Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie w Sulejówku...


Recommended Posts

Szukałem dziś trochę (telefonicznie) geodetów z okolicy (budujemy się pod Halinowem), natknąłem się na pewną panią przed którą warto chyba Was przestrzec. Chodzi o Lilianę Szuba-Świtek z Sulejówka, widać kryzys jej się daje ostro we znaki, bo usilnie starała się mnie przekonać, że do złożenia wniosków o przyłącza mediów (prąd i gaz robimy) muszę mieć zrobione przez geodetę (w domyśle - przez nią) mapki do celów projektowych. Na moją ripostę, że warunki przyłączenia już mamy wydane, na podstawie mapek ze starostwa (tych po 10 czy 20 zł), pani zmieszana zamilkła i próbowała potem coś bąkać, że w melioracji to już na pewno będą "koszerne mapki od geodety" potrzebne.

 

BTW, macie kogoś do polecenia do tych cholernych mapek? Jak na razie znalazłem tylko panią geodetę z okolic (polecaną chyba tu na forum), ale termin ma dopiero w połowie września, chce za mapki 650 (drogo? tanio? chyba przeciętnie jak na podwarszawę...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...)

BTW, macie kogoś do polecenia do tych cholernych mapek? Jak na razie znalazłem tylko panią geodetę z okolic (polecaną chyba tu na forum), ale termin ma dopiero w połowie września, chce za mapki 650 (drogo? tanio? chyba przeciętnie jak na podwarszawę...)

650 to nie jest drogo. Często podają cenę około 700zł. Szkukałam w okolicach Mińska. Jeden geodeta chciał za mapki nawet 900!!! :o

Ja robiłam mapki w kwietniu i najtaniej znalazłam za 600zł. Zdecydowałam się na panią, która pracuje w mińskim starostwie. Zrobiła mapkę w 3 tyg.

Tel. 506-258-427 M.Bolanowska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam mapki w kwietniu i najtaniej znalazłam za 600zł. Zdecydowałam się na panią, która pracuje w mińskim starostwie. Zrobiła mapkę w 3 tyg.

Tel. 506-258-427 M.Bolanowska.

 

Dzięki za kontakt - umówiłem się z Panią Bolanowską na robotę. 3 tygodnie niestety (czy pomierzenie działki, zrobienie mapki i złożenie dokumentów w starostwie musi aż tak długo trwać?).

 

Teraz architekt do adaptacji (bardzo prostej). Kojarzycie pana nazwiskiem Balawajder z Mińska? Pani Bolanowska poleca. Gadałem z facetem - stary wyjadacz, wie wszystko o naszej okolicy! Za adaptację (plan zagosp. działki) chce 1000 zł plus parę stów przy większej ilości zmian w projekcie (których raczej nie będzie). Sądzicie, że to dobra cena, czy targować się albo szukać kogoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tez mamy stemple na zbyciu. 20 sztuk, ok 270 wysokosci.

Odbiór Sulejówek

Zapraszamy :D

 

Zostały nam tez deski z budowy. Oczyszczone z gwozdzi i posortowane po dlugosci. czesc pozbijana juz do szalunku. Jeszcze góóóóra skrawek tez jest do spalenia jesli ktos ma piec "na wszystko".

 

podbijam ogloszenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dajcie znac czy mieliscie pcv czy miedziane rurki. I czy pionowe rury byly w specjalnych oslonkach?

 

miedziane beda od ogrzewania, pcv sa do wody i wszystkie sa w peszlach

 

 

Ale mowisz rowniez o tych pionowych od wody - byly w peszlach?

Bo poziome od cieplej wody tak.

Ale mi mowi hydraulik, ze przed tynkami rozklada tylko pcv bez peszli - juz sama nie wiem co o tym myslec...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dajcie znac czy mieliscie pcv czy miedziane rurki. I czy pionowe rury byly w specjalnych oslonkach?

 

miedziane beda od ogrzewania, pcv sa do wody i wszystkie sa w peszlach

 

 

Ale mowisz rowniez o tych pionowych od wody - byly w peszlach?

Bo poziome od cieplej wody tak.

Ale mi mowi hydraulik, ze przed tynkami rozklada tylko pcv bez peszli - juz sama nie wiem co o tym myslec...?

 

wszystkie mam izolowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dajcie znac czy mieliscie pcv czy miedziane rurki. I czy pionowe rury byly w specjalnych oslonkach?

 

miedziane beda od ogrzewania, pcv sa do wody i wszystkie sa w peszlach

 

 

Ale mowisz rowniez o tych pionowych od wody - byly w peszlach?

Bo poziome od cieplej wody tak.

Ale mi mowi hydraulik, ze przed tynkami rozklada tylko pcv bez peszli - juz sama nie wiem co o tym myslec...?

 

wszystkie mam izolowane.

 

Mam nadzieje, ze mam dobrze - zarowno majster jak i kierownik powiedzieli, ze jest dobrze.

Teraz zaczeli tynkowanie - prezd wylewkami koeljne rozlozenie rur i sprawdzenie calej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dajcie znac czy mieliscie pcv czy miedziane rurki. I czy pionowe rury byly w specjalnych oslonkach?

 

miedziane beda od ogrzewania, pcv sa do wody i wszystkie sa w peszlach

 

 

Ale mowisz rowniez o tych pionowych od wody - byly w peszlach?

Bo poziome od cieplej wody tak.

Ale mi mowi hydraulik, ze przed tynkami rozklada tylko pcv bez peszli - juz sama nie wiem co o tym myslec...?

 

wszystkie mam izolowane.

 

 

Mam nadzieje, ze mam dobrze - zarowno majster jak i kierownik powiedzieli, ze jest dobrze.

Teraz zaczeli tynkowanie - prezd wylewkami koeljne rozlozenie rur i sprawdzenie calej instalacji.

 

 

 

tak sie temu na zywo przyjrzałam i zarówno rury co beda szły po scianie jak i te co beda zatynkownane, poziome i pionowe... wszystkie sa poizolowane. oczywiscie procz kanalizacyjnych. nawet te co prowadza do kranikow na dwor sa w peszlach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...