Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowi budowniczy


Gość marnia

Recommended Posts

Masz racje Edytko są jeszcze, :roll:

Qurcze no , Nie wiem co powiedzieć :oops: :oops: z głupoty Marek ma przechlapane, mam nadzieję ze udobruchał żonę :roll: :cry: :cry:

 

Dziś miał być u nas na działce geodeta , :) miał sprawdzać grunt

na te mapki musimy czekać trzy tygodnie.

 

Dzięki za pocieszenie :) trzeba dużo cierpliwości , bo to dopiero początek :roll:

A u mnie z cierpliwością krucho , :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam dziewczyny :D

O qrcze co sie stało z Markiem? :o

Dzis załatwiłam 2 rzeczy....byłam w Drogach publ. i mam pewność ze dostanę zgode na wjazd z drogi publ. huuuuuuuuraaa :D

przy okazji wyszlo ze oni zagarnęli kawałek mojej działki na pętlę MPK :D i zapłacą mi odszkodowanie jakies :D

poza tym dzis miałam wizje na działce ...ależ to poważnie brzmi... :D "wizja" jakbym przestępca była hyhy :D

 

wizja..odnośnie pozwolenia na wycinkę drzew :D rzecz jasna ...jest ich chyba ze 30...i wszystkie moge ciąć jak leci :D

a propos Gminy bardzoooooooo przyjazna jest...:D

na warunki czekać bedę około 3 m-cy ale to ponoć norma....

 

 

Pozdrawiam wszystkich :D

 

Reni witaj w naszych szeregach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko co z Markiem, odzywał się do Ciebie.

 

Nie, nie odzywał się, ale chyba wiem co się mogło stać. Odpowiedź znajdziecie w Marka "kometarzach do dziennika" - wpis Marni z 23 listopada. Bardzo mi przykro, że nasze nic nie znaczące żarty, doprowadziły do takiej niezręcznej sytuacji. :roll: Szkoda, wielka szkoda... :(

 

O cholera, ale się porobiło. Mam nadzieję, że jakoś się dogadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam po weekendzie??? :D

 

Kiepski ten weekend. Córcia przez cały czas miała wysoką gorączkę, a innych objawów brak. Jutro pójdę z nią do lekarza i zobaczymy co się przyplątało.

 

Dziewczyny, kiedy (na jakim etapie budowy) robiłyście plany i wycenę hydrauliki. Pytam się dlatego, bo jakieś rury trzeba już zamontować w fazie zalewania fundamentów. :roll: A do marca tuż tuż. :wink: Czy te rury układał Wam hydraulik czy panowie murarze. Oświećcie mnie. Na ile wcześiniej zamawiałyście materiały budowlane i jak się udało to wszystko zgrać?

Plisssss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Widze że tamat Marka na tapecie,heh, ładnie, ode mnie też by po łbie dostał za takie że niby żarty ;)

 

Aaaa nowe zdjęcia w fotogalerii :D kilku brakuje, w każdym razie daszek gotowy 8)

 

Asiu,

Jeśli chodzi o hydraulike to nie robiliśmy planów,tak owe są w projekcie, wyceną też sie nie zajęliśmy, wszystko robimy na bieżąco :)

Rurki układa oczywiście hydraulik, bo murarze się na tym nie znają. On kupi co potrzeba, lub weź go tak jak my na zakupy :)

Jeśli chodzi o materiały, to my zamawialiśmy w miare na bieżąco, w zasadzie musisz się Asiu zorientować co i jak, najlepiej jak umówisz się z majstrem że będzie Ci mówił wcześniej co mu będzie potrzebne, nasz jakiś taki niereformowalny i mówił na ostatnią chwile, na szczęście wszystkie materiały były dostępne i dojeżdżały natychmiast nastepnego dnia lub po weekendzie, ale obawiam się że jak wszyscy wiosną ruszą to znowu będą cyrki, dlatego lepiej wcześniej zamawiać, obliczyć ile mniej więcej potrzeba i brać :) potem dowiadywać się o reszte, czyli strop i materiały na dach.

My na strop czekaliśmy ze 2 tyg,a budujący wiosną/latem po 2 m-ce, to samo więźba, dachówki, czy chociażby stal...

 

Pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planować trzeba i wybiegać w przyszłość także. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

 

Na początku wydawało nam się że jak znajdziemy kierownika budowy i firmę z która dogadamy się na zrobienie stanu surowego zamkniętego w dobrej cenie to bedzie dobrze i fajnie - tak tez sie stało ale ...

 

z usług tej firmy zrezygnowaliśmy bo 4 tygodnie dziurę na fundamenty kopali i chudziak lali, wtedy to dopiero zaczęła sie jazda, teraz wszystko sami, jest nie raz bardzo ciężko ale warto.

 

Trzeba uważać nawet na doradców, np. Poprosiliśmy naszego kierownika by policzył nam ile trzeba stali na parter, wyszło mu po 5 minutach liczenia że prawie 2 tony, mój maż dwa dni myślał liczył i liczył i coś mu sie nie podobało, miał racje jemu wyszło 1, 4 tony na piętro i poddasze od razu. Zamówiliśmy wedle jego obliczeń i to dobrze bo brakło tylko 10 drutów, sam dotąd nie wie czego nie policzył. Ciekawe co zrobilibyśmy z 0,6 t stali dodatkowo.

