Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

BRAWO MARNIA!!!

Bardzo ładne podumowanie!

 

Jestem cała dumna, że tutaj trafiłam, bo nie dość,że jestem od zaledwie 5 dni na forum to od razu taki strzał w dziesiątkę!!! Cieszę się ,że i Wam się podoba w naszej grupie.Pomysł wspólnych spotkań też jest rewelacyjny!

Trzymajmy się razem , na pewno będzie nam raźniej pokonywać "trudnośc budowlane".

 

My planujemy budować z porothermu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miło

B-stok jesio jest na mapie... :D ..Fasty to miejscowosc w ktorej planuje budowe...z projektem pewnie bedzie tak ze zrobie indywidualny...miło mi tymbardziej witac Wawę..mąż tam pracuje...notabene budowlanka...:D

 

No to teraz masz przechlapane. :-? :o

Z każdą sprawą walimy do Ciebie po porade :lol:

 

w B-stolu bywam ... od kiedy mi rodzina wyjachała za granicę ... czasami.

 

Pozdro...

mar...

 

Hehe nie ma problemu...w sumie jak posiedzę jeszcze kilka m-cy na muratorze to chyba sama będę stawiać swój wymarzony dom :D...może przesadziłam..moja wiedzę wyleje na bude dla PSA :D

 

Jeśli będziesz w Białymstoku to zapraszam do mojej cafejki internetowej na kawę ..ul.Białówny 4

 

..poza tym wybrałam już projekt będzie to z archeonu dom w fuksjach...troszkę przerobione poddasze i zwiększoną powierzchnia

co do technologi cały czas przekonuje męża do keramzytu...ale jest trudno przedstawić jakiekolwiek argumenty dla tradycjonalisty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za suporeksem przemawia wycena wybudowania naszego domku w stanie surowym otwartym przykrytym dachem z blachodachówki, wszystkimi kominami i tarasami w kwocie 45 tys. zł. Za ceramikę ekipa liczy sobie ok. 8 tys. więcej za każdą kondygnację.

Jeszcze będziemy musieli przeliczyć co nam się bardziej opłaca.

 

Ceramika czy beton komórkowy???

Problem stary jak ... no .. nie tak stary. :oops:

Głównym zadaniem ścian jest przenoszenie obciążeń.

Ciepły dom, to sprawa izolacji. Nie dotyczy ścian jednowarstwowych.

Podobno wkrótce będzie można budować tylko domy energooszczędne, a przy sprzedaży domu, wymagany będzie certyfikat energooszczędności. :-?

Ceramika to tradycja. Słyszałem opinię, że jeżeli ktoś planuje na dachu mieć dachówki, to musi być ceramika. :o

Nie wiem skąd taki pomysł, gdyż z suporeks buduje się również budynki wielokondygnacyjne (oczywiście suporeks odpowiedniej klasy).

Za syporeksem przemawia kształt budynku, jakieś łuki, skomplikowane krztałty itp, Jest to materiał bardzo wdzięczny. Większość budowlańców poleca go, gdyż się łatwo i szybko buduje.

W większości wypadków przy wyborze ściany i tak decyduje cena materiału jak i koszt wykonania.

Ja myślałem o suporeksie i silikatach, ale gdzieś wewnątrz mnie była taka nutka niepewności. Gdy zdecydowałem się na ceramikę, tej niepewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zapomniałam no co czekamy :oops: :oops:

Jak przyjdzie to sie go zapytam :roll: skleroza ze mnie :-?

 

Skorpionku, nie skleroza, tylko masz dobrą MĘSKĄ pamięć :lol: :lol: :lol:

 

Pamięć dobra ale krótka,he he :lol:

 

Marniapodsumowanie grupy rewelka :D

 

Oczywiście grille, piwko w każdy weekend.

Już sie nie mogę doczekać zjazdu całej naszej grupy :lol:

 

My zamierzamy budować albo z porothermu lub z pustaka Skawiński.

 

Bernadetkadom w Fuksjach jest bardzo ładny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Z przyjemnością dołącze do was jeśli można.

