Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Witam wszystkich!

 

Postanowiłam do Was dołączyć ponieważ też już zaczęłam "walkę papierologiczną".Co mnie ostatnio powaliło to fakt oczekiwania na przyłącze energetyczne:

12-15 miesięcy.!!!Szczerze mówiąc nie spodziewałam się tego!

W zasadzie trzeba by rozpocząc poszukiwania ekipy budowlanej najlepiej nie partackiej i tak naprawdę myślę sobie, że to jedno z trudniejszych wyzwań...

pozdrawiam :)

Tyle miesięcy oczekiwania na przyłącze, to faktycznie rozbój w biały dzień. :evil: Ja będę czekać 8 m-cy i też wydaje mi się, że bardzo długo.

 

Powodzenia w poszukiwaniach "dobrej" ekipy. Jaka będzie to i tak okaże się w praniu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

 

Działka jest już nasza :D wczoraj mąż przyniósł, akt notarialny .

Dzisiaj poszedł składać podanie do energetycznego i do gazowni zobaczymy co tez nam powiedzą i ile my sobie poczekamy :roll:

 

Aga&piotr wasz domek tez niczego sobie bardzo ładny

:)

podoba mi sie to wejście do kuchni z dwóch stron i planuje wprowadzić takie zmiany w pistacji ponieważ wejście jest tylko od strony salonu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpionek gratulacje!

No to masz już swój kawałek ziemi.

Co do papierów to trudno tu powiedzieć coś optymistycznego. Każde urzędy rządzą się własnymi prawami i nie da się czasami tego przeskoczyć. Cała papierologia ciągnie się tygodniami albo i mięsiącami.

Ja mam to już za sobą (zaczynam budowę za 2 tyg.) a Tobie życzę uzbrojenia się w cierpliwość i przyjaznych urzędników. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ...

wasz domek jest fajniutki. Widzę, że lubimy podobne klimaty. :D

Chciałem przenieść schody tu gdzie wy macie, ale był problem z górą i dałem sobie spokój. łazienkę i kotłownię na dole planowałem podobnie lecz w odwrotnej kolejności. Myślę, że mam domek deko za duży (2+1 dziecko). Żone myśli, że córcia przyprowadzi do nas męża :lol: . O naiwna.

Ale cóż przeżyjemy (mam nadzieję).

 

Skorpionek

gratulacje. Jesteś już ZIEMIANINEM.

Pistacja to b.ładny projekt.

Bardziej pasuje na moją działkę niż moja planeta. :-?

Do lodówki włóż dużą butlę szampana.

Jak zrobisz fundamenty zjedziemy do Ciebie :lol: :lol: :lol:

A jakże by mogło być inaczej :lol: .

 

Witaj Jerryj. :D

 

Prąd.

9.IX minął 2 letni okres oczekiwania. Właśnie czekam na aneks, co da dodatkowy rok. Ale plany przyłączy są już robione. Musiało się zebrać kilka osób zainteresowanych i się zebrało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bernadetko

 

Fajnie że do nas dołączyłaś ,i czekamy na twój wymarzony domek :D

 

Marnia

Dziękuję i już zapraszam a szampan się będzie powolutku chłodził.

Mąż mówił że trzeba czekać miesiąc , złożył podanie w gazowni i w energetyce.

Ale zapomniałam no co czekamy :oops: :oops:

Jak przyjdzie to sie go zapytam :roll: skleroza ze mnie :-?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

 

Miałam chwilę czasu i wreszcie mogła obejrzeć projekty waszych przyszłych domków. Wszystkie mają w sobie coś co urzeka. Ze szczególnym sentymentem obejrzałam Pistację, gdyż był to jeden z domków nad którym się zastanawialiśmy, lecz nie koniecznie mogliśmy go ustawić na naszej działeczce.

 

Działka jest już nasza wczoraj mąż przyniósł, akt notarialny

skorpionek1975 ]Moje gratulacje

 

dk37 napisał:

Postanowiłam do Was dołączyć ponieważ też już zaczęłam "walkę papierologiczną".Co mnie ostatnio powaliło to fakt oczekiwania na przyłącze energetyczne:

12-15 miesięcy.!!!Szczerze mówiąc nie spodziewałam się tego!

 

Rzeczywiście z terminem oczekiwania na podłączenie prądu to u ciebie przesadzili. My mamy mieć podłączony prąd w maju 2008, więc też troszkę sobie poczekamy. W związku z tym budowę rozpoczniemy na agregacie - podobno się przydaje jak na wsi prąd wyłączają :wink:

 

Edmar70 napisał:

zaczynam budowę za 2 tyg.)

 

Tobie również serdecznie gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałam fv z energetyki zeby zapłacić za wydanie warunków przyłącza-149,00 zł. Jak w waszych rejonach kasują za ich wydanie?

Trzebaby się teraz zakręcić za geodetą, orientujecie się jak ci fachowcy się cenią, ile trzeba zapłacić za mapę do celów projektowych?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

dk37 napisał:

 

Wczoraj dostałam fv z energetyki zeby zapłacić za wydanie warunków przyłącza-149,00 zł. Jak w waszych rejonach kasują za ich wydanie?

Trzebaby się teraz zakręcić za geodetą, orientujecie się jak ci fachowcy się cenią, ile trzeba zapłacić za mapę do celów projektowych?

 

Myśmy za warunki przyłączenia do sieci energ. zapłacili 146,40. Przy opłacie za przyłączenie ogólna kwota zostaje pomniejszona o tę kwotę.

 

Jeśli chodzi o geodetę to u nas ceny kształtują się od 600 do 1000 za 4 egz. mapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Wiem teraz na jakie koszty i mniej więcej na jaki okres oczekiw.się przygotować.

Ostatecznie zdecydowaliście się już na projekt?

My na:

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=288&IdKolekcji=33

ale zwlekamy jeszcze z jego kupnem, chcielibyśmy załatwić choć wstępnie coś już z geodetą i wtedy dopiero zakupić go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :D

Nie było mnie ze dwa dni, a tu prosze, nowi budowniczy i zaległości w postach :wink:

No cóż...budowa pochłania prawie każdą minutę zarezerwowaną na odpoczynek :roll: mam nadzieje że tylko na początku...chociaż...czarno to widze :wink:

O elektrowni chyba nie będe pisała bo szkoda moich nerwów..cyrk nie z tej ziemi..prąd ciągniemy na zmiane od dwóch sąsiadów..człowiek nie może się doprosić prądu budowlanego, o normalnym nie wspomne :evil: agregat też kupiliśmy, stoi i czeka, wole pożyczać od sąsiadów, bo jednak jest to kłopotliwe urządzenie a i budująca ekipa tragicznie wymagająca :o

Ech..

 

Skorpionek, to wejście z hallu do kuchni jest rewelacyjne, nie idziesz z "siatami" przez salon w którym np urzęduje mąż ze znajomymi tylko przemykasz niepostrzeżenie, podoba mi się takie rozwiązanie :D

 

Marku, faktycznie guścik mamy podobny :lol:

 

Witam nowych budujących 8)

 

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , :D

 

To my mamy szczęście od nikogo nie musimy prosić się o dojście do prądu,itd

bo obok tzn. za nami tylko teściowie a po bokach nikogo. :D

jak coś to teściowie nam niczego nie poskąpią.

 

Jak pojedziemy do teściów to zorbie zdjęcia naszej działki.

 

Czy wy budujecie wasze domki z podpiwniczeniem????????

 

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...