Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Tego się właśnie obawiam że Fenix będzie droższy , :( bo dach ma aż trzy jaskółki.

Ale jego funkcjonalność w porównaniu do Pistacji jest faktycznie bez konkurencyjna.

Wiesz jeśli chodzi o piwnice to jest ok, bo i tak byśmy doprojektowywali ją w pistacji , a tu praktycznie dom bez najmniejszych zmian mi idealnie pasuje.

 

Szczególnie to że części przechodniej nie ma jak w przypadku Pistacji gdzie do sraczyka wchodzi się praktycznie przez salon bo przedpokój jest z salonem połączony. :-?

 

I już sama nie wiem co mam zrobić, :( czuje że ten dom będzie przyczyną nowych kłótni w domu. :(

Bo mężulo nie bardzo jest za tym domem , bo mu sie garaż za duży wydaje. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też mu to tłumacze, ze w garażu nie będzie mieszkał, no chyba ze będzie się dalej upierał przy swoim to sobie tam wyrko wstawi :roll:

 

:D :D :D :D :D

 

A czego Twój mąż tak naprawdę chce? :roll:

Bo dla mnie to on jakiś niereformowalny jest. :roll: :lol:

Upiera się tylko dla zasady, że jego musi być na wierzchu. :-? Nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaż jak to garaż. Ni piękny ni brzydki. :roll:

Nie wiem co tam się może nie podobać. :-?

No dobra, miejmy nadzieję, że jednak zmieni zdanie. 8)

Projekt jest bombowy i tyle. :lol:

 

Anetko dopiero teraz zauważyłam, że nie ma w Feniksie kotłowni, lub pomieszczenia gospodarczego. Ale to jest do zrobienia np. z pokoju przy wiatrołapie. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w ten zimowy dzień , jesteśmy zasypani śniegu prawie po kolana :D

http://www.quelle-international.com/pl/default/produkt-images/_w294_h250/8/1/815310_I600_200001713697.jpg

 

Edytko , to nic że na parterze nie ma pomieszczenia gospodarczego , ani kotłowni.

Za to jest piwnica, i tam wszystko jest przewidziane , powierzchnia piwnicy to prawie 70m2

Więc będzie tam kotłownia , pomieszczenie gospodarcze i jakąś fajną pralnie bym sobie tam urządziła :D

 

No zakochałam sie w tym domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko , to nic że na parterze nie ma pomieszczenia gospodarczego , ani kotłowni.

Za to jest piwnica, i tam wszystko jest przewidziane

 

Upss... sorrryyyy za gapowe... :oops: :lol:

 

Aha a pokoik na parterze to koniecznie musi być , przecież kiedyś mnie odwiedzisz więc pokoik gościnny jest potrzebny

 

:oops: :oops: :oops:

Już czuję się zaproszona. :lol: I vice versa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę swoje trzy grosze... Skorpionku bardzo ładny domek :D :D :D , faktycznie podobny do Pistacji ale ma to coś..

W swoich komentarzach wkleiłam fotki płytek,które mnie po prostu zauroczyły :D :D :D proszę napiszcie mi co o nich myślicie.Wklejam te fotki żebyście mi doradziły czy to wszystko razem nie będzie się ''gryzło''? W końcu jesteśmy tutaj,żeby sobie pomagać :D :D :D :D Liczę na was. A jak Wy znajdziecie coś ciekawego to śmiało wklejajcie. Tymczasem pozdrawiam i zdrówka życzę WSZYSTKIM :D :D . Jak zwykle nie mam czasu żeby posiedzieć przy kompie, a jak mam czasu to znowu komp zajęty.. :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorpionku domek super, 1000 razy ładniejszy od pistacji i ma to coś w sobie. Jedyna wada to koszty zrobienia piwnicy. Namawiaj mężusia, może sie w końcu przekona, przecież w garażu nie będzie spał, nooo chyba, że będzie bardzo chciał :wink: 8).

 

Andzik szafki do kuchni wybrałaś bardzo ładne. Do łazienki mi bardziej podoba się glazura z 1 i 2 fotki. Te beże jakieś takie pomazane :roll:

 

Edmar gratuluję postępów na budowie. Widziałam, że piesek poczuł się właścicielem całą gębą, a raczej łapami :wink:

 

Sory, że wypisuję się tutaj ale nie dają mi za długo posiedzieć przy kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmar gratuluję postępów na budowie. Widziałam, że piesek poczuł się właścicielem całą gębą, a raczej łapami :wink:

Dokładnie jakbym wykrakała tę sytuację. Dzień wcześniej mówię do męża;

-Żeby nam się tylko Bobik (tak się zwie) w betonie nie zakopał. :o :roll:

