Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Dzień doberek wszystkim :D

Przepraszam że mało zaglądam ale zestresowana jestem ta "moją " działką :(

Sytuacja wyklarowała się co nieco...i proszę was o poradę....

Cena działki 66 tys. nie jest wygórowana ale... szerokość tej działki to 13 m :( i bardzo długa.....mam 3 wyjścia po kupnie...rozmawiałam z geodeta..mówił że przy takich wąskich można wywalczyć odstępstwa od granic...z jeden strony budować na granicy działki....2 opcja dogadać sie z sąsiadem który ma taka samą "kiszkę" złączyć 2 działki i podzielić je w poprzek wtedy są 2 konkretne działki...lub 3 opcja ...nie ukrywam ze to ostateczność odsprzedać ja sąsiadowi :( na pewno będzie chętny ....

nie wiem co robić....lokalizacja działki jest dla mnie idealna...mieszkałam tam 20 lat...obok działki mam pełne uzbrojenie...MPK miejski pod nosem...ehhhh :(

Pozdrawiam

 

a ja bym sprawdził jednak wcześniej w starostwie, czy tam w ogóle dadzą coś budować.

 

Popieram.

Zanim kupisz sprawdż czy możesz, Co jest w gruncie (rury itp w ZUD).

Czy to była łąka, pole czy jakieś bagienko, czy rosło/y drzewa.

Czy grunt jest rodzimy czy nawieziony.

Jażeli nawieziony, trzeba zrobić badania geotechniczne, co jest pod spodem żeby dom nie pękał.(zreszta badania zawsze warto zrobić, np. do adaptacji projektu. Polecam)

Większości rzeczy dowiesz sie od sąsiadów w okolicy działki.

 

Jeżeli sąsiad ma również tak wąską dziełkę, to wariant 2 jest najlepszy.

Jest jeszcze jedno wyjście. Mniej komfortowe ale OK.

Zbudować z sąsiadem bliżniaka.

Jedna inwestycja, niższe koszty materiałów, (wspólna ściana), Tańsza ekipa.

 

Dobrze wyciszyć ściankę wspólna i jest OK.

A w przyszłości i dojrzy dobytku i bezpieczniej sie mieszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam szacowne grono :D

Robiłam w sobotę wywiad środowiskowy z sąsiadami....jako że mnie znają sa pozytywnie nastawieni na moje sąsiedztwo :D

Sąsiad z lewej nie ma nic przeciwko temu żebym po granicy dom postawiła.... "swój chłop" jest...dla drugiego dałam propozycje połączenia naszych działek i podzielenia ich potem na 2 "normalne gabarytowo" ....jak sie okazało tą działeczek przepisał dla syna który mieszka w Wawie., wiec porozmawia z nim niezwłocznie..jak dla niego samego to idealna propozycja ...bo tak samo kiszę maja :D

mam nadzieje ze coś wyjdzie z tego....póki co znajomy klient zaprowadzi mnie do koleżanki która pracuje w urzędzie Miasta w geodezji..powie na co mogę liczyć gdybym chciała budować na wąskiej takiej co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek!!! :D

 

Aga zapodaj jakieś zdjątko, nie bądź taka, noooo... :wink:

 

Bernadetko czyli wszystko idzie ku dobremu, :D to fantastyczna wiadomość. :)

 

Skorpionku to już sobie wyobrażam, jak bardzo musisz się cieszyć, że małż przystał na Feniksa. Ciekawa jestem jakich metod użyłaś, aby go przekonać? :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

U mnie 2 dni przerwy.

W następnym tygodniu zasypanie fundamentów i .. czekamy do wiosny.

 

Skorpionek,

gratulacje za projekt, decyzję i .. sposoby przekonania męża :D :D właśnie do Twojego Feniksa.

 

Bernadetka,

nie mów za głośno o tym podziale działek, bo jak właściciel sie dowie, to Ci znowu cene podniesie, albo sam dogada sie z sąsiadem i Twój najważniejszy argument (że kicha i nie ma gdzie domu postawić, że musi być długi i brzydki itp.) straci aktualność, a wtedy ... do widzenia działeczko. Załatwiaj działkę, wpłać zadatek i wtedy działaj.

Powodzenia.

 

Edmar ,

to już właścicielka domu a nie tylko działki. Fajnie te mury rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! :)

Jak miło że jesteście :D

 

Marku, do przerwy jeszcze kawałeczek :roll: przez te deszczyki dekarze mają opóźnienie :-? mam nadzieje że jutro zaczną przykrywać folią ten nasz daszek ;)

Zdjęć nie wklejałam, bo niby komu miałam się pochwalić co? :o

W każdym razie ścianki działowe są już wymurowane (pokoje na poddaszu są super!!mimo że miały być małe;) ), wczoraj majstry zajęły się gankiem i ogólnymi dopieszczeniami :lol:

 

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...