Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Witam wszystkich :D

 

Gunni witaj w naszej grupie , piękne się przedstawiłaś :D

mam nadzieję ze się u nas szybko zadomowisz.

 

Mój mąż jechał dziś do gazowni zawieźć mapki, ale nie dojechał rozbił samochód po drodze :( całe szczęście nic groźnego i jemu sie nic nie stało.

Ostatnio jakieś fatum nad nami ciągle z samochodem coś się dzieje ,kiedyś ktoś nam na parkingu wjechał i rozwalił nam doszczętnie wlew paliwa :roll:

I zwiał :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

gunni

witam serdecznie w naszych skromnych progach.

 

Ludziska, ale zasuwacie.

 

2 dni nie zaglądałem, a jak już zajrzałem, to 2x kasowałem otwartą stronkę, bo mysłałem, że na inne forum mnie przełącza.

Nie mogłem się połapać w tej ilości informacji.

 

Widze, że dzieje się wiele. Zdjęcia i działeczki są śliczne.

 

Chciałbym krótko poruszyć 2 tematy (są to tylko moje opinie).

1./Kronopol - ściany warstwowe. Domów w tej technologii jest bardzo dużo. Właściwie była to najtańsza technologia budowania (nie wiem jak teraz). Kiadyś domy miały elewacje z sidingu (plastikowe, wyglądające jak poziomo ułożone deski, lecz w kolorze beżowym, szarym ..) lub prawdziwe deski. Teraz elewacje są takie, że nie wiadomo z czego jest ściana. Ściany takie mogą być b.ciepłe.

Moje wątpliwości dotyczą :

- trwałości takiego domu (mój był teoretycznie na 30-40 lat). Cena zapewne jak murowańca.

- Klimat się zmienia. Coraz silniejsze burze nas nawiedzają. Czy czułbym się bezpiecznie w takim domu podczas silnej burzy??

 

2./pompa cieplna - super sprawa ale podobno koszt zwrotu inwestycji 15-25 lat. Jeżeli dom ma być energooszczędny, to jak najbardziej tak. Oczywiście jest jeszcze kwestia finansów.

 

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

 

mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...