Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie w Sulejówku...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ciekawi mnie w jaki sposób robiliście w swoich domach strych. Ostatnio zastanawiałem sie czy robić tak jak poddasze w karton-gipsie czy położyć na skosach płytę osb 8 mm.

 

jakoś mi umknęło a to ciekawe pytanie.

Czy płyty osb wychodza dużo taniej niż gk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanie mam pytanie:

Gdzie można kupić beton komórkowy biały w naszych okolicach w rozsadnej cenie?? Macie jakies hurtownie??

 

A i czy wiecie czy któraś hurtowania daje mozliwosć przetrzymania tego na swoim składzie i odebrania z wiosną?? chyba już tego nies stosują prawda??

 

Na działce troche obawiamy sie zostawić materiały choć widziliśmy że jeden sąsiad trzyma tam suporexa a znowu z drugiej strony mają być podwyżki od lutego bo gaz również zdrożeje...

Ktoś składował materiał na nieogrodzonej działce??

 

Będziemy wdzięczni za jakiekolwiek namiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanie mam pytanie:

 

Na wszelki wypadek potraktowałem to personalnie :wink:

 

Dosyć elastyczni byli w Cegielniach Polskich , Trakt Brzeski 119 (w Zakręcie) - np. przyjęli mi paletę cegły z jesieni - oddałem na wiosnę.

Można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochanie mam pytanie:

 

Na wszelki wypadek potraktowałem to personalnie :wink:

 

Dosyć elastyczni byli w Cegielniach Polskich , Trakt Brzeski 119 (w Zakręcie) - np. przyjęli mi paletę cegły z jesieni - oddałem na wiosnę.

Można spróbować.

 

Kraftz tam miało być Kochani a nie Kochanie :) pomyliłam sie:)

 

W weekend sie zorientujemy:)

a co myślicie o składowaniu materiałów na dom na działce?? ryzykowne prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...żadna chyba z hurtowni nie gwarantuje przechowania materiału co ??

 

To chyba nie do końca tak jest, że fizycznie przechowują Twój materiał.

Wpłacasz im kasę i "rezerwujesz" sobie lepsze ceny.

 

Ale co potem dostaniesz i jakiej jakości to nikt nie wie.

Ja zapłaciłem wcześniej, ale to co do mnie przyszło....

 

Ech, szkoda nerwów. Święta za pasem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgaricus , myślisz ze przy obecnym zapotrzebowaniu na materiały ( tyle ludzi buduje domy) materiały mogą stanieć?? raczej nieee.
To jest Twoje zdanie, jak i większości budujących się w tej chwili. Taki sposób myślenia powoduje wczęsniejsze kupowanie materiałów, zwiększenie popytu i dodatkowy wzrost cen. Często podobne sytuacje kończyły się tym, że ceny są najwyższe tuż przed momentem domniemanego "zwrostu", a w samym momencie malały.

 

Jest to oczywiście zgadywanie, podobnie jak kursy walutowe, lub gra w kasynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulgaricus , myślisz ze przy obecnym zapotrzebowaniu na materiały ( tyle ludzi buduje domy) materiały mogą stanieć?? raczej nieee.
To jest Twoje zdanie, jak i większości budujących się w tej chwili. Taki sposób myślenia powoduje wczęsniejsze kupowanie materiałów, zwiększenie popytu i dodatkowy wzrost cen. Często podobne sytuacje kończyły się tym, że ceny są najwyższe tuż przed momentem domniemanego "zwrostu", a w samym momencie malały.

 

Jest to oczywiście zgadywanie, podobnie jak kursy walutowe, lub gra w kasynie.

 

to sie akurat zgadza...

Czy tak czy tak materiałów boimy sie składować na działce wiec poczekamy na początek budowy... MOże i racja z tymi cenami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez bym się nie przejmował wzrostami cen: kupowałem Porotherm u Kowalczyka we wrześniu 2005 po 3,89. Na wiosnę 2006 taka sama cegła kosztowała u nich 2,9.

 

 

Nie twierdzę kategorycznie że to jest taki przypadek, ale trzeba brać pod uwagę coś takiego że pewne nowe technologie są początkowo droższe a później tanieją. Rozmawiałem z kolegą który budował kilka lat temu i w tamtym czasie strop z pustaków ceramicznych był droższy niż w czasie mojej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie mieszkam w Starej Miłosnej od 2 m-cy. Bardzo podoba mi sie ta okolica. Ale zamierzam kupić działkę w Waszej okolicy - Sulejówek - najlepiej blisko PKP. Może wiecie o jakichś wolnych - ok. 1000 m. Byłbym wdzięczny za namiary na właścicieli. I ewentualnie aktualne ceny.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że niedługo i ja dołączę do budujacych.

Witaj,

dosyć ciężko jest coś znaleźć w samym Sulejówku, chyba że cena nie gra roli.

Darekmateusz pisał parę postów wcześniej o jakiś działkach na skraju Sulejówka.

Generalnie ludzie czekają na uchwalenie planu zagospodarowania, ponoć gmina składała jakieś obietnice na połowę przyszłego roku. Wtedy prawdopodobnie troche ofert się wysypie.

Teraz jest marnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Generalnie ludzie czekają na uchwalenie planu zagospodarowania, ponoć gmina składała jakieś obietnice na połowę przyszłego roku. Wtedy prawdopodobnie troche ofert się wysypie.

Teraz jest marnie.

Tylko większość sprzedających nie wie że po uchwaleniu planu gmina może w ciągu 5 lat rządać zapłty ( chyba t.zw. opłaty adiacenckiej ) nawet do 20% wartości działki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...