Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Hej!

 

Witam wszystkich. Na forum jestem nie nowy, ale na tej grupie tak. Szykuję się z budową w okolicach Krakowa. Chcemy przez zimę załatwić papiery i wszystko co się da, a na wiosnę zaczynać budowę. Chcielibyśmy na zimę 2008 wprowadzić się do nowego domku, dlatego ciagle się jeszcze zastanawiamy czy ma to być szkielet (duża szansa, że w jeden sezon uda nam się go wybudować i wykończyć) czy murowany (mniejsza szansa, lub jak twierdzą niektórzy - brak szans).

 

Domek ma być mały, około 100 m kw. bo na większy nas nie stać. Projekt mamy wybrać ostatecznie na dniach.

 

Trzymam kciuki za wszystkich planujących budowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zdaję sobie sprawę, że z murowanym w jeden sezon może być ciężko. Być może udałoby się przy ścianie jednowarstwowej stawianej na klej (np. Ytong), ale nie jestem do końca przekonany do tego rozwiązania.

 

W każdym razie czeka mnie jeszcze mnóstwo główkowania... może coś się z tego urodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

A szczególnie Ciebie Vafel miło że do nas dołączyłeś. :D

Jeśli mogę coś dodać od siebie to projekt Z14 wygrywa ze wszystkimi , jest ładny i funkcjonalny no i przestrzenny, choć Z8 tez jest niczego sobie .

Wybierałabym spośród tych dwóch projektów.

 

Ola i Kamil hi hi, marek sie załamie jak przeczyta że sami schorowańcy tu są

:lol: :lol: :lol:

Ale teraz poważnie mam nadzieję ze też szybko wrócisz do zdrowia.

 

Chyba się nazwiemy grupa pod klepsydrą :roll: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj nowy przybyszu :D :D :D :D :D :D

W jednym sezonie budowlanym raczej sie nie zmieścisz.Poczytaj dzienniki budowy,ludzie którzy się wprowadzili narzekali na ''trzaski'' i popękane ściany.My też chcielibyśmy w jednym roku zbudować i sie wprowadzić ale murarz odradził, mury muszą swoje ''odstać''.

 

Czyli jeżeli chcę zdążyć w jeden sezon to zostaje mi tylko kanadyjczyk? Z jednej strony niefajnie, ale z drugiej upraszcza mi to wybór: jak koniecznie jeden sezon to kanadyjczyk, jak może być dłużej, to może być też murowany :-)

 

 

skorpionek75: co do projektu to waham się ciągle. Nawet nie jestem pewien czy to ma być parterówka, która lepiej by wyglądała na działce (mamy dużą działkę) czy domek z poddaszem (w tym kusi nas możliwość wykończenia poddasza w późniejszym terminie i "wysłania" dzieci na górę - jak już będziemy mieli dzieci :-)

 

Na placu boju pozostały:

1. Z poddaszem:

- Z14: http://www.projekty.z500.pl/projekt/z14.html

- Z12: http://www.projekty.z500.pl/projekt/z12.html

- Słodka Zosia: http://www.studioatrium.pl/projekt-domu-GL-293,317,61,opis.html

 

2. Parterowe:

- Z8: http://www.projekty.z500.pl/projekt/z8.html

- Słoneczny (bez garażu): http://www.mgprojekt.com.pl/domki/slonecznyp/index.php

 

Nie stać nas na żadne ekstrawagancje. Planowany budżet na dom to 250 tys. zł i raczej większy nie będzie - musi wystarczyć.

 

Jutro jadę oglądać na żywo Z14. Planuję też wybrać się do Daggulki, żeby zobaczyć Słodką Zosię na żywo. Mam nadzieję, że to pomoże mi podjąć decyzję.

 

Dzięki za porady i... jeżeli macie jakiekolwiek uwagi do tych projektów to będę wdzięczny. Jeśli obił Wam się o oczy jakiś inny ciekawy, ale prosty (dwuspadowy dach, prosta bryła bez udziwnień itp.) projekt to proszę info.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

Qrcze az bojhę się powiedzieć że też jestem chora hyhy :D

doczytałam miedzy wierszami...coś o wspomaganiu Marka ...hmmm nie dajesz już rady :o :D

Witam nowego Grzesia :D

choć osobiście wole Pawełki :D :D

osobiście nie śpieszyłabym sie na Twoim miejscu...przemyśl dokładnie co będzie lepsze w użytkowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na placu boju pozostały:

1. Z poddaszem:

- Z14: http://www.projekty.z500.pl/projekt/z14.html

 

podoba mi się rozkład..prosty i funkcjonalny...dodałabym na dole okienko do łazienki i drzwi dodatkowe do pomieszczenia gospodarczego....poddasze zawsze można poźniej wykończyć..w miarę potrzeb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja też jestem :)

Co prawda tylko na chwilę, zaraz lecę skonsultować z Moja Połówką ogrodzenie naszej działki :D

 

Witaj Vafel widzę że rośniemy w siłę!!!!!

