Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie w Sulejówku...


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Widzę,że większośc tu już bardzo zaawansowana w swoich budowach.

Ja dopiero zaczynam, tzn. jestem na etapie poszukiwań ekipy do stanu surowego.

Domek będziemy budować w Sulejówku przy ulicy Kościuszki. Może ktoś jest z tamtych okolic na forum, bo domy rosną tam jak grzyby po deszczu.

 

Bardzo będę wdzięczna o namiary na jakąś sprawdzoną ekipę budowlańców, bo widzę, że z nimi ciężko. Albo nie mają pojęcia o fachu, albo zostawiają budowę w połowie i idą na drugą, albo ceny takie, że włosy stają dęba.

 

Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Bardzo będę wdzięczna o namiary na jakąś sprawdzoną ekipę budowlańców, bo widzę, że z nimi ciężko. Albo nie mają pojęcia o fachu, albo zostawiają budowę w połowie i idą na drugą, albo ceny takie, że włosy stają dęba.

 

Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów.

 

Napisałam Ci o mojej na PW. Jestem bardzo zadowolona, kierbud nie może też się nachwalić. Namiar dostałam od rownież zadowolonego forumowicza 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lenka.

 

Zadzwonię i zobaczę, co zaoferują.

Jak narazie stoję w miejscu.

Nie wiedziałam, ze z samą ekipą będą już problemy. :cry:

 

Muszę się jakoś z tym uporać :(

 

Ale już sama myśl o własnym domku dodaje mi otuchy.

Najchętniej to bym się jutro pobudowała, a pojutrze wprowadziła. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zainteresowana tym "barakiem"

jaki ? za ile i dlaczego tak drogo hihi:)

a tak poważnie wysłałam meila na priv z prosbą o zdjęcia albo opis .

Jak to można przewieźc i jak to zamontowac na działce ?

 

Asia,

a jak ten Twoj Isomax? Uda sie toto zbudowac czy juz calkiem odpuscilas?

nooo helouuu :)

Isomax jako Firme odpuściłam, brak organizacji , buduje ekipa jaka popadnie akurat nie koniecznie taka co już budowała ten isomax więc wiesz,, dziekuje za exsperymentowanie na mnie.. poza tym strasznie duzo znaków zapytania.

Co do pomysłu jeśli ktoś ma taka smykałke pomysł jest ma medal .. zresztą paru kolegów z większą wiedzą na temat domów pasywnych dyskutuje wątek wyżej na temat energooszczednego budowania... ja takiej wiedzy nie mam wiec wybuduje normalnie z naciskiem na energooszczednośc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

melduję się przyszła mieszkanka Sulejówka, na wiosnę rozpoczynamy budowę.

Teraz zajmujemy się okropną papierologią, mapki, projekty, pozwolenia.... i zastanawiamy się nad ekipą. Ostatnio chodzi nam po głowie myśl, żeby postawić mury samemu.

Dookoła słyszę, że to w sumie prosta sprawa. Dom jest nieduży, bryła prosta, żadnych wykuszy itp. Mój osobisty mąż ma co nieco w głowie :lol: więc może się uda?

W związku z powyższym pozukuję sprawdzonego kierownika lub inspektora budowy, który nie tylko przypilnuje, czy wszystko w porządku, ale też podpowie co nieco :D

Gdyby ktoś z Was mógł polecić fachowca będę dozgonnie wdzięczna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

melduję się przyszła mieszkanka Sulejówka, na wiosnę rozpoczynamy budowę.

Teraz zajmujemy się okropną papierologią, mapki, projekty, pozwolenia.... i zastanawiamy się nad ekipą. Ostatnio chodzi nam po głowie myśl, żeby postawić mury samemu.

Dookoła słyszę, że to w sumie prosta sprawa. Dom jest nieduży, bryła prosta, żadnych wykuszy itp. Mój osobisty mąż ma co nieco w głowie :lol: więc może się uda?

W związku z powyższym pozukuję sprawdzonego kierownika lub inspektora budowy, który nie tylko przypilnuje, czy wszystko w porządku, ale też podpowie co nieco :D

Gdyby ktoś z Was mógł polecić fachowca będę dozgonnie wdzięczna :lol:

 

generalnie to witamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek Dąbrówka 602--605-988 . kierownik, pilnuje u mnie i ja sobie chwalę

Z tym pilnowaniem to przesada, to tylko terminologia. Nikt nie bedzie siedzial 3 lata na budowie za poltora tysiaca zlotych, a tyle mniej wiecej chyba wynosza stawki za nadzorowanie. Zakladam ze jesli za te kase kierownik zajrzy 10 razy to to jest chyba wszystko czego mozna oczekiwac.

Niemniej u mnie rowniez on jest kierownikiem budowy a opinie mam taka ze przynajmniej ma glowe do tego. W ciagu 15 minut razem z majstrem ropracowali bledy projektu i ustalili jak je skorygowac zeby bylo ok. I dzis - po 1.5 roku wszystkie moje schodki w domu maja jednakowa wysokosc a to nie kazdy moze powiedziec. Oczywiscie w tym jest rowniez zasluga brygady budowlanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ostatnio chodzi nam po głowie myśl, żeby postawić mury samemu.

Dookoła słyszę, że to w sumie prosta sprawa. Dom jest nieduży, bryła prosta, żadnych wykuszy itp. Mój osobisty mąż ma co nieco w głowie

 

Na czym staneło ?

 

Moje osobiste zdanie jest takie:

Czy twoj mąż juz budowal jakis dom ? Od poczatku do konca, nawet jako pomocnik.

Jesli nie - zanim zaczniecie - niech idzie gdzies popracowac kwartal na budowie.

Wtedy dowiesz sie a on bedzie wiedzial na 1200% czy bedziecie stawiac ten dom sami.

Wczesniej - radze zaczac od kupienia narzedzi, generalnie tylko młotka, duzego, zeby skutecznie wybil to z glowy wam obojgu.

Przepraszam za ten tekst ale gdybym was znal - bylby o niebo bardziej brutalny. Tak jak jest - staralem sie najdelikatniej jak umiem uchronic was przed popelnieniem duzego glupstwa.

Niemniej - to wasz dom, wasza kasa i wasze glupstwo i nic mi do tego jaka bedzie decyzja. Tak czy owak zycze powodzenia. Wyjasnianie czemu tak uwazam to za dluga pisanina ale jesli chcecie to mozemy porozmawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...