 

Podobnie jest teraz z łatami na dach, nie ma ich ilości podanej na projekcje. fachowiec powiedział że 300mb, a mężowi wychodzi 550 ciekawe kto ma rację. okaże się już za miesiąc jak pogoda będzie w miarę.

 

trzeba wszystkiego pilnować, a i tak po wybudowaniu dojdzie sie do wniosku że to i tamto można było zrobić inaczej, lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie dziewczęta!!! :D

 

U mnie weekend zakończył się porażką. :( Od piątku pada deszcz, a miejscami wręcz leje. Z tego też powodu mam na posesji i w drodze wjazdowej takie błoto, że nie da się tego słowami opisać. :o :roll: I niestety wczoraj wieczorem moja koleżanka nic nieświadoma, zakopała się w błocisku i przez prawie 3 godziny walczyliśmy aby ja wydostać. Udało się.

 

Asiu takiego szefa i brygadę jaką ja mam to naprawdę ze świecą szukać. :) Z całego serca życzyłabym wszystkim takich ludzi. Prawda jest taka, że ja czy mąż, nie zajmujemy sie kupnem towaru, szukaniem brygad do następnych etapów budowy i innych. Tym wszystkim zajmuje się właściciel firmy budowlanej, czyli mój szefunio. Uzgadniam z nim tylko co i jak ma wyglądać, jaki towar mnie interesuje, itd., a stroną techniczną on już kieruje. Takie były nasze ustalenia już podczas rozmów wstępnych. Ponieważ rozpoczynałam budowę w październiku, czyli mało popularnym miesiący na budowanie, więc z materiałami budowlanymi nie było kłopotu. Beton, czy zbrojenia były zamawiane z dnia na dzień, a na mury czekałam 2 tyg. Ale tak jak wspomniała wcześniej aga na wiosnę może powrócić szaleństwo bydowlane. Jeżeli chcesz zacząć budować w marcu lub kwietniu, to już powinnaś zacząć zamawiać towar. Może Twój szef podpowie Ci gdzie i na jakim składzie jest najlepszy i najtańszy towar. Budowlańcy orientują się w takich sprawach.

Asiu a jeżeli chodzi o rury kanalizacyjne, to wyprowadzali mi ci co kopali i zalewali fundament. Ale oni akurat są od wszystkiego i potrafią to robić, ale jeżeli nie mają takich zdolności to powinien zrobić to hydraulik. U mnie montowali rury po zagęszczeniu chudziaka.

Wszystko na początku wydaje się czarną magią, ale jak już się wdrożysz w tę budowę to wszystko samo będzie sie układać niczym kloci lego. :lol: Głowa do góry - będzie suuuuper!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzięki za odpowiedź.

Ale tak jak wspomniała wcześniej aga na wiosnę może powrócić szaleństwo bydowlane. Jeżeli chcesz zacząć budować w marcu lub kwietniu, to już powinnaś zacząć zamawiać towar.

A ja myślałam że szaleństwo cenowe z zeszłego roku i oczekiwanie na wszystko miesiącami to już się nie powtórzy. Gdzieś nawet wyczytałam, że banki ostatnio udzieliły mniej kredytów niż w analogicznym okresie sprzed roku. No cóż ale to nie musi być wyznacznikiem chcących rozpocząć budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

: eh ale to wszystko pokręcone jakby od razu nie mogli powiedzieć co potrzeba, :evil:

Ale po co tak to przynajmniej sie płaci dwa razy zamiast raz :x

 

Święta racja. Do takich samych wniosków doszłam. Geodeta robił mi mapki chyba ze cztery razy. :evil: Bo nikt mi nie powiedział ile i jakich mapek jest potrzeba. Nie wspominając już o tym, że za każdym razem czekałam po kilka tygodni, aż mi je dostarczą. :roll: Kiedy już myślałam, że mam wszystko przygotowane, to za chwilę zimny prysznic, bo znów czegoś brakuje. :evil:

Składam ręce do Boga, że mam to już za sobą. Choć czeka mnie jeszcze znalezienie fachowca od projektu przyłącza gazowego i energetycznego. Ciekawe ile tu będzie czekało na mnie niespodzianek? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do cen materiałów budowlanych, u nas w hurtowni już sa wszystkie zapasy pozamawiane i wyczerpane do końca lutego. Fabryki odobno sie wyrabiaja tylko "spedycje" przewoźnicy nie. Ponieważ jest pogoda to może niedługo znowu wszystko ruszyć. ale to paranoja z tymi cenami, ja za pustaki jesienią płaciłam pond 9 zł teraz są po 6.5. Podobnie z styropianem, w sierpniu jak pytałam to 208 zl m3 teraz 125. Kolosalna różnica, ciekawe co sie będzie działo dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na marginesie to o jakich mapkach wy dziewczyny piszecie, mi projekt przygotowywał jeden projektant do starostwa, jak geodeta wytyczał budynek to się wypytałam jak to dalej wygląda i powiedział nam że ja będzie budynek stał i jak będą wszystkie przyłącza to on przyjedzie i wszystko na raz zrobi, bo jedna jego wizyta to ok 400 zł za każdym razem a jak wszystko na raz (woda, kanalizacja, deszczówka, prąd i cały budynek) to za jedno mi policzy 250 zł a może nawet mniej bo razem to niby ma ok 700 zł kosztować. Zobaczymy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...