 

Skorpionek napisał:

Ola i Kamil hi hi, marek sie załamie jak przeczyta że sami schorowańcy tu są

 

Ale teraz poważnie mam nadzieję ze też szybko wrócisz do zdrowia.

dobrze będzie, zrobiłam pierwszy krok, to już coś:)

i grunt to trzymać się razem, w kupie raźniej :lol: :D

 

Trzymajcie się wszyscy chorzy i zdrowi!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka wszystkim!

 

Widzę, że grono chorowitek nam się powiększa. :lol:

Kiedyś choróbska kojarzyły mi się tylko ze starszymi osobami, a tu proszę młodzież :lol: też niedomaga.

 

W końcu mam trochę wolnego czasu. Szefostwo zagoniło mnie dzisiaj do roboty. Co za babsztyl. :evil: :lol:

No ale już jestem z Wami i zapraszam do dyskusji. :)

 

MAMY WEEKEND!!! :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Ale jestem wściekła :evil: :evil:

Dzisiaj byłam w starostwie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę, ale nic z tego. Okazało się, że ponieważ w tzw. miedzyczasie powstał plan zagospodarowania przestrzennego, to decyzja o WZ nie wystarczy - potrzebny jest jeszcze wypis z owego planu. Pani w gminie, jak poprosiłam o wypis, popatrzyła się na mnie jak na kretyna i stwierdziła, że decyzja powinna wystarczyć bo jest zgodna w planem. :o Ale to jeszcze nie koniec. Wyobraźcie sobie, że odrolnienie działki nie jest równoznaczne z wyłączeniem gruntu (tych 250 m2 przewidzianymi pod zabudowę) z produkcji rolnej, wydawane przez wydział geodezji starostwa, w którym chciałam złożyć wniosek o PnB. :x

Do każdego z tych dodatkowo potrzebnych dokumentów musiałam podłączać te same załączniki (mapki i oświadczenia, że działka jest moja) :-?

Stwierdzam, że żyjemy w chorym kraju, którego celem jest biurokracja i utrudnianie ludziom życia. :evil:

 

Dobrze, że jesteście, to mogłam choć trochę się wyżalić.

 

Vafel - na temat biura projekty.Z500 natknęłam się na forum na bardzo niepochlebne opinie. Postaram się odszukać, albo sam wpisz w wyszukiwarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu tak jak to pisałam gdzieś wcześniej - banki i urzędy na MADAGASKAR. :evil: :lol:

To się w głowie nie mieści ile człowiek musi nerw stracić przez te papierzyska. :x Chociaż nie miałam tego problemu co Ty, to wiem co przechodzisz, gdyż mnie też wiecznie odsyłali od sasa do lasa i wiecznie czegoś brakowało. :roll: Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie możemy tego obejść. Bezsensowne przepisy komplikują życie nie tylko nam inwestorom, ale samym urzędaskom też. :-? Kiedyś czytałam, że w 2008 r. inwestorzy żeby mogli się bydować będą musieli tylko takową inwestycje zgłosić do starostwa. Szczegółów nie znam, ale taka ustawa mogłaby w końcu położyć kres tym szaleństwom. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu tak jak to pisałam gdzieś wcześniej - banki i urzędy na MADAGASKAR. :evil: :lol:

To się w głowie nie mieści ile człowiek musi nerw stracić przez te papierzyska. :x Chociaż nie miałam tego problemu co Ty, to wiem co przechodzisz, gdyż mnie też wiecznie odsyłali od sasa do lasa i wiecznie czegoś brakowało. :roll: Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie możemy tego obejść. Bezsensowne przepisy komplikują życie nie tylko nam inwestorom, ale samym urzędaskom też. :-? Kiedyś czytałam, że w 2008 r. inwestorzy żeby mogli się bydować będą musieli tylko takową inwestycje zgłosić do starostwa. Szczegółów nie znam, ale taka ustawa mogłaby w końcu położyć kres tym szaleństwom. :roll:

 

Dzięki kochana. Dobrze tak czasami się wygadać.

 

Ciekawa jestem co w 2008 r. zrobią z tą rzeszą urzędników, którzy w chwili obecnej w tak perfekcyjny :-? :wink: sposób załatwiają petentów.

 

Właśnie przypomniałam sobie, niedawno w Kiepskich była pokazana scenka" petent próbujący załatwić sprawę u biurokraty :D - wtedy mnie to rozbawiło - dziś (w realu) już nie koniecznie. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vafel - na temat biura projekty.Z500 natknęłam się na forum na bardzo niepochlebne opinie. Postaram się odszukać, albo sam wpisz w wyszukiwarkę.

 

Oooo... a pamiętasz może o co chodziło? Czytam forum od jakiegoś czasu i nie natknąłem się na negatywne opinie, ale forum jest duże, może coś przeoczyłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

To i ja się dołączę do Waszej grupki. Za kilka dni zostanę dumną właścicielką małego kawałka ziemi i zacznę papierologię. Jak dobrze pójdzie to może uda nam się wystartować z budową na wiosnę lub jesień 2008. Jak myślicie umawiać się już z jakąś ekipą jak jeszcze nie mam pozwolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...