Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

MARKI i okolice ;)


mr718

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

nio dobra... w dzisiejszym "biznesplanie" do wykonania mam kilka telefonów tu i tam, celem doinformowania się jaką ścieżkę muszę wydeptać w kierunku otrzymania pozwolenia na budowę ;) Jak to jest z tym odlesieniem działki? Dobrze rozumiem, że najpierw trzeba zrobić adaptację, a później napisać pisemko o odlesienie tego kawałka pod budynek, podjazdy itp... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam liczne grono z Marek :) Z tego co widzę - jest nas więcej, tyle że rozsianych po innych wątkach :)

Jestem na etapie wyboru technologii - mam działeczkę (ul. Mickiewicza) i wybrany projekt. Po przewertowaniu setek projektów wybór podobnie jak u Was - padł na Archipelag. http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=432. Oczywiście im dalej w las tym więcej drzew. Projekt jest oczywiście w ytongu, ale im więcej o nim czytam i słucham, to tym bardziej mi się ytonga odechciewa. kirkris - - Twoja opinia co do kosztów eksploatacji ytonga potwierdza to co słyszę z innych źródeł. Choć przyznam - wolałbym, by projekt dał mi korzystne dla mnie rozwiązania , a nie dla producenta. :o Ciekaw jestem w jakiej technologii budowaliście (grub. ścian i z czego + ile ocieplenia)? kirkris -Martwi mnie to co pisałeś o okładzinach z piaskowca - czy jakoś udało Ci się rozwiązać ten problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpuściłem sobie piaskowiec :)

teraz mam "bonie" styropianowe - ale wyszły rewelacyjnie :lol:

niedługo pokaże fotki

 

trochę bałem się, że za jakiś czas będę łapał kawałki okładzin po całym podwórku :cry:

 

ściana to 24cm BK 600 + 15 cm styropian :)

 

nie masz wrażenia że pokoje na górze są małe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirkris... dzięki za info. Tak myślałem, że sprawa odlesienia otrze się o RDLP. Dzisiaj dzwoniłem do Wydziłu Budownictwa w Radzyminie i tam pewana "rozmówczyni" powiedziała mi że odlesienie załatwie u nich w WB :o Przyznam, że powiedziała to baaaaaardzo niepewnym głosem, więc wiadomo było, że coś jest nie tak ;)

 

Budowniczy007. Witamy ;) Ja swój kawałek ziemii mam jakiś kilometr na północ od Ciebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściana to 24cm BK 600 + 15 cm styropian :)

 

nie masz wrażenia że pokoje na górze są małe?

 

 

No,no, widzę że wątek jest żywy :) Dzięki za szybką odpowiedź. W naszej Sewerynie podnieśliśmy górę o 30cm, baliśmy się że to spaszteci dom, ale widzieliśmy w realu Sewerynę podniesioną właśńie o 30cm i jest naprawdę w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowniczy007. Witamy ;) Ja swój kawałek ziemii mam jakiś kilometr na północ od Ciebie :D

 

Witam :) no to bliziutko.

My teraz grodzimy teren i składamy wnioski o warunki podłączeń mediów. Marzy nam sie złożyć wniosek o PnB jeszcze w 2006r, choć nie wiem czy się uda. I jeszcze wybór technologii :( No i oczywiście "nie ma kim robić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) no to bliziutko.

My teraz grodzimy teren i składamy wnioski o warunki podłączeń mediów. Marzy nam sie złożyć wniosek o PnB jeszcze w 2006r, choć nie wiem czy się uda. I jeszcze wybór technologii :( No i oczywiście "nie ma kim robić".

 

Budowniczy007

Z ogrodzeniem poczekam prawie do rozpoczęcia robót budowlanych. Niech nie kusi ;) Co do wniosków i PnB to musi się udać :D Ja planuję ruszyć z budową jak tylko mrozy puszczą i się ociepli. Oby tylko rzeczywiście rąk do pracy starczyło...

 

kirkris

Też chcieliśmy działeczkę w Twoich rejonach, a dokładniej przy Granicznej. Szukaliśmy działeczki od początku roku i nic. Co ciekawsze ogłoszenie to już sprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...