Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budowanie w Sulejówku...


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mogę polecić moich tynkarzy. Robiłem tynki tradycyjne zacierane piaskiem kwarcowym: p. Marek 604 372 185.

Rekuperator bartosza zakładali mi panowie z firmy link-air. Ale to co teraz widze, to nie opłaca się tego robić przez dużą firmę, lepiej wziąć doświadczonego instalatora. Np.w link air daja dodatkowo swoje oprogramowanie i "ustawiają instalację" ale w praktyce to ich zainteresowanie moją instalacją i problemami zakończylo się po opłaceniu ostatniej faktury. Nie są tani i za tą kasę spodziewałbym się większego zainteresowania i bardziej zaangażowanego serwisu. W przypadku wentylacji wydaje mi się to bardzo potrzebne. Ewidentnie jest to firma jadąca na masówkę, także osobiście drugi raz bym już ich nie wziął. To co mogę radzić to poczytać sobie o rekuperatorach, tak żeby przygotować się do rozmowy z fachowcem, znaleźć solidnego instalatora, kupiić u niego reku z instalacja na 7%.

Co do wyboru producenta rekuperatorów to nie wypowiadam się - na forach jest o tym bardzo dużo opinii.

Ja też mam pytanko o fachowców. Czy możecie mi polecić kogoś od kładzenia kostki na podjazd, taras i opaskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Link-air to też słyszałem dokładnie takie opinie... tzn masówa.... jeżeli chodzi o rekuperator to słyszałem b. pochlebne opinie o firmie bartosz... ja co prawda mam zwykłego dospela i jestem w sumie zadowolony....

Jeżeli coś mam doradzić to lepiej dobierać krajowych producentów choćby ze względu na dostępność do serwisu i części zamiennych..

Co do fachowców to niestety o nich trudno, wpada taki i zarzuca tekstami, a wystarczy troszkę muratora poczytać i można takiego jegomościa zagiąć....

PS Jednemu Panu (z bartyckiej) to kiedyś brechnąłem w słuchawkę jak mi powiedział że jest najlepszym specjalistą od rekuperatorów na ŚWIECIE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

po zimowym śnie (w takie mrozy to tylko kominek AŻ KOMINEK zrobilem ;)

szukam pomalutku namiarow na koogos od wykonczenia w środku,

czyli do podłóg, płytek, ścianek g-k, itd.

 

i tutaj istotne jest polecenie - bo o ile sciany krzywe mozna poprawic tynkiem,

tynki mozna wygladzic, podlogi wyprostowac a dach polatac - to niebardzo mi sie widzi zeby ktos w srodku spier...dzielil i jeszcze za to drogo wzial ;))

 

prosba o namiary

pzdr.

Michał Sieminski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie,

 

witam,

po zimowym śnie (w takie mrozy to tylko kominek aż kominek zrobilem ;)

szukam pomalutku namiarow na koogos od wykonczenia w środku,

czyli do podłóg, płytek, ścianek g-k, itd.

 

I tutaj istotne jest polecenie - bo o ile sciany krzywe mozna poprawic tynkiem,

tynki mozna wygladzic, podlogi wyprostowac a dach polatac - to niebardzo mi sie widzi zeby ktos w srodku spier...dzielil i jeszcze za to drogo wzial ;))

 

prosba o namiary

pzdr.

Michał sieminski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys pytalem o dekarza i nic konkretnego nie dostalem - czy ktos teraz ma kogos wartego polecenia? u mnie opierzenie komina poprawial pan mankowski czy cos takiego - opierzenie bylo do poprawki bo jak padal deszcz to ciekla po prostu woda na poddasze - facet konkretny powiedzial ze jak on zrobi to nic nie bedzie leciec - robil z 3 h wzial 500zl - po czym przy ulewie dalej cieklo po jednej scianie choc duzo mniej - zadzwonilem, powiedzialem co sie dzieje, powiedzial ze przyjedzie ale juz sie nie zjawil. :( sam wszedlem na dach i poprawilem tak ze nic nie leci

mam pytanko czy ktos z was korzystal z kredytu z BOŚ przyocieplaniu domu- ponoc splacaja jakas czesc kredytu gdy ma sie odbpowiednie swiadectwo energetyczne - czy to sie indywidualnym inwestorom oplaca ? czy ktos cos wie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki zakończone. Wyszły super. Spokojnie mogę polecić Pana Huberta z Sain. Kontakt łatwo znaleźć na forum.

 

A co do drzwi - u mnie są metalowe z firmy Juwent, 90 cm + doświetlenie z szybą P4. Możesz obejrzeć w galerii u mnie. Ceny bardzo przyzwoite. Za swoje zapłaciłam ok. 3200 z montażem. Firma siedzibę ma w Rykach, natomiast małe biuro tej firmy mieści się przy Marsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze zapytać gdzie można najkorzystniej (najtaniej) zamówić kontener na śmiecie pobudowlane?

 

 

dla mjeziorska:

 

domar tel. 501 594 185

Drzwi wejściowe - 3200zł za pancerne :) Gerda SX20 z montażem, punktualnie, dokładnie, miejsce robót posprzątane

nie wiem czy to drogo czy tanio, ale samą firmę mogę polecić

 

pozdrawiam,

 

wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielka prosba - chce Was prosic o ustsunkowanie sie do ekip ktore wymienie ponizej - jak da rade najlepiej na priv - jesli ktos zna jeszcze jakas warta polecenia to bylbym bardzo wdzieczny za kontakt

ekpiy

Paweł Rudnicki (jedna osoba mi juz ich polecila)

Yacko181 - nasz kolega z forum (tez polecaany)

firma Eda z Sulejowka od P. Sadowski - widzialem tylko zdjecia:)

Promotor zdzisław Łubowicz

 

Bede bardzo wdzieczny za jakakolwiek wskazowke !!!

 

Dziekuje z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Do sprzedania mam deski raz uzywane do szalunkow

nie mierzylem ale mysle zw ok 1-2 m3 musze poukladac i zmierzyc

rozne dlugosci,szerokosci czesc jest pozbijane w blaty nie rozbijalem moze sie przydadza do ogrodzenia

 

Oraz kompletna skrzynke elektryczna budowal ja czlowiek z zakladu energet. wiec nie bedzie problemu z jej odbiorem. Do skrzynki jest takze slup drewniany. W komplecie znajduje sie wszystko co potrzebne, napinacze, warkocz mocowania zaciski, izolacja na slupie

Co do ceny sie dogadamy

 

693-074-849

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzień dobry,

W przyszłym tygodniu ruszamy z budową :).

Może ktoś ma na zbyciu garaż typu blaszak na budowę...Skąd braliście toaletę przenośną typu toi toi dla ekipy?...gdzie najlepiej załtwić kontener na śmieci?...szukamy tez paneli ogrodzeniowych.

Z góry dziękuję za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...