Obecnie czekam na pozwolenie złożóne tydzień temu, myśle że do miesiąca je otrzymam,

Dom będe budował w Pyskowicah (górny śląsk), chciałbym jeszcze przed zimą wylać fundamenty, ake zobaczymy czy sie uda.

Projekt domy to "hilda" z archipelagu.

pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmar,

Ty też masz dach dwuspadowy, tylko trzeba odpowiednio na niego spojrzeć :wink: :wink: :wink:

 

No, chyba jakimś odszczepieńcem jestem :lol: :wink:

 

Ja zdecydowałam się na Ytonga. Mamy zapewnienia rodziny i znajomych, którzy budowali z Ytonga kilka lat temu, że to bardzo dobry materiał i są bardzo z niego zadowoleni. Buduje się bardzo szybko, czysto i co najważniejsze nie wymaga ocieplenia. Mój majster wybudował już wiele takich domów i wiem, że zrobi to z wielką precyzją.

Sieko witaj!

Ja mam nadzieję zacząć za 2 tyg. i wierzę, że się uda. :roll: Musi! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za suporeksem przemawia wycena wybudowania naszego domku w stanie surowym otwartym przykrytym dachem z blachodachówki, wszystkimi kominami i tarasami w kwocie 45 tys. zł. Za ceramikę ekipa liczy sobie ok. 8 tys. więcej za każdą kondygnację.

Jeszcze będziemy musieli przeliczyć co nam się bardziej opłaca.

 

Ceramika czy beton komórkowy???

Problem stary jak ... no .. nie tak stary. :oops:

Głównym zadaniem ścian jest przenoszenie obciążeń.

Ciepły dom, to sprawa izolacji. Nie dotyczy ścian jednowarstwowych.

Podobno wkrótce będzie można budować tylko domy energooszczędne, a przy sprzedaży domu, wymagany będzie certyfikat energooszczędności. :-?

Ceramika to tradycja. Słyszałem opinię, że jeżeli ktoś planuje na dachu mieć dachówki, to musi być ceramika. :o

Nie wiem skąd taki pomysł, gdyż z suporeks buduje się również budynki wielokondygnacyjne (oczywiście suporeks odpowiedniej klasy).

Za syporeksem przemawia kształt budynku, jakieś łuki, skomplikowane krztałty itp, Jest to materiał bardzo wdzięczny. Większość budowlańców poleca go, gdyż się łatwo i szybko buduje.

W większości wypadków przy wyborze ściany i tak decyduje cena materiału jak i koszt wykonania.

Ja myślałem o suporeksie i silikatach, ale gdzieś wewnątrz mnie była taka nutka niepewności. Gdy zdecydowałem się na ceramikę, tej niepewności nie mam.

 

A my zdecydowaliśmy się na silikaty :-?

Mam nadzieje że wybór okaże sie trafny.

Sciany: silika N25 + ocieplenie z wełny mineralnej. A może steropian?

 

Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BERNADETKA, keramzyt to bardzo dobry materiał, "ciepły", materiał popularny w skandynawi ( z tego co wyczytałem), większość stropów na "wizytowanych" przeze mnie budowach w W-wie jest właśnie z keramzytu. Co prawda domów widziałem tylko kilka, ale materiał ten nie jest tak reklamowany jak ceramika czy seporeks.

Widziałem dom PRAEFA http://www.praefa.pl/praefa2/polska.php montaż parę dni, ściany gładkie jak lustro. Świetny min do domów pasywnych. Niestety nie zdecydowałem się na niego (Praefa) ze względu na koszty min 30 % drożej niż ceramika. Dane z V/VI.2007.

 

Dzięki za zaproszenie, ale :-? ... niestety będę musiał Cię zasmucić :cry: ...

na pewno skorzystam :evil:

 

Dom w fuksjach? :evil: Sprawdzam, sprawdzam ....

 

Masz szczęście. Może być :D , Dach ma oczywista ... wiadomo jaki :lol: :wink:

 

buśka

 

mar..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt domy to "hilda" z archipelagu.

 

No cóż, :-? e ... :-? e ... hm :-? ...

projekt, że tak powiem :-? ... troszeczkę :-? ... inny :-? .

 

BRAKUJE MI TAM DACHU DWUSPADOWEGO

Chociaż ...

jakby się tak dobrze przyjrzeć ... :o :o :o .

 

JEST, JEST DACH DWUSPADOWY.

:D :D JEDEN SPAD NAD PIĘTREM, DRUGI NAD GARAŻEM. :D :D :D

 

sieko,

Witamy serdecznie w naszej grupie

Super projekt, a ten taras ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my zdecydowaliśmy się na silikaty :-?

Mam nadzieje że wybór okaże sie trafny.

Sciany: silika N25 + ocieplenie z wełny mineralnej. A może steropian?

 

Co Wy na to?

 

Silikaty. Podobno jest bardzo zimnym materiałem. Jeżeli dotkniesz takiej ściany, poczujesz jej chłód. Bardzo twardy materiał.

Dom z silikatów, to dom stabilny i pewnie stojący. Nie straszne mu zawieruchy, nawet dziejowe. Świetnie wchłania wilgoć i oddaje gdy jest zbyt sucho. Magazynuje ciepło, dom stygnie bardzo wolno. Akustyka na 5. Najczystszy ekologicznie materiał.

 

Dzisiaj wyczytałem gdzieś na forum, że styropian za granicą wychodzi z "mody". Natomiast coraz powszechniejsza jest jakaś pianka (poliuretanowa??). Ponoć ma lepsze parametry izolacyjne.

Trzeba się będzie więcej dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt domy to "hilda" z archipelagu.

 

No cóż, :-? e ... :-? e ... hm :-? ...

projekt, że tak powiem :-? ... troszeczkę :-? ... inny :-? .

 

BRAKUJE MI TAM DACHU DWUSPADOWEGO

Chociaż ...

jakby się tak dobrze przyjrzeć ... :o :o :o .

 

JEST, JEST DACH DWUSPADOWY.

:D :D JEDEN SPAD NAD PIĘTREM, DRUGI NAD GARAŻEM. :D :D :D

 

sieko,

Witamy serdecznie w naszej grupie

Super projekt, a ten taras ..

 

NO cóż Marnia

o gustach się nie dyskutuje-

Ja uwielbiam nowoczesne domy, konstrukcje symetryczne. NIe lubie, czerwonych dachów, półokrągłych balkonów, rzeźbionych poręczy i firanek w kwiatki w oknach.

Mój dom musi być klimatowy i odzwierciedlać mój charakter i osobowośc ma być częścią mnie.

Coż nie wszystkim musi się podobać :)

 

Dziekuje wszystkim za ciepłe przyjęcie :)

ja będe budował z porothermu lub czegoś podobnego co będzie konkurencyjne w cenie (grubośc 25+ocieplenie styropian-na wełnę chyba nie wystarczy środków :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich, a szczególnie Sieko.

Fajnie, że dołączyłeś do naszej grupy.

Projekt bardzo fajny, bardzo w stylu mojego synka. Choć ja osobiście wolę bardziej tradycyjne domki, ale o gustach nie należy dyskutować.

 

Wczoraj podpisaliśmy umowę z ZE, tylko, że od razu nam jej nie dano, bo jeszcze jakiś bardzo ważny dyrektor musi złożyć na niej podpis. Dopiero potem prześlą mi ją pocztą.

Dzwoniłam też do geodety - może w tym tygodniu będą już mapki :roll: - starostwo strasznie długo je sprawdza :evil:

 

Czy Wy też macie już dość tej całej papierologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieko,

przepraszam jeżeli cię uraziłem moim " powitaniem". :oops:

Miało być humorystycznie. 8)

 

A propos "HILDY" :evil:

Projekt naprawdę mi się podoba i już na pierwszy rzut oka widać wiele zalet. Zwarta bryła budynku, bardzo funkcjonalnie rozwiązane wnętrze i najważniejsze brak skosów. Powoduje to, że powierzchnie poszczególnych pomieszczeń są relatywnie większe i bardziej funkcjonalne.

Duży taras jest super, ... ale ... żeby nie było za słodko, trochę posolę

- BĘDZIESZ GO MUSIAŁ CZASAMI ODŚNIEŻYĆ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...