No i jak bym przewidziała. :( Dobrze, że beton nie był świeżo zalany.http://gify.roziu.pl/images/rsgallery/original/smutek_02.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sie z wami podzielić dobrymi wiadomościami.Otóż coś drgnęło i może w końcu rodzice jeszcze w tym roku przepiszą działkę na nas i będziemy mogli wziąć kredyt na dalszą budowę. Pewnie nie jeden z Was zapyta a dlaczego nie mogli?? Ano bo działka jest pod hipoteką. Napisałam stosowne pismo do jednego z banków i wyrazili pozytywną opinię na temat oddzielenia bez obciążeniowego działki. Wiem,że to powinno być na samym początku załatwione ale jak już kiedyś wspomniałam u mnie jest wszystko na odwrót.Jakby było można to bym pewnie budowę od dachu zaczynala.... :D :D Dobrze,że jesteście :D :D :D :D

 

A co do płytek i szafek: w kuchni nie będę miała identycznych ale na pewno będą brązowe w stylu klasycznym. A płytki z tym szarym wzorkiem urzekły mnie i na dzień dzisiejszy będę miała takie.. :D :D :D Oczywiście nie znam ich ceny i nie wiem jak będą sie prezentować w mniejszej łazience-na pewno nie będzie taka duża jak ta na fotografii.będę wklejać fotki które wpadną mi w oko bo chcę Wam pokazać co mi sie podoba.A boje się ,ze jak to wszystko zbiorę do kupy to może okazać się ,ze wyszła kaszanka..A przecież jesteśmy tutaj ,żeby sobie szczerze doradzać lub odradzać. Prawda..?

 

Edmar Twój piesek jest super :D :D :D :D :D dobrze,że nie został na dłużej w tym betonie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Troszku mnie było jak zwykle ;) ale już nadganiam :D

 

Maruś i Asia - fotka przednia :D

 

Andzik - gratuluje :D jak miło że masz dobre wieści 8) zaraz powędruje obejrzeć płytki :D

 

Edytko - powtórzę raz jeszcze: trzymam kciuki za pogode! niech prace postępują! 8)

 

Anetko - widze że masz dylemat :roll: zerknełam szybciutko, osobiście obydwa domki są ładne choć tak jak większość Feniks funkcjonalniejszy :wink: ,tyle że pistacja tańsza w budowie, musisz jeszcze raz na spokojnie przemyśleć, przecież dopóki budowa nie jest rozpoczęta zmienić zdanie można :)

 

Patka - witamy w grupie :lol:

 

A marka ani widu ani słychu :o

 

Szczerze mówiąc to też mamy dylemat...i to nie mały :( chodzi o pokrycie dachu... pierwotnie planowaliśmy blachodachówke, ale coś nas tkneło i zaczeliśmy brać pod uwage dachówke, tyle że już przyjechała więźba - oczywiście strasznie się ciesze z tego powodu, bo dziś cieśle zaczynają rzeźbić :lol:

W każdym razie więźba ma ciut inny wymiar niż w projekcie i nie wiem czy utrzyma ciężar dachówki i w ogóle nie orientujemy się w tym materiale...

Blach przerobiliśmy mase!! ciężko jest się zdecydować..opinie o jakości nawet renomowanych firm nie są najlepsze.. :roll:

Matko kochana co robić :roll: :roll: :roll:

 

Aga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szczerze mówiąc to też mamy dylemat...i to nie mały :( chodzi o pokrycie dachu... pierwotnie planowaliśmy blachodachówke, ale coś nas tkneło i zaczeliśmy brać pod uwage dachówke, tyle że już przyjechała więźba - oczywiście strasznie się ciesze z tego powodu, bo dziś cieśle zaczynają rzeźbić :lol:

W każdym razie więźba ma ciut inny wymiar niż w projekcie i nie wiem czy utrzyma ciężar dachówki i w ogóle nie orientujemy się w tym materiale...

Blach przerobiliśmy mase!! ciężko jest się zdecydować..opinie o jakości nawet renomowanych firm nie są najlepsze.. :roll:

Matko kochana co robić :roll: :roll: :roll:

 

Aga...

 

Ja tam fachowcem nie jestem, ale z tego co czytałam i słyszałam to konstrukcja więźby do dachówki musi być mocniejsza. Dachówka od blachy troszku cięższa. Architekt robiąc nam projekt dopytywał się z czego chcemy dach i czy jesteśmy pewni, że to ma być blachodachówka.

Aga trochę się zmartwiłam, że opinie o blachach nie są najlepsze, bo tak jak pisałam my też chcemy blachę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maruś i Asia a czy macie już coś konkretnego na oku? tzn chodzi o blachę ;) jakieś wzory i marka?

A to że więźba powinna być mocniejsza to wiem, tyle że my ją tylko odrobinke zmieniliśmy, w projekcie była krokwa 8x18 a mamy 8x16, więc i tak jest dobrze, pod blache wystarczy 7x14 :)

Mimo wszystko musze się kogoś madrego jeszcze podpytać, podobno ten nasz wymiar jest ok, ale lepiej chuchać....

Ech....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...