żeby móc kosić trawę i podłączać hydrofor, okazało się że musze mieć dom/budynek żeby mi prąd założyli, opcja że chcę tylko skrzynkę do której moge podpiąć przedłużacz absolutnie nie wchodziła w grę.

Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego to dla nich takie ważne, gdzie dokładnie ma stać dom, skoro i tak chodzi o słup/skrzynkę z budowlanym, przecież na etapie budowy nikt nie podłącza prądu do DOMU. Jak już dom stoi i chce się przełączyć na docelowy to wtedy rozumiem, ale tak to tylko widzimisię i pokazanie klientowi gdzie jest jego miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zadać im pytanie jak w takim przypadku osoba nie będąca właścicielem działki (planująca np jej zakup) może sprawdzić możliwość podłączenia prądu. Takie osoby również mogą wystąpić o wydanie warunków i nie muszą robić projektu, dostarczają jedynie mapę z zaznaczoną planowaną realizacją.

 

Jak będę pamiętać przy odbieraniu warunków (no w końcu kiedyś będą musieli wydać) to zapytam. Mnie kazali ksero aktu własnosci zostawić więc nie wiem czy w ogóle da rade załatwić warunki przyłącza na "niewłaściciela".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie rozumiem, dlaczego to dla nich takie ważne, gdzie dokładnie ma stać dom, skoro i tak chodzi o słup/skrzynkę z budowlanym, przecież na etapie budowy nikt nie podłącza prądu do DOMU. Jak już dom stoi i chce się przełączyć na docelowy to wtedy rozumiem, ale tak to tylko widzimisię i pokazanie klientowi gdzie jest jego miejsce.

 

Z informacji które uzyskałem w Wołominie muszą wiedzieć jak będzie stał dom, gdzie będzie wjazd, aby ewentualnego słupa w bramie nie postawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie stawiają słupa z prądem na terenie czyjejś działki tylko ciągną prąd wzdłuż drogi a słup z budowlanym to stawia inwestor z elektrykiem. A wjazd na działkę jeśli jest wrysowany na mapkę to inwestor udostępni plany, jeśli to dopiero potencjalny inwestor to sobie później dopasuje wjazd do obecności słupów albo będzie się bawił w przesuwanie. Tzn. ja rozumiem że jest to tłumaczenie "na odczepnego" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do sprzedania pozostałości po tynkach 30 szt. narożników 3m długości 2zł/szt. kilka listew do okien 2zł/mb tyle że zapomniałem zmierzyć ile mają długości.

Po posadzkach zostało mi 3 paczki styropianu gr. 5cm w paczce 6m2 i paczka 3cm w paczce 10 m2 30zł/paczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

sprzedam za symboliczną złotówkę za sztukę:

kupkę pustaków ceramicznych Leier thermopor 11,5 P+W - 11,5 cm x 37,5 cm x 23,8 cm - np. na ścianki działowe

http://www.leier.pl/markowicze/katal...ermopor_11.php

górkę pustaka ceramicznego U-220 Markowicze 11,8 cm x 25 cm x 22 cm

http://www.cozaile.pl/technologia-mu...y/pustak-u-220

 

patyk z erbetką też odsprzedam za syboliczną kwotę

 

przybywajcie

 

Odbiór własny z Wawra,okolice ul.Marsa

zapraszam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...