Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziekuję za miłe powitanie :)

Edmar, boje się ekipy...że będzie źle, że nie będę spała po nocach..a przede wszystkim, że jej nie znajdziemy... :cry:

Narazie staram sie trzymac głowę do góry, ale w miarę upływu czasu i rozpoczęcia budowy (mam nadzieję na wiosnę 2008 ma się rozumieć) bedę dawała znać, czy mi głowa nie opadła..i ręce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipy, to fakt, nie leżą na ulicy, tylko trzeba się troszku natrudzić i na pewno znajdziesz. Do wiosny jest jeszcze trochę czasu, więc do dzieła, bo czym dłużej będziesz zwlekać, tym gorzej. :-?

Prawda jest taka, że cały okres budowy, to jedne wielkie nerwy. :( :wink:

Ale tego nie da się przeskoczyć i nie można z góry zakładać, że będzie "nie tak". Ale muszę Ci się przyznać, iż miałam jeszcze kilka miesięcy temu takie samo, sceptyczne podejście, jak Ty. Teraz widzę, że nie warto spalać się na przedbiegach, bo i tak wszystkie sprawy załatwia się i uzgadnia na bieżąco, podczas budowy, więc po co tracić nerwy zawczasu. :roll: :wink: Uwirz mi, bo sama to przechodzę i jak na razie idzie mi budowa bardzo łagodnie.

Nauczmy sie być optymistami, bo naprawdę jest wtedy łatwiej w życiu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam grzecznie powiedzieć Dzieńdobry :lol: :lol:

 

Mamy piękną słoneczną pogodę w Krakowie,aż żal że Tobiaszek tak kaszle , bo byśmy pospacerowali troszkę , ale może w niedziele się uda :D

 

aga&piotr cieszy mnie że macie już takie postępy , domek będzie miał już niedługo pewnie daszek , i okienka :D

 

A widok zapierający dech w piersiach , jaka przestrzeń , super :p

 

 

 

ruslana&gregorbu Witajcie na pokładzie 8)

mam nadzieję ze sie z nami będziecie dobrze bawić ,jak trzeba to doradzimy.

Zwłaszcza prezes naszej grupy , jego rady są bezcenne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edmar, jestem z natury optymistką. Nabrałam sceptycyzmu po czytaniu forum - ileż to nerwów zżerają człowiekowi takie "nieodpowiedzialne" ekipy. To nie pesymizm, bo przecież mimo wszystko i za wszelką cenę chcemy mieć nasz domek :)

 

Wolę się mile zaskoczyć niż niemile rozczarować - to moja życiowa dewiza, ale do pesymizmu mi daleeeeeko :D

Dobrze, że możemy być z Wami-Forowiczami (czy tam Forumowiczami)..W końcu jest jeszcze"Psycholog dyżurny"...no i wiele, wiele, wiele cenny porad.

Szukamy też potencjalnych sąsiadów, a jeśli nie stricte "po sąsiedzku", to chociaż kogoś budującego w Żyrardowie.

 

Z góry tez przepraszam tę OSOBISTOŚĆ, którą jest prezes grupy, ale ja nie wiem kto to z Was... :oops:

Pozdrawiamy wszystkich nowicjuszy jak my :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, Bernadetko to mnie zmartwiłaś. :(

Czy to znaczy, że nici z tej działeczki? :x :(

 

streszczając...w lipcu podpisałam wstępny akt na zakup tej działki na kwotę 70 tys. z pełnomocnikiem 2 braci którzy sa w RPA... wszystko było ok...brakowało paru papierów bo to sprawa spadkowa...czekałam czekałam...nagle w Polsce zjawił sie właściciel...i zaczyna cos mącić...domyśliłam się ze "jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze"....zasugerował mi cene 2-krotnie wyższa... :o dodam że działka na początku miała mieć szerokość 20 m..bardzo wąska...potem twierdzono ze 18...a teraz tak na prawdę nie wiadomo i le ona ma...po wielu rozmowach wściekłam sie na maxa i powiedziałam ze nie chce tej działki...i chce zwrot poniesionych kosztów...w umowie jest 2 krotność zadatku..i ecetera....właściciel twierdzi ze jego pełnomocnik przekroczył swoje kompetencje i nie miał prawa ustalać ceny działki...rozwiązaniem byłoby wzięcie adwokatów...i spotkanie się w sądzie....oczywiście nie chce zarobić na tej działce i takie rozwiązanie nie biorę pod uwagę...po tym facet jakby zmiękł i zaczął obniżać cenę...jest przystepna..ale oczywiście zawyżona...i na dobra sprawę powiedziałam żeby dowiedzial sie o dokładną szerokość jej..wtedy ewentualnie po negocjuje z Nim...ale tak naprawdę mam juz dość czekania....negocjowania i wszystkich ich razem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernadetko to bardzo przykre. :( Na pewno gościowi chodzi o kasę i chce jeszcze na niej zarobić. :x

Jednego nie rozumiem. :roll: Jak to możliwe, że nikt z Was nie wiedział, ile ta działka ma metrów?

A ile facet teraz za nią sobie życzy? :roll:

jesli chodzi o szerokość to po obu stronach nie jest odgrodzona..właściwie jest tam jeden wielki zarośnięty busz....i ciężko bez geodety dojść jej szerokości....co do ceny ze 140 tys. wynegocjowałam jak narazie 89..wiec to i tak sukces..ale zważywszy że miała kosztować 70 tys...jest różnica znaczna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, przy 89 tys. możnaby sie jeszcze pokusić. :roll:

Ale wiadomo, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, :wink: :lol: czyli od kaski.

Bercia, a dowiadywałaś się może gdzieś, po ile "chodzą" działki w Twojej okolicy? Bo możliwe, że albo przepłacasz, albo może być to czysty zysk. :roll: :D

Ceny sa rozne w ta działka może być atrakcyjna ale jeśli ma szerokości 15 m. jej atrakcyjność bardzo spada... bo zachowując odstępy zostaje parę metrów na dom... poza tym nie zalęzy mi na jej odsprzedaniu i zarobieniu tylko postawieniu wymarzonego domku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko tak sie ciesze że nawet pracować nie moge :lol:

 

Nioooo... wyobrażam to sobie. :D

Ja nie mam nawet w 1/4 tego co Ty, a nie przypominam sobie

żebym nie myślała o budowie z częstotliwością

co do 5 minut. :lol: :wink:

Z jednej strony jest to fantastyczne uczucie, ale z drugiej,

jestem już co nieco wyczerpana psychicznie. :lol:

A tu jeszcze tyle przede mną. :